Szanowni koledzy!
Zastanawiam sie nad wymiana aktualnego sprzętu. Obecnie gram z ampli Marantz sr8010 + Marantz imperial 7g . Sprzęt już leciwy ale nadal sobie jakoś radzi . Zastanawiam sie nad Marantz pm7005 + dali lektor 8 (koszt kolumn około 4tys). sluchalem tego zestawu i jest ok , ale za te kwote można wybrać coś z kolumn vintage lub używanych 5 czy 10 letnich . Co wy na to ?

Vintage = często kultowe = przepłacone.
U nas obiekty kultu zawsze drogo kosztują, po prostu są przepłacane.
Vintage to często sprzęt z niemieckich wystawek, grzebany w środku; najczęściej śmierdzi piwnicą.
I dlatego kupuje się go jako kultowy. O obiekcie kultu się nie dyskutuje- bierzesz sprzęt jaki jest.

Nie do końca się zgodzę, ale jest w tym sporo racji. Nie każdy staroć to vintage. A obecna moda powoduje, że często ludzie dają się nabierać i płacą horrendalne ceny za stare badziewie. A większość używanego sprzętu to zwykłe starocie.
Marantz + Dali to dobre połączenie i zapewne będziesz zadowolony. Zestaw Lektor 8 jest już na tyle duży, że zapewni też odpowiednią ilość basu, a zaletą Dali jest to, że dostajesz pewien przyzwoity standard za swoje pieniądze.
Oczywiście może się zdarzyć, że za te same pieniądze dostaniesz coś używanego, a znacznie lepszego. Ale takich okazji nie ma zbyt wiele i raczej nikt ci nie odpowie ogólnie. To raczej będzie dyskusja o konkretnym sprzęcie.
A man can never have enough turntables.

A ja nie rozumiem czemu Marcin chce poszukiwać kolumn używanych.
- chce w cenie 4000 kupić coś lepszego ?
- chce zaoszczędzić z tych 4000 i mieć coś w klasie Dali Lektor ?
- nie podobają mu się Dali Lektor i chce mieć ładniejsze ?
Tak na marginesie to można te Lektor 8 kupić w promocji za 3000 pln.

Cytat: WOY w 10 Styczeń 2016, 10:17:26A ja nie rozumiem czemu Marcin chce poszukiwać kolumn używanych.
Trudno powiedzieć. ;)
Ale za 4 tysiące może dostać Dali Ikon 7 w dobrym stanie (rzadko, ale bywały takie okazje). A to naprawdę lepsze kolumny. To tylko jedna z możliwości.
A man can never have enough turntables.

Ja bym zaczął od wymiany kolumn. I spróbował posłuchać jak na nich gra ten ampli. Jak z tunerem coś jest nie tak, to warto dać go do nastrojenia - zdarza się, że z czasem narasta słyszenie "świerszczy". A już w ogóle bym go sobie zostawił na pamiątkę - jest piękny; kawałek historii dobrego dizajnu.

Cytat: Marcin w 09 Styczeń 2016, 22:52:48Zastanawiam sie nad Marantz pm7005
Ja też....witaj w klubie.

Bardzo wam dziękuje za odpowiedzi . Jeśli chodzi o moj ampli to działa w 100 proc ok i absolutnie nie mam zamiaru sie go pozbywać . Zostanie jako zestaw "pomocniczy" :) . Dali lektor 8 to koszt 3000zl w promocji . Używane ikon 7 to koszt 4 tyś - do przełknięcia :) . Tak jak pisałem słuchałem lektor z Marantz i to jest to ,,, ale może coś innego używanego ? Dali lektor grają super ale nie wyglądają tak solidnie i fachowo jak kolumny vintage np  kef , Canton . To chyba jedyny powód poszukiwania czegoś innego . Proszę o pomoc i bardzo z góry dziękuje

Obyś nie przekombinował.
Skoro dźwięk posiada wszystkie walory jakich do niego oczekujesz lepiej odpuść.
Jest takie powiedzenie że lepsze jest wrogiem dobrego;)

Cytat: Marcin w 10 Styczeń 2016, 13:59:16Dali lektor grają super ale nie wyglądają tak solidnie i fachowo jak kolumny vintage np  kef , Canton
Dla większości są OK, bo mają stosunkowo wysoki WAF (wife acceptance factor).
Ale możesz poszukać Dali Ikon używanych (nawet mniejszych) bo będą grały dużo szlachetniejszym ćwiekiem.
Nie każde używane KEF czy Canton to Vintage. ;)
A man can never have enough turntables.