Cytat: bum1234 w 18 Wrzesień 2014, 13:30:54Czy ktoś wie co to jest wejście szerokonapięciowe?
Szybka ankieta wśród kumpli informatyków, żeby nie było - takich prawdziwych z dyplomami, ni takich amatorów jak ja... ;)
Pierwszy: yyy... że co?
Drugi: Możesz powtórzyć jeszcze raz? WTF? O co ci chodzi?
Trzeci: Co piłeś?
Czwarty: Nie ma czegoś takiego.
A man can never have enough turntables.

Cytat: jar1 w 18 Wrzesień 2014, 13:47:36
Cytat: StaryM w 18 Wrzesień 2014, 13:25:27A tak serio, to już nawet nie jest śmieszne. Kolega informatyk, specjalista od hardware nie chciał początkowo uwierzyć, że ktoś takie bzdety na serio wypisuje.
Tu się akurat nie dziwię. :)   

A Ty w swoim super DAC nie masz przypadkiem jakiegoś audiofilskiego zasilania? na pewno tak :))

Cytat: bum1234 w 18 Wrzesień 2014, 13:30:54
To teraz sam mistrz:

Cytat: Elberoth
Pewnych rzeczy nie ominiemy. Nawet podając napięcie w standardzie ATX, czyli osobno wyprostowane napięcia 3.3V, 5V i 12V, w dalszym ciągu mamy lokalne przetwornice DC/DC na płycie, choćby do zasilania RAMu.

Musimy budować na tym co mamy. Nawet w tak beznadziejnych przypadkach, jak płytach ITX z pojedynczym wejściem szerokonapięciowym (czyli m.in. płycie Intel DT2800 zastosowanej w CAPS v3) zastąpienie zasilacza impulsowego, wysokiej klasy zasilaczem linowym przynosi bardzo znacząca poprawę jakości dźwięku. A przecież wydawać by się mogło, że stosowanie wysokiej klasy zasilacza mija się z celem, skoro to nasze super napięcie zostanie dalej przepuszczone przez szumiące przetwornice DC/DC, które z napięcia wejściowego 12-19V robią wszystkie potrzebne napięcia. A jednak poprawa jest i to znaczna. Widać więc wyraźnie, że usunięcie choćby części syfu, ma pozytywny efekt.

Identyczne zjawisko obserwujemy zresztą przy wszystkich rDACach i podobnych - tam również zaraz za wejściem są przetwornice DC/DC, a jednak wymiana zasilacza na lepszy, liniowy, przynosi zasadniczą zmianę, o czym mogło się nausznie przekonać wiele osób z forum.

Liniowy zasilacz ATX to po prostu kolejny stopień w usuwaniu syfiących przetwornic DC/DC. Osoby które spróbowały i z którymi rozmawiałem, twierdzą że po wypróbowaniu takiego zasilacza nie ma już powrotu.

No cóż, jak przyjdzie, to się przekonamy. Mam w domu kilka klasycznych zasilaczy ATX wysokiej klasy (Enermax, Seasonic), więc będzie baza do porównań.

aaaaaaaaaaaaa!
Nieno ja wymiękam.. po prostu wymiękam ;D

PC (Spotify, AIMP) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600 | Brainwavz HM5

Grające zasilacze komputerowe..
Super!
Czekam na grające śrubki od obudowy komputerowej ;D
PC (Spotify, AIMP) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600 | Brainwavz HM5

Panowie, przecież tu chodzi o to, że goście z high-endu nie mogą zaakceptować jakiejś taniochy co dobrze gra. Jak to kiedyś kolega bum1234 napisał , no nie może być tak żeby wszyscy cieszyli się dobrym dźwiekiem za małe pieniądze.
Jak "mistrz" doprowadzi swoje badania do końca i stworzy audiofilski standard stacji roboczej to wtedy dopiero zrozumiecie , że bez "pierdyliona" złotych się nie da.
Tak jak to juz było z innymi sprzętami.
Znajcie swoje miejsce w szeregu.

Dla jednych gra zasilanie, dla drugich zera i jedynki. Każdemu według potrzeb :)

Cytat: XYZPawel w 18 Wrzesień 2014, 14:38:19A Ty w swoim super DAC nie masz przypadkiem jakiegoś audiofilskiego zasilania? na pewno tak :))

Mam zasilacz liniowy 12V, który pochodzi od polskiego producenta, ale ma całkiem nieaudiofilskie pudełko i kosztował tylko 100 zł. Ten zasilacz zasila komputer audio. DAC mam wbudowany we wzmacniacz Onkyo.
A man can never have enough turntables.

Cytat: BeatX w 18 Wrzesień 2014, 14:45:04Grające zasilacze komputerowe..
Super!

Ty chyba się wczoraj urodziłeś, przecież zasilacze grają audiofilom od dawna spytaj się jar1 :P

Zgodnie z zasadą, to jedynie prawidłowo skonstruowany test porównawczy może pokazać, czy ten zasilacz może być słyszalny czy nie. Bez niego każda opinia tu wyrażana jest bajkopisarstwem. :)

Cytat: jar1 w 18 Wrzesień 2014, 15:50:01Zgodnie z zasadą, to jedynie prawidłowo skonstruowany test porównawczy może pokazać, czy ten zasilacz może być słyszalny czy nie. Bez niego każda opinia tu wyrażana jest bajkopisarstwem. :)

Jak by ktoś mi zaproponował "słyszalny" zasilacz, to bym takiego za darmo nie chciał. ;)
A man can never have enough turntables.