Witam wszystkich. Bardzo prosze o podzielenie sie opinia o kolumnach w temacie. Jaki maja charakter brzmienia, z jaka elektronika laczyc zeby byla synergia. Wszystkie informacje mile widziane

Osobiście się z tą litewską konstrukcją nie spotkałem. Czytałem trochę o niej w necie. Opinie były pozytywne. I chyba ciężko będzie kogoś takiego spotkać.

A odnośnie pochodzenia... Czytałem kiedyś o facecie pochodzącym z Ukrainy, który osiadł w Polsce. Założył tu u nas firmę i produkuje wysokiej klasy kolumny. Niestety, ani nazwiska ani firmy nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Ale artykuł opisujący jego, i jego konstrukcje, naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Konstruktor nie był hobbystą tylko wszechstronnie w tym kierunku wykształconym inżynierem.

O tych kolumnach jest sporo recenzji w necie. Dystrybutorem jest (był?) gdański Premium Sound i najlepiej tam kierować ewentualne pytania o możliwość odsłuchu. AudioSolutions Rhapsody 80 to produkt manufaktury z Wilna, raczej niszowy, więc trudno się spodziewać, że łatwo będzie znaleźć użytkowników. Tym bardziej, że cena wyjściowa była bardzo wysoka (aczkolwiek późniejsza sprzedaż na Allegro - co można wyszperać - skończyła się ceną blisko o połowę niższą).
A man can never have enough turntables.

Wiecie jak to bywa z recenzjami... Mialem nadzieje, ze moze ktos z Was jakies wlasne spostrzezenia bedzie mial. W tej chwili mam Chario Syntar i przybitego gwozdzia, bo moge zamienic na Chario Pegasusy, ale ta sama osoba ma tez na  zbyciu AudioSolutions. Hegelka H80 na razie zostawiam ale z czasem mysle jakiejs mocneg lampie.

Recenzje, szczególnie produktów  drogich są zwykle dobre. Fakt, że znalazłem w archiwum Allegro cenę blisko o połowę niższą od nominalnej, każe być jednak ostrożnym.
A man can never have enough turntables.