Od stycznia 2021 nie ma już aktualizacji daphile, czy źle szukam, czy też autor zrezygnował z projektu ? A może system jest już doskonały i po prostu lepiej go nie psuć...
Wojtek

Cytat: StaryM w 16 Styczeń 2022, 10:30:11Od jakiegoś czasu nie używam Daphile, więc nie mam możliwości sprawdzić. Ale ten objaw przypomina zacinanie się z powodu zbyt słabego komputera lub z powodu wąskiego gardła transmisji dyskowej lub sieciowej.
czym zastąpiłeś daphile?

Długo tu nie zaglądałem...
Nadal używam Daphile po kompletnej reinstalacji systemu na tym samym sprzęcie. Póki co sprawuje się dobrze, nie ma również problemów z Tidalem.
Testowałem Volumio ale nie przekonałem się, zwłaszcza, że pojawił się podział na wersje darmowe i nie. Dałem sobie spokój i na razie zostaje przy Daphile.
Wojtek

Cytat: kotd w 07 Czerwiec 2022, 13:06:54czym zastąpiłeś daphile?
Przepraszam. Przegapiłem to pytanie. Ponieważ używam Squeezeboxa to wystarczy mi SLIM, który jest też częścią Daphile. SLIM mogę zainstalować na dowolnym komputerze (jest napisany w Pythonie).
Cytat: Filwoj w 23 Sierpień 2022, 14:01:45Dałem sobie spokój i na razie zostaje przy Daphile.
Daphile wciaż jest lepszy od innych sposobów grania z plików ;)
A man can never have enough turntables.

Cytat: StaryM w 23 Sierpień 2022, 14:08:13Ponieważ używam Squeezeboxa to wystarczy mi SLIM, który jest też częścią Daphile. SLIM mogę zainstalować na dowolnym komputerze (jest napisany w Pythonie).
Napisz o tym coś więcej.
Wojtek

Pod adresem:
https://www.mysqueezebox.com/download
Można znaleźć aplikację przeznaczoną dla różnych systemów. Nawet na niektórych NAS można to zainstalować. Oczywiście wówczas potrzebny jest odtwarzacz (Daphile jest jednocześnie serwerem i odtwarzaczem). Ja mam Squeezebox Classic.
A man can never have enough turntables.

Cytat: StaryM w 23 Sierpień 2022, 14:08:13Przepraszam. Przegapiłem to pytanie. Ponieważ używam Squeezeboxa to wystarczy mi SLIM, który jest też częścią Daphile. SLIM mogę zainstalować na dowolnym komputerze (jest napisany w Pythonie).

Kupiłem Ifi zen stream i na razie to nim zastapiłem Daphile, chociaż ten (to) cały czas też jest pod prądem:)

Postanowiłem powrócić do Daphile. Rozmaite roszady związane ze sprzętem komputerowym nie służyły słuchaniu plików cyfrowych, których jednak sporo nazbierałem. W ostatnich miesiącach słuchałem głównie gramofonu lub radia online. Stwierdziłem, że szkoda, by się te moje pliki marnowały i zainstalowałem Daphile na starym małym laptopie HP Pavilion. Jest tak słaby, że żaden system nie zapewnia tam komfortowej pracy. Ma procesor AMD 1,6MHz i 2GB RAM. Na Daphile w sam raz.

daphile2023.jpg

No i faktycznie sprawdza się. Ku mojemu zdziwieniu wbudowana karta dźwiękowa okazała się nie najgorsza, a wyjście słuchawkowe "magicznie" stało się liniowym. To nie powinno zaskakiwać, bo linuksowe sterowniki można ładować z różnymi parametrami i tak naprawdę to funkcjonalność urządzeń zależy od sposobu załadowania sterownika. Ponieważ na razie nie mam lepszego DACa, to taki sposób podłączenia musi mi wystarczyć.

settings.jpg

W lapku zainstalowałem nieduży dysk SSD -250GB (ostatnio mocno staniały - chyba jedne, co staniało). Daphile działa na tym sprzęcie wyjątkowo sprawnie.

daphile.jpg 
A man can never have enough turntables.