Słuszna decyzja. Sprzęt bez problemu da sobie radę i masz spokój na wiele lat. Mam tylko pytanie. Czy w środku było miejsce na ten dysk 48GB?
A man can never have enough turntables.

Bez problemu zmieścił się. Gdy otrzymałem terminal zamontowany był dysk 16 GB, który jest połową długości dysku 480 gb, ale miejsca w terminalu jest zostawione na tyle dużo, że nie było problemu z instalacją dłuższego.

Od pewnego czasu na trzech komputerkach z Daphile coraz częściej zdarza mi się, że system się zawiesza z komunikatem: "loading server". Trwa to długo, po restarcie nie zawsze pomaga. Co może być przyczyną ? Zbyt duża biblioteka ? Wersja Daphile aktualna.
Wojtek

Problem jest nadal, jest komunikat, że system nie znajduje playera. O co chodzi ?
Wojtek

Nikt już nie używa Daphile ? A może nikt nie ma z tym problemu...
Wojtek

Używam, ale nigdy nie spotkałem się z takim komunikatem.

Wracam do tematu. Po ponownej pełnej instalacji systemu w najnowszej wersji problem zniknął. Ale nie jest idealnie. Co jakiś czas, w trakcie odtwarzania następują kilkusekundowe przerwy. Zamiast dźwięku słychać głośny szum a wskaźnik postępu zatrzymuje się, cofa i ponownie rusza gdy dźwięk powraca. Tak jakby system nie mógł odczytać plików z serwera NAS. Pliki flac, normalnej jakości, inne pleyery w WIN10 radzą sobie z takim odczytem bez problemów (np Foobar). Gdzie pogrzebać w ustawieniach ?
Problem niezbyt częsty ale irytujący, zwłaszcza podczas nagrywania muzyki.
Wojtek

Nie było mnie tutaj wieki... Życie. Ale od kilku dni, po długich poszukiwaniach streamera, wszedłem w Daphile. Nabyłem gotowe urządzenie, więc zupełnie nie wiem co jest w środku:) Ale po wstępnym przeszkoleniu z aplikacji na smartfonie i stronie z netu na pc zaczynam grzebać, niestety:) Oczywiście boję sie, że coś sknocę, ale robię to ostrożnie. Jestem bardzo, bardzo zadowolony z tej skrzyneczki podpietej u mnie do CA Dacmagic (tego pierwszego). Mam sporo pytań jak na neofitę przystało. Zainstalowałem już Tidal z plikami Master, ale nijak nie mogę zainstalowac Spotify... Plugina wskazanego z pierwszych postów nie widzę u siebie. Jak to zrobić? A teraz sobie gram i gram... :) PS. Mam Spotify opcja "rodzinna",więc nie wiem czy muszę go najpierw odinstalować z telefonu, czy niekoniecznie?

Cytat: Filwoj w 14 Styczeń 2022, 14:43:56Co jakiś czas, w trakcie odtwarzania następują kilkusekundowe przerwy.
Od jakiegoś czasu nie używam Daphile, więc nie mam możliwości sprawdzić. Ale ten objaw przypomina zacinanie się z powodu zbyt słabego komputera lub z powodu wąskiego gardła transmisji dyskowej lub sieciowej.
Cytat: maciek1 w 15 Styczeń 2022, 15:16:49ale nijak nie mogę zainstalować Spotify
O ile mi wiadomo, Spotify można zainstalować na kilku niezależnych urządzeniach.
A man can never have enough turntables.

Spotify zainstalowane. Teraz kolejne wyzwania:) Ale gra znakomicie!