Metal Hammer

6/2017

m.in. Devil Driver, Tankard, Zeal And Ardor, Korn, Alestorm, Seether, Avatarium, Vallenfyre, Adrenaline Mob, Dr Misio, Ayreon czy Lion Sheperd.

Cena 7,95 pln.

#11 17 Czerwiec 2017, 12:53:24 Ostatnia edycja: 17 Czerwiec 2017, 12:59:37 by WOY
Miejscowa Biblioteka Publiczna w Choszcznie zaprasza na spotkanie autorskie z dziennikarzem, autorem książek i filmów – Leszkiem Gnoińskim. Wydarzenie odbędzie się 21 czerwca, a jego bohaterką będzie najnowsza pozycja autora – biografia muzycznej legendy lat 80. minionego wieku, zespołu Republika, pt. ,,Nieustanne tango".

,,Republika. Nieustanne tango", to wyjątkowa biografia, bo nie jest napisana w klasyczny sposób. Historia chłopaków, którzy przeskoczyli siermiężność ówczesnego systemu. Owszem, zawiera ogrom dat, dyskografię, szczegółowe kalendarium koncertów i wiele innych wiadomości niezbędnych w tego typu literaturze. Nade wszystko jednak opowiada o fenomenie toruńskiego bandu, o tym jak rodziła się i rozwijała jego legenda. Przybliża nam wreszcie czasy, w których przyszło Republice powstać i dojrzewać oraz ludzi, którzy tworzyli niezwykłą republikańską społeczność. Gnoińskiemu udała się nie lada sztuka pokazania czytelnikom, jak rodziła się wybitna formacja, która swym wpływem objęła całe pokolenie młodych ludzi, a siła tego rażenia odczuwalna jest do dziś. To nieprzegadane, a wciągające 770 stron, które przybliża nam nie tylko popkulturalny fenomen Republiki i Grzegorza Ciechowskiego. Sięgając po tę publikację, dostajemy więc znacznie więcej niż biografię rockowej załogi, bo także rys niełatwych czasów schyłku PRL-u. Na książkę składają się również opowieści drugoplanowych postaci, m.in. krewnych i przyjaciół, najbliższych współpracowników, krytyków, realizatorów, muzyków menedżerów i fanów.


Cena: od 42 do 47 pln.

Republika to perełka na tle innych zespołów końca lat 80. Na pewno warto przeczytać, tym bardziej, że niestety jest to juz rozdział zamknięty.

Metal Hammer.

7/2017

Rammstein, Decapitated, Anathema, Chris Cornell, Broken Hope, Iced Earth, Cellar Darling, Pristine, July Talk, Slowdive, Blind Guardian, Death, Lebowski

Cena 7.95 pln.

Pierwszy numer magazynu MetalUp

Już wkrótce miłośnicy tradycyjnych odmian muzyki metalowej będą mogli poczytać o swoich ulubionych zespołach w drukowanym magazynie METAL UP!, który będzie dostępny już w drugiej połowie lipca 2017 r.

METAL UP! to pismo od fanów dla fanów. To klasyczne pismo dla wielbicieli takich rodzajów klasycznego metalu, jak heavy, prog, power, thrash, czy doom. To nowy drukowany magazyn dla miłośników tradycyjnego metalu...

Już w pierwszym numerze będzie można przeczytać wywiady z zespołami: Sanctuary, Attacker, Chaser, Däng, Dark Forest, Hexx, Millenium, Night Demon i Spell.

Nie zabrakło też wywiadów z polskimi zespołami. Kilkadziesiąt stron zajęły wywiady z grupami: Axe Crazy, Deathinition, Divine Weep, Hellias, Internal Quiet, Monasterium, Planet Hell, Sautrus, Thunderwar.

Lider Hexx – Dan Watson podzielił się z czytelnikami swoimi wrażeniami z koncertu odnowionego zespołu na festiwalu Keep It True. Ponieważ nie samą tradycją człowiek żyje, w każdym numerze znajdą się też wywiady z zespołami z trochę innej półki.

Wreszcie nie zabraknie licznych recenzji i relacji z koncertów.

Jest już 66 nr. Mystic Art.

Mystic Art wraca na rynek, a oto nowy numer magazynu! Na 84 stronach wywiad z Deep Purple i obszerny artykuł o Black Sabbath, jak również zapis rozmów z takimi wykonawcami jak Decapitated, Testament, Katatonia, Solstafir, Epica, Soilwork, Kreator, Satyricon, Nervosa, Steel Panther czy Scorpions. Do tego opowieść o pionierach rodzimego doom metalu z grupy Mordor, recenzje i relacje z koncertów.

Cena 9.99 pln.

Metal Hammer

8/2017

Accept, Eluveitie, Arch Enemy, Septicflesh, Graham Bonnet, The Lurking Fear, Bottom, Dying Fetus, Venom Inc., Killing Joke, Cigarettes After Sex, Steven Wilson, Exit Eden, Kurhan, Amarok, Rage, RPWL, Man With A Mission.

Cena 7.95 pln.

 Premiera polskiej edycji książki "Black Metal: Kult wiecznie żywy – Tom I"

Książka trafi do sprzedaży 20 sierpnia.
Książkę "Black Metal: Kult wiecznie żywy – Tom I" (272 strony, bogato ilustrowana) wyda specjalizujące się w wydawnictwach o tematyce muzycznej, poznańska oficyna Kagra.

W ramach starannie dobranych wywiadów wzbogaconych wieloma niepublikowanymi wcześniej zdjęciami, Dayal Patterson zagłębia się jeszcze bardziej w historię black metalu na kartach książki, którą można traktować zarówno jako osobną pozycję, jak i część serii.

W książce tej, znajdziemy wywiady z muzykami zespołów: Satyricon, Manes, Kampfar, Solefald, Wardruna, Gorgoroth, Xantotol, Mastiphal, Arkona, Evilfeast, Mgła, Kriegsmaschine, Strid, Bethlehem, Silencer, Forgotten Tomb, Total Negation.

Dodajmy, że Dayal Patterson to brytyjski dziennikarz, fotograf i grafik, niegdyś wydawca własnego "Crypt Magazine".

Więcej: http://www.kagra.com.pl/heavy-metal/black-metal-kult-wiecznie-zywy-tom-i

Metal Hammer

9/2017

Black Country Communion, Leprous, Alter Bridge, 36 Crazyfists, Sully Erna, Next To None, Hellcats czy Thy Art Is Murder.

Metal Hammer.

10/2017

Wywiady z Kadvar, Tau Cross,  Prophets of Rage, Enslaved,  Lunatic Soul.
Do części nakładu dołączono płytę CD z najnowszymi nagraniami artystów z wytwórni Nuclear Blast, Spinefarm i Napalm Records.