Witam audiofili....
Mam tylko 11 postów,więc nietrudno doczytać o co chodziło ostatnio.
Nie chcę siać paniki,ale w linku jest krótkie video w którym widać,jaki streaming może być w daphile lub podobnych linuksowych rozwiązaniach w profesjonalnych urządzeniach.
U mnie non stop wyświtelało pod okładką płyty PCM VBR FLAC co by nie grało.
Dac i integra uparcie pokazywało PCM 44.1
W interfejsie daphile jest niby opcja ustawienia wyświetlania płyty / utworów jako bity i hertze w tytule o które tutaj pytałem lecz nie działa.
W sumie nie dziwię się dlaczego. Kimo zwala winę na Logitecha.
Na filmie - gra coś o parametrach pcm vbr (variable bit rate) FLAC.
Po kliknięciu na następny utwór z innej płyty przez sekundę widać 256kB CBR (constans bit rate) MP3 ....To nie jest przypadek.
News tyczy Tidala w wresji premium.....Mqa ...

http://www.lobo-ariti.com/daphile.mp4

Żeby nie było ,że jak posępiłem,to tak mam bo to samo jest na sotm sms200 .
Nie wiem,co o tym myśleć.

Cytat: blubracz w 23 Październik 2017, 20:16:20Właśnie o to chodzi.
Skąd tak masz ?? :-)
Zrzut z ekranu dotyczy odtwarzanego z biblioteki Daphile, zripowanego do formatu WAV, utworu z płyty CD. Sprawdź u siebie jak działa opcja "TITLE [SAMPLESIZE bits @ SAMPLERATE Hz]" przy odtwarzaniu muzyki z plików.
Inaczej wygląda sprawa przy streamingu.  Tutaj nadawcy wybierają formaty skompresowane i stosują stałe lub zmienne przepływności. Przy kiepskiej jakości streamingu może to być kodek MP3 i przepływność np. 64 kbps a przy lepszej jakości FLAC i przepływność znacznie większa. Przy zmiennej przepływności przesyłanego sygnału (VBR) oczywiście nie da się podać jej wartości.
Myślę, że informacja o sygnale: : "PCM VBR,FLAC" oznacz mniej więcej tyle, że po zdekodowaniu sygnału otrzymamy dźwięk o jakości zbliżonej do jakości płyty CD, a więc 16bits, 44100Hz.


Cytat: blubracz w 23 Październik 2017, 23:35:33Na filmie - gra coś o parametrach pcm vbr (variable bit rate) FLAC.
Po kliknięciu na następny utwór z innej płyty przez sekundę widać 256kB CBR (constans bit rate) MP3
Streaming został zmieniony z jakości "Premium" na jakość "Hi-Fi". Nic tylko się cieszyć.

#1273 29 Październik 2017, 00:14:05 Ostatnia edycja: 29 Październik 2017, 00:19:06 by blubracz
Hmm - nie wiem za bardzo z czego się cieszyć.
Premium,to jak na załączniku widać - a Hi Fi jest gorszą jakością....
Lepszej daphile niestety nie obsługuje
Zrzut nie jest z daphile,zaś Kimmo uważa w kwestii mataczenia jakością streamingu : You should propose your comments and improvements at Logitech Squeezebox forum (http://forums.slimdevices.com/).

Cytat: blubracz w 29 Październik 2017, 00:14:05Premium,to jak na załączniku widać - a Hi Fi jest gorszą jakością....
Tidal Premium to transfer plików muzycznych skompresowanych  kodekiem mp3 z prędkością do 320kbps, a Tidal Hi-Fi to pliki skompresowane kodekiem FLAC z prędkością VBR lub CBR  1411 kbps. Tidal Hi-Fi oferuje znacznie lepszą jakość od Tidal Premium, to nie ulega wątpliwości.
Cytat: blubracz w 29 Październik 2017, 00:14:05Zrzut nie jest z daphile,
Załączony zrzut z ekranu prezentuje nową usługę Tidala - Tidal Masters. Tutaj pliki kodowane są kodekiem MQA co pozwala uzyskać jakość nagrania źródłowego, jeśli oczywiście kodowanie odbędzie się na etapie masteringu. Żeby móc korzystać z pełnych możliwości tego kodowania urządzenie odtwarzające musi być wyposażone w dekoder MQA. Twórca Daphile mówiąc o ulepszeniu programu prawdopodobnie miał na myśli doposażenie go w dekoder MQA. Myślę, że wcześniej czy później (raczej wcześniej) to nastąpi.
Jeszcze jedna uwaga: kodek MQA jest kompatybilny z FLAC (i ALAC) i nawet jeśli nie posiadamy zainstalowanego dekodera MQA to i tak będziemy mogli odtwarzać tak przesyłane pliki ale z jakością "tylko" płyty CD.


Cytat: teddy w 29 Październik 2017, 11:35:44Twórca Daphile mówiąc o ulepszeniu programu prawdopodobnie miał na myśli doposażenie go w dekoder MQA. Myślę, że wcześniej czy później (raczej wcześniej) to nastąpi.
Najnowsza wiadomość w tej sprawie jest następująca:
"MQA is proprietary technology and requires non-free license. So Daphile will not support MQA decoding before there exists free decoder for Linux.
Cheers
Kimmo"
Więc pozostaje tylko czekać.


Cytat: StaryM w 08 Wrzesień 2017, 12:43:51
Minix NEO Z83-4 to też platforma intela, chyba tej samej wielkości co NUC lub niewiele mniejsza. Da się na tym zainstalować Daphile, o ile producent nie dodał tam jakiejś blokady.

Tak jak się spodziewałem, instalacja linuxa na tym pudełku nie jest łatwym zadaniem .
http://linuxiumcomau.blogspot.com/

Btw, ciekawy blog. Pomógł mi nieraz przy instalowaniu linuchów na laptopach z 'tabletowymi' bebechami ...

Panowie, u Was też Daphile widzi pliki .cue jak by to były całe albumy ?

Przykład: Katalog ze zripowanymi flacami, pliki otagowane i w katalogu plik .cue. Efekt : Daphile w widoku albumów widzi to podwójnie i w statystkach mam więcej płyt niż w rzeczywistości.
Wywaliłem w diabły te  .cue i teraz jest gitara.
Wyjątek: Katalogi z plikami .wav + .cue.



@Mack

Co prawda nie Daphile ale pod Windą mam tak samo ;)
Nie znam się, to się wypowiem.

Plik cue jest informacją o albumie. Tworzą go niektóre programy ripujące i w założeniu maił być przydatny do odtwarzania w locie obrazów płyt. Potem jednak zaczęto ripować we FLAC, wiec cue wprowadza tylko zamieszanie. To kwestia specyfiki pliku cue, a nie playerów, ani też systemów. Tak, cue może się przydać, jeśli ktoś ma wav, bo wav nie jest kontenerem i nie zawiera żadnych informacji o nagraniach.
A man can never have enough turntables.