Daphile jest systemem przeznaczonym na platformę x86_64, więc najmniejsza maszyna to będzie coś takiego:
https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/products/boards-kits/nuc.html
Płyta główna ma 10x10cm.

A man can never have enough turntables.

Jest jeszcze taki sprzęt Minix Fooko, tylko musiałbyś sprawdzić na jakiej jest platformie.

http://satkurier.pl/news/159065/minix-neo-z83-4-najmniejszy-komputer-pc-z-win-10.html

http://hd-opinie.pl/26230,aktualnosci,pc-audio-na-nowym-poziomie-minix-neo-z64-w-z-win-8-1.html

http://hd-opinie.pl/26585,aktualnosci,zapowiedz-testu-oraz-opinia-nt-ultrakompaktowego-pc-audio-minix-fooko-pc-box.html
Nie znam się, to się wypowiem.

Ciekawe te małe komputery. Też się nad czymś takim zastanawiam, tylko ta cena. Chyba lepiej pozostać przy czymś większym ale sprawdzonym.

Jak by się nie upierać przy Daphile to może  jakiś tani chiński tv box albo Raspberry na armie, na tym openelec + kodi , do sterowania przez telefon  Yatse i gra muzyka. Tylko nie wiem czy to by było wystarczająco 'audiofilsko'   ;D

Ja miałem : DELL FX170 - mały ale chciałbym jeszcze mniejszy, do Daphile wystarczy 300 mhz

Minix NEO Z83-4 to też platforma intela, chyba tej samej wielkości co NUC lub niewiele mniejsza. Da się na tym zainstalować Daphile, o ile producent nie dodał tam jakiejś blokady.
A man can never have enough turntables.

#1226 08 Wrzesień 2017, 15:29:52 Ostatnia edycja: 08 Wrzesień 2017, 15:31:43 by Mack
Stary, ten Minix jak widzę ma proc  Intel Atom a on nie za dobrze współpracuje z linuxami. Miałem przykrość stawiać linucha na laptopie Lenovo z podobnym  procem , to były kłopoty z wifi, dzwiękiem , bluetooth , zarządzaniem energią, hdmi . Może kernel 4.13 przyniósł jakąś poprawę, tego nie wiem.
Tak czy siak, ostrzegam że układy atom bay trail/ cherry trail mogą mieć kłopoty z linuxami.

Cytat: Mack w 08 Wrzesień 2017, 15:29:52Intel Atom a on nie za dobrze współpracuje z linuxami
To nie jest kwestia procesora. Instalowałem rozmaite Linuksy na platformie z Intelem. To kwestia urządzeń peryferyjnych. Problemy z wifi są, gdy mamy karty broadcoma, to się zresztą zmienia. Jeśli chodzi o inne sprawy, to też moze być różnie. Oczywiście w takim małym gabarytowo komputerze mogą być jakies okrojone wersje układów dźwiękowych lub graficznych, a to zawsze jest oznaką kłopotów.
A man can never have enough turntables.

Witam.

Mam problem z daphile. Terminal to Dell FX-160, karta TP-Link TL-WN722N. Karta wi-fi nie jest wykrywana, w zakładce "networking" jest napisane "no compatibile device", a dioda nie świeci. Co ciekawe, w zakładce "power" karta figuruje jako "802.11n_NIC". Terminal wykrywa inne urządzenia USB. Być może coś źle robię czy ustawiam, prosiłbym bardziej obeznanych użytkowników o nakierowanie. Pytanie - dlaczego karta opisana jako bezproblemowo obsługiwana przez daphile, u mnie sprawia problemy i co zrobić, by działało?

Pozdrawiam.

Trudno powiedzieć. Jeśli to jest na chipsecie Broadcom, to masz pecha. W niektórych wersjach jądra działa, a w innych nie. Ale nie można wykluczyć, że ta karta w twojej konkretnej konfiguracji z czymś się gryzie. Dostaje za wysokie przerwanie? Spróbowałbym ustawienia w biosie na noapic.
A man can never have enough turntables.