Zapraszam do wymiany muzycznych spostrzeżeń mijającego roku.

Może zacznę.
Summer Dying Loud, to było dla mnie największe wydarzenie roku. Trzy dni od godz. 12 do 02 w nocy.
Brawo Aleksandrów Łódzki - kłaniam się Wam czapką do samej ziemi :)

W tym roku skupiłem się głównie na czytaniu. Stąd mało mnie :)

ps: już ponad miesiąc temu zakupiłem "Tracker" Marka Knopflera i "Full moon fever" Toma Petty'ego. Nadal w folii.

Drodzy milośnicy dobrej muzyki,
mój muzyczny rok 2019 zaczął się we wspaniałą noc sylwestrową transmitowaną przez telewizję. To było niesamowite przeżycie. Od tego dnia stałem się miłośnikiem wspaniałego naszego polskiego gatunku muzycznego na najwyższym poziomie. Przez jakiś czas miałem dylemat, kto jest królem wszech czasów polskiej muzyki, ale w końcu jasno i ostatecznei zdecydowałem. Zenek Martyniuk!
Niestety ku mojemu ubolewaniu wciaż jeszcze nie można jego wspaniałych nagrań kupić na winylu.

Cytat: zetempowiec w 24 Listopad 2019, 17:25:36
Niestety ku mojemu ubolewaniu wciaż jeszcze nie można jego wspaniałych nagrań kupić na winylu.

Jesteś w wielkim błędzie, można. Nawet w wersji z nadrukiem.

Cytat: WOY w 24 Listopad 2019, 10:16:18
Zapraszam do wymiany muzycznych spostrzeżeń mijającego roku.

Wstrzymam się jeszcze trochę, w grudniu wrzucę swoją muzyczną listę.

Np. co do koncertów to jest bardzo dobrze, mnóstwo fajnych klubowych koncertów, które przedkładam ostatnio nad wielkie spędy. Przyznać jednak muszę, że w Aleksandrowie Łudzkim robią bardzo dobrą robotę i mam nadzieję, że ten fest utrzyma się jeszcze przez długie lata, mocno im kibicuje.
W świecie audio najważniejszym wydarzeniem w RP jak co roku jest Audio Video Show w Warszawie, na którym niestety nie dane mi było być w tym roku ze względów zdrowotnych.
Kolejne spostrzeżenie jest takie, że cyfra ma się bardzo dobrze, mnóstwo ludzi korzysta z serwisów muzycznych, a z drugiej strony analog też ma się coraz lepiej i ta część rynku audio przeżywa dynamiczny i stały rozwój. Odnoszę wrażenie może mylne, że najwięcej traci rynek CD.
Rozczarowaniem są dla mnie prawie wszystkie naziemne rozgłośnie radiowe, kompletnie nic w nich nie znajduje. Antyradio i Eska Rock, może Trójka momentami są słuchalne, dramat. Podobny dramat jest ze stacjami TV, można krytykować TVP (choć w TVP Kultura nieraz coś ciekawego puszczą) ale TVN czy Polsat są w tym aspekcie nie lepsze i serwują od lat jak dla mnie asłuchalne guano. Martyniuki, Rodowicz, Kombii itp. shity to jest jedyne co potrafią nam stacje telewizyjne zaoferować, muzyczną nekrofilię czyli nic.
Jest jeszcze jedna rzecz, która bardzo się mi nie podoba i tą tendencję obserwuję od kilku lat, a mianowicie rosnący rynek mobilnych głośników i zastępowanie nimi pełnoprawnych systemów audio, spotykam się z tym nieraz. Dodatkowo bardzo często jest to monofoniczny głośnik z podbitym basem. Uważam to za uwstecznianie się społeczeństwa. Żeby nie było nie mam nic przeciwko nim jeśli są dodatkiem.
Kolejny rok z rzędu rzecz, która się mi bardzo nie podoba to ceny za sprzęt audio, które robią się już naprawdę coraz bardziej absurdalne. W związku z tym w przyszłym roku zostawię trochę kasy u towarzyszy z Chińskiej Republiki Ludowej, choć wolałbym je tutaj na miejscu zostawić, no ale cóż...

cdn.
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: WOY w 24 Listopad 2019, 19:40:31Jesteś w wielkim błędzie, można. Nawet w wersji z nadrukiem.
No paczpan! Ja tu sobie myślałem, że sobie jaja zrobię. A tu mnie kolega walnął winylem. No to szczęka mi na podłogę spadła...

Cytat: Bertrand w 24 Listopad 2019, 22:52:47Rozczarowaniem są dla mnie prawie wszystkie naziemne rozgłośnie radiowe, kompletnie nic w nich nie znajduje.
W dużej części prawda, ale ja znalazłem fajne audycje w radiu Koszalin (byle tylko za wcześnie nie włączyć i nie trafić na wiadomości). ;)

Cytat: Bertrand w 24 Listopad 2019, 22:52:47Podobny dramat jest ze stacjami TV
To jest trend światowy. Zazdroszczę Brytyjczykom BBC. Kiedyś miałem do tego dostęp, ale teraz z telewizji zrezygnowałem całkowicie. Niestety na platformach takich jak Netflix też nie ma oferty muzycznej, a to w Youtube coraz więcej, ciekawych i niszowych (a może odwrotnie).

Cytat: Bertrand w 24 Listopad 2019, 22:52:47Uważam to za uwstecznianie się społeczeństwa.
W pełni się zgadzam. To jest jakaś paranoja. Za moich młodych czasów, gdy pojawiły się radia na baterię to nie było tak paskudnie jak teraz. Każdy szczyl z telefonem i dyndającym głośnikiem o jakości dźwięku podobnej jak z gnijącego dorsza, uważa, że ma obowiązek dzielić się słuchanym przez siebie rapem.

Cytat: Bertrand w 24 Listopad 2019, 22:52:47Kolejne spostrzeżenie jest takie, że cyfra ma się bardzo dobrze, mnóstwo ludzi korzysta z serwisów muzycznych
Wygoda. Ale dla mnie to nie to. A jak nam władza w niedzielę internety odetnie to czego będę słuchać, skoro nie będę miał swoich nośników? ;)
A man can never have enough turntables.

Cytat: zetempowiec w 24 Listopad 2019, 23:01:49
Cytat: WOY w 24 Listopad 2019, 19:40:31Jesteś w wielkim błędzie, można. Nawet w wersji z nadrukiem.
No paczpan! Ja tu sobie myślałem, że sobie jaja zrobię. A tu mnie kolega walnął winylem. No to szczęka mi na podłogę spadła...

Oczyma wyobraźni widzę jak jakiś nowobogacki snob kupił sobie np. Kondo Ongaku + Transrotora + jakieś wypasione kolumny by w domowym zaciszu słuchać sobie Zenka z czarnego placka :D
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: Bertrand w 24 Listopad 2019, 23:40:16Oczyma wyobraźni widzę jak jakiś nowobogacki snob kupił sobie np. Kondo Ongaku + Transrotora + jakieś wypasione kolumny by w domowym zaciszu słuchać sobie Zenka z czarnego placka :D
Padłem.
A man can never have enough turntables.