Cytat: Darion w 07 Styczeń 2018, 11:37:43To są bezpieczniki alfa. I rządzą wszystkimi innymi.
Kurde, na to nie wpadłem. :D
A man can never have enough turntables.

Dorzucę swoje 5gr.
Zrobiłem sobie kiedyś wielki test kabli głośnikowych. Słuchałem długo i z zapałem, ale im dłużej słuchałem tym bardziej mi się nie podobało [emoji20] Wszystkie grały tak że nie byłem w stanie ich rozróżnić. Wszystkie poza jednym; węglowym VdH. Ten był chyba chory [emoji855] i słabo mu szło przewodzenie prądu.
Gdybyście chcieli się kiedyś popisać "słyszeniem" kabelków to weźcie go do testów. Sukces murowany[emoji3]


Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

[emoji377]

Cytat: vasa w 08 Styczeń 2018, 20:30:24
Gdybyście chcieli się kiedyś popisać "słyszeniem" kabelków to weźcie go do testów. Sukces murowany[emoji3]

No na mnie to nie licz ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: Bertrand w 08 Styczeń 2018, 20:50:50
Cytat: vasa w 08 Styczeń 2018, 20:30:24
Gdybyście chcieli się kiedyś popisać "słyszeniem" kabelków to weźcie go do testów. Sukces murowany[emoji3]

No na mnie to nie licz ;)
Zasmuciłeś mnie [emoji53]

Z innej kablowej beczki. Jeden z producentów wyśmienitych wzmacniaczy twierdzi że jego produkty należy łączyć z kolumnami jedynie kablami MIT i ma rację bez voodoo.
Który to i dlaczego?

Wysłane z mojego ASUS_Z017D przy użyciu Tapatalka

[emoji377]

@vasa

"Z innej kablowej beczki. Jeden z producentów wyśmienitych wzmacniaczy twierdzi że jego produkty należy łączyć z kolumnami jedynie kablami MIT i ma rację bez voodoo.
Który to i dlaczego?"

Który producent to mnie w zasadzie nie interesuje, choć prawdę mówiąc to w sumie dobrze by było wiedzieć który ;) 
Interesuje mnie coś innego: czym takie zalecenie jest motywowane, jakie zjawiska fizyczne za tym stoją, że tylko kable MITa są zalecane do takich połączeń?
Chętnie też bym zobaczył jakieś pomiary tych kabli, które uzasadniły by ich wyjątkowość na tle konkurencji nie tylko ze świata audio ale np. z branży IT też, może jakieś rozbierana zdjęcia tychże? :D
Jeśli potrafią np. przesłać do wzmaka 230V 50hz i są solidnie mechanicznie zbudowane to już może być coś, byleby nie miały żadnych pasywnych elementów wpływających i ingerujących w przesyłany sygnał bo to będzie już lipa :D
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: Bertrand w 09 Styczeń 2018, 23:01:59Który producent to mnie w zasadzie nie interesuje
A niesłusznie bo to wzmacniacze wyjątkowe i warto je poznać.
Tym producentem jest Spectral. A argumentacja jest prosta jak, nomen omen, drut.
Spectral twierdzi że ponieważ jego wzmacniacze są w stanie odtwarzać częstotliwości megahercowe to połączenie kolumn zwykłymi kabelkami powoduje wzbudzenia na jakichś kosmicznych częstotliwościach co skutkuje złą pracą wzmacniacza. Puszki MIT-a zawierają filtry wygaszające.
Ot fizyka.
Można o tym poczytać na stronie Spectrala.
[emoji377]

#1646 09 Styczeń 2018, 23:36:01 Ostatnia edycja: 09 Styczeń 2018, 23:40:24 by Bertrand
@vasa

Nie znam tej firmy poza nazwą.

"Spectral twierdzi że ponieważ jego wzmacniacze są w stanie odtwarzać częstotliwości megahercowe to połączenie kolumn zwykłymi kabelkami powoduje wzbudzenia na jakichś kosmicznych częstotliwościach co skutkuje złą pracą wzmacniacza. Puszki MIT-a zawierają filtry wygaszające."

A po jaką cholerę takie częstotliwości w domowym audio? Serio pytam. Wyczytałem, że w przypadku zastosowania innego okablowania niż MIT wzmak będzie  się wzbudzał i grzał, i po to własnie w tych kablach MITa muszą być kondensatory i cewki. Dla mnie taki wzmak to jest jakiś dziwoląg, no ale co kto lubi.

Edit.
Zamiast narażać w przyszłości nieświadomych użytkowników spieprzeniem sobie sprzętu, to chyba lepiej byłoby gdyby firma Spectral np. montowała na stałe kabel zasilający i odpowiednie zabezpieczenie wewnątrz wzmacniacza. Czemu tego się nie robi to wiedzą chyba tylko księgowi Spectrala i MITa ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Cytat: Bertrand w 09 Styczeń 2018, 23:36:01Nie znam tej firmy poza nazwą.
Jak bedziesz miał okazję to warto posłuchać. Naprawdę warto.
Cytat: Bertrand w 09 Styczeń 2018, 23:36:01A po jaką cholerę takie częstotliwości w domowym audio?
Cholera wie i pewnie jeszcze kilku gości ze Spectrala. Ale oni wiedzą co robią.
Co do księgowych to Spectral, na tle innych amerykańskich firm o podobnej renomie nie jest jakoś szczególnie drapieżny cenowo. Nie robią, co prawda, wewnętrznych zabezpieczeń, ale proponują własne kable znacznie przystępniejsze cenowo od MIT-a.
Ale, przyznasz, że ciekawostka smaczna :)
[emoji377]

@vasa

Produkty tej firmy wyglądają fajnie, stosując kable MITa grają zapewne nie gorzej ;) Nie mniej jest to dla mnie taka sztuka dla sztuki trochę.
Przy tak rozwiązanym temacie zasilania to będę się upierał przy tym, że brak kabla zamontowanego na stałe z odpowiednim układem zabezpieczenia jest to skok na kasę, bo jak rozumiem zakupując sprzęt tej firmy nie dostajemy go z firmowym okablowaniem tylko trzeba z sakwy wyciągnąć dodatkowo kilka dukatów na kabelek? ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Niektórzy słyszą np. zmiany napięcia jakie zachodzą w 2 metrowym kablu zasilającym, inni słyszą wpływ bezpieczników na dźwięk, a branża ... kosi wyznawców audio voodoo lepiej niż kostucha ;)

Nie znam się, to się wypowiem.