Naprawdę nie wydaje mi się, żeby mój tata słyszał jakąś dużą różnicę i jemu chyba najbardziej zależało na kwestii wizualnej urządzenia. Mój młodszy brat założył tacie darmowe konto na Spotify i pokazał jak możne puszczać tylko największe przeboje lat 80. i mój tata jest ogólnie zachwycony. Mój tata cały życie był przyzwyczajony do muzyki z radia, więc nawet jeżeli byłby w stanie usłyszeć różnicę między CD-Audio a darmowym Spotify po Bluetooth, to nie jest jej świadomy. :P

Ja jeszcze nie miałem okazji zobaczyć i posłuchać sprzętu, bo doradzałem tacie na odległość. :P

Odwiedziłem jedną z sieciówek i tam stały trzy takie bum-bum-boxy. Ten największy faktycznie błyskał jak szalony podczas grania i robił bardzo głośne bum bum. Drogi, ale można go gdzieniegdzie taniej dostać, jak już była o tym mowa.
Ten najmniejszy po lewej moim zdaniem jest dość sensowny, choć dalej to nadaje się do umpa umpa. I tak sobie skojarzyłem, że mój kolega ma taki dziwnie wyglądający boombox Philipsa. Jest CD, jest player mp3 i tuner radiowy, a konstrukcja jest taka fajna, że potrafi dać nieźle czadu, ale też można ładnie posłuchać muzyki. Kolega bierze to ze sobą do garażu, czasem też używał w plenerze. A całość o połowę tańsza od tych dużych pudeł.
A man can never have enough turntables.

Nigdy w życiu. Jak lata 80's, ma być to mobilne, to tylko takie cuś:
/wartość dodana - młodość wróciła/

Piękne. Ale czy można jeszcze coś takiego sprawnego kupić ???

Wśród miłośników starego sprzętu są także miłośnicy takich muzycznych kombajnów. W niektórych krajach przyjęła się nazwa "ghettoblaster", ponieważ najwierniejszymi miłośnikami tych urządzeń na początku byli mieszkańcy nowojorskiego Harlemu. Nie było to szczytem wyrafinowania kulturalnego. Coś w stylu naszego "radio, szwedka i beretka". Potem dodano jeszcze "adidasy, spodnie w pasy".
Bywają te urządzenia na Allegro i na Ebay.
A man can never have enough turntables.

Może i to wygląda obciachowo ale mnie się podoba. Fajnie by się taki amerykański kloc prezentował, nawet wiem gdzie by u mnie  stał.
Macie jakieś foty takich mega wielkich ?