Cześć,

mój tata do mnie wczoraj dzwonił, żebym mu pomógł wybrać system system audio podobny do tego co widział u znajomego. Chodzi mianowicie o zestaw all-in-on w postaci jednego dużego głośnika, który jest przenośny (widziałem, że często mają kółeczka i rączkę jak torby podróżne) i który mógłby używać pod altaną na dworze. Nie do końca wiem jak coś takiego się nazywa, ale widziałem coś takiego w ofercie Sony, LG i Manty.

Tutaj przykładowe linki jak wygląda coś takiego (nie sprawdzałem z jakiego segmentu cenowego są):
1. https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v50d
2. http://www.manta.com.pl/pl/spk5022
3. http://www.lg.com/pl/audio/lg-OJ98

Nie mogłem w Internecie znaleźć jakichkolwiek testów czy porównań takiego sprzętu, więc się zwracam z prośbą do Was o pomoc przy wyborze. Wymagania są takie:
- dobry współczynnik jakość/cena,
- cena do ok. 1500 PLN (+/- 200, jeżeli naprawdę warto, aczkolwiek fajnie by było jakby się zamknęło do 1000 PLN),
- obsługa CD-Audio,
- obsługa płyt lub pendrive'ów lub kart SD (wystarczy jedno z nich) z plikami mp3 (lub w innym formacie),
- zdolność do nagłośnienia jakiś 50 m^2 na świeżym powietrzu,
- oświetlenie LED-owe, fajnie by było jakby w rytm muzyki, ale niekoniecznie, chodzi o to, żeby nadać trochę "dyskotekowego" klimatu,
- ciut zwiększona odporność na warunki pogodowe (wszakże podczas takiej imprezy, nawet jak sprzęt będzie schowany pod altaną, to przecież temperatury mogą być niższe i wilgotność wyższa niż jakby sprzęt grał w pokoju),
- miło by było jakby miało radio (ale nie jest to konieczne),
- jakość dźwięku nie musi być dla audiofilów, byleby nie charczało, nie szumiało i nie piszczało zbytnio. xD

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Ja dużego doświadczenia z takim sprzętem nie mam, słuchałem kilka razy w marketach i na jakichś eventach. Podstawowa zasada to pojedź, obejrzyj i posłuchaj. W tym budżecie ok. 1700 można wyrwać już ten głośnik Sony, który sam zaproponowałeś i myślę, że da spokojnie radę, jest to bardzo ok urządzenie z tego co wyczytałem. Ma na pokładzie bluetooth, cd, usb, podświetlanie więc tata będzie zadowolony skoro nie ma nie wiadomo jakich wymagań co do funkcjonalności i dźwięku. Manty nawet nie bierz pod uwagę to tak na marginesie ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Te przykłady znalezione to raczej sprzęt to zrobienia dyskoteki dla całego osiedla domków jednorodzinnych, a łuna może spowodować przyjazd straży pożarnej. ;)
Do domowego użytku to raczej byłyby małe urządzenia z niewielką może mocą, ale zrównoważonym brzmieniem - coś od Samsunga, Marshalla po JBL i Bang&Olufsen. Takie urządzenia mające w sobie  mały player na karty SD i pendrive. Jeśli się rodzinka kilkuosobowa zbierze po południu na sjestę, to można muzyki posłuchać.
W twoim przypadku to raczej sprzęt dyskotekowy bardziej. Ale też rzadko mają one odtwarzacz CD dziś. Szczególnie wbudowany. Najlepszy byłby ten Sony, ale jest drogi. Można znaleźć tańszy:
http://allegro.pl/zestaw-muzyczny-sony-mhc-v11-glosnik-bt-nfc-usb-i6475328724.html
A man can never have enough turntables.

To ma być mobilne i "dyskotekowe" pod zadaszoną altanką, a nie zestaw dla audiofila. Wątpię, żeby podchmielone towarzystwo 40-60 latków, którzy już słyszą coraz gorzej, było w stanie usłyszeć różnice między 32-bitowym dźwiękiem, 384 kHz bez kompresji na sprzęcie za kilkanaście tysięcy, a mocno skompresowaną mp3 w takim przenośnym zestawie.

Dla taty ważne jest, żeby to było ładne, świeciło kolorowo, było przenośne i żeby nie wybuchło, bo powietrze jest ciut wilgotne, albo jest poniżej kilka stopni C późnym latem wieczorem na dworze...

Sony - ładne, świeci, jest przenośne, ma wszystkie podstawowe funkcje i nie sadzę żeby wybuchło (co to za pytanie?) więc nie bardzo wiem o co ci chodzi.
Chcesz kupić coś grającego głośno i odpornego na wilgoć? Proszę bardzo - JBL Xtreme, gra ten głośnik niesamowicie głośno i zaskakująco czysto. Testowałem u kumpla na działce i świeżym powietrzu i jest naprawdę nieźle. Tyle, że muzę można puszczać tylko z fona lub tabletu przez BT, nie świeci, nie ma cd i gabaryty raczej małe.

http://pl.jbl.com/XTREME.html
Nie znam się, to się wypowiem.

Z tego względu właśnie popatrz na te zestawy Sony. W zasadzie mają wszystko, co potrzeba.
A man can never have enough turntables.

Przeglądając ofertę różnych producentów i pytając się na różnych forach znalazłem na razie takie cztery produkty, które mniej lub bardziej spełniałyby założenia.

do 1000 PLN: Sony MHC-V11 https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v11

do 1500 PLN: LG OM7560 http://www.lg.com/pl/audio/lg-OM7560

do 1600 PLN: Philips NTX400 https://www.philips.pl/c-p/NTX400_12/zestaw-glosnikowy

do 2000 PLN: Sony MHC-V50D https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v50d

Który z tych produktów Waszym zdaniem jest najlepszy? A który najbardziej opłacalny? Który z nich powinienem polecić tacie? Może coś przeoczyłem?

Szczerze wątpię abyś na naszym forum, uzyskał satysfakcjonującą Cię odpowiedź. Przedmiot o który pytasz, nie jest jakimś obiektem westchnień setek ludzi. Jest to produkt niszowy adresowany do określonego odbiorcy. Bo tak naprawdę niewiele ma wspólnego z hi fi i raczej służy do szeroko pojętego nagłaśniania pomieszczeń.
Najlepiej jest się wybrać z tatą do salonu Sony i osobiście posłuchać jak to gra i wygląda.
Jedno co mogę Ci polecić, to nie stawianie sobie ograniczeń finansowych. Nie zawsze tanio to znaczy dobrze.
Zwykle za jakością wyrobu stoi i odpowiednia technologia i klasa materiałów i sposób wykonania.

To prawda. Chyba najlepiej posłuchać i zobaczyć. Pytałem dziś znajomego, który czasem prowadzi imprezy, także plenerowe, nie znał konkretnych urządzeń, bo profesjonaliści to jednak na czym innym pracują. Jednak był zdania, że SONY warto wybrać ze względu na lepszą jakość wykonania. Czyli miałbyś dwie sztuki do wyboru i decydująca byłaby cena i jej stosunek do jakości. ;)
A man can never have enough turntables.

@WOY @StaryM

Pokazałem te cztery urządzenia mojemu tacie. Tata stwierdził, że Sony MHC-V50D jest za drogi, do Philipsa NTX400 ja samemu nie byłem przekonany, więc też go skreślił, w tym momencie się zastanawia między LG OM7560 a Sony MHC-V11