Obydwa schematy znam i mam zrobione (bez obudów). Często gram między innymi na tych przedwzmacniaczach. Układ zamieszczony jako drugi w kolejności lepiej będzie grał gdy kondensator C3 w pętli RIAA będzie miał wartość nie 1 nF ale 1,5 nF a rezystor R6 dokładnie 50 kohm wtedy stała czasowa T3 dla sopranów będzie miała dokładnie 75 us.

Mamy Cię! :)

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-diy-infera-mini-i5304625753.html

No jest kilka fajnych pudełek na sprzedaż. :)
Kolega dorobił się strony internetowej na temat przedwzmacniacza i być może będzie jeszcze inne drobiazgi robił.
http://infera.one.pl/

A preampy są teraz naprawdę fajnie wykonane, na coraz lepszych elementach. Testowałem wszystkie. :)

A man can never have enough turntables.

Witam ciepło szanownych forumowiczów!

Ostatio za pomocą pewnego popularnego portalu aukcyjnego wszedłem w posiadanie prototypu tego zacnego preampa. Nie jestem może tak złotousty jak inni ale mogę z całą pewnoścą stwierdzić że ten pre, tchnął nowe życie w Grado Reference Platinium. Jednocześnie zniszczył, zdeptał i rozbił w pył Tube Box'a S II, który w porównaniu do Infery gra bardzo zlanym dźwiękiem bez głebi sceny. Natomiast Infera pozwoli na zbudowanie pełnej trójwymiarowości, oraz umożliwia poznanie moich płyt na nowo.

Dźwięk jaki wyciąga ten przedwzmaciacz z Grado powoduej że płyty Tangerine Dream jeżą włosy na rękach, a perkusja w Hellbilly Deluxe II jest pięknie rozstawiona na scenie.

Jak dla mnie to cudo DIY stało się obiecnie głównym pre ktory raczej ciężko będzie czymś zastąpić, bez robienia dziury w portfelu.

Ah i na koniec, preamp swoje walory pokazuje w zestawie:
SystemDek IIX/900 z Rega RB300, Grado Reference Platinium, Cambridge Audio Azur 640A Mk. I, Harpa Accoustic PAT.

Pozdrawiam,

No i super, czyli głuchy nie jestem i poznałem się na tym projekcie. Ma potencjał.

Cieszę się, że ten pomysł zyskał dobre oceny. W pewnym sensie czuję się "ojcem chrzestnym". ;)
Będzie wersja specjalna do testowania dla chętnych. Informacje na priv, jeśłi ktoś chce. :)



A man can never have enough turntables.


Cytat: frost1971 w 18 Maj 2015, 06:31:46Szkoda że to tylko MM.

Witam,

W kwestii MC temat jest otwarty, uważam że forumowicz StaryM mógłby porozmawiać z swoim przyjacielem, ojcem projektu Infera i zaproponować zbudowanie tandemu obecnego pre z blokiem transformatorowym.

Baza do takiego projektu już jest, udany DIY pre, do opakowania można dodać transformatory podbijające napięcie od BeyerDynamic bądź Rothwell'a, dopasować obciążenie widziane na terminalach wkładki do wartości zgodnych z popularnymi wyrobami a nawet oferować dopasowanie na zamówienie lub zestaw małego eksperymentatora.

Jak dla mnie temat MC jest tutaj całkiem otwarty i przyszłościowy.

Pozdrawiam,

Na początek chcę się przywitać i wyrazić radość z tego, że przedwzmacniacz został tak dobrze odebrany.
Jeśli chodzi o przedwzmacniacz do wkładek MC nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ nie tylko trzeba dysponować wkładkami. Lub mieć możliwość testowania. Potrzeba jeszcze mieć jakąś możliwość porównania, a wkładki MC i przedwzmacniacze MC są drogie. Ale nie wykluczam, że kiedyś się tym zajmę.

Obecna wersja przedwzmacniacza Infera powstała trochę z inspiracji kolegi, z którym czasem próbujemy testować jakieś sprzęty, a przede wszystkim z inspiracji dawnymi urządzeniami audio zwanymi dziś vintage. Najpierw testowaliśmy przedwzmacniacz w gronie znajomych, a potem poszedł w świat. Od początku najważniejsze były testy odsłuchowe, choć parametry nie są bez znaczenia.
Niektóre parametry mogłem ustalić za pomocą stosunkowo prostych narzędzi cyfrowych, jednak nie wszystko. bardziej szczegółowy test przeprowadził pan Arkadiusz Podstawka (http://www.ap-studio.eu/) przy użyciu bardziej specjalistycznych narzędzi i oprogramowania.
Poniżej są dwa wykresy krzywej RIAA, są to dwie wersje, ponieważ sam standard RIAA podlegał pewnym zmianom.





Wykres poniżej przedstawia sygnał wyjściowy. Im bardziej płaski, tym lepszy. W tym wypadku jest pewne "podbicie" w górnym rejestrze, ale trzeba pamietać, że większość wkładek ma charakterystykę opadającą, więc przedwzmacniacz je równoważy.



W najbliższym czasie na stronie przedwzmacniacza będzie można też porównać wykresy infery z innymi przedwzmacniaczami.

Czy jest ktoś jeszcze, kto chciałby przetestować  przedwzmacniacz? Jeśli tak, to proszę o prywatną wiadomość.
A man can never have enough turntables.