Niewiele tu piszemy o słuchawkach, ale ponieważ troszkę porównywałem takich popularnych słuchawek w ostatnich miesiącach, więc mogę się podzielić spostrzeżeniami.
Wolałbym co prawda testować takie hajendowe po kilka tysięcy, ale nie stać mnie. ;)


Recenzje słuchawek tutaj: http://audiocafe.pl/press/tag/sluchawki/

Natomiast w ramach oceny zrobiłem taką tabelę bardzo subiektywną.
A man can never have enough turntables.

Potwierdzam w pełnej rozciągłości Twoją opinię o Porta Pro.
Używam ich od kilku lat i do sprzętu przenośnego to najlepsze słuchawki jakie miałem.
Mimo słabego wyglądu jak piszesz, są bardzo wytrzymałe. O tym jak są mocne i niezawodne niech zaświadczy fakt że są produkowane nieprzerwanie od 1984 roku!!!
W zasadzie nic szczególnego w nich nie zmieniono od 30 lat :)
Rekomendacja - bo do sumy 500 pln. są bezkonkurencyjne i same wyznaczają jakość.

Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić podróby.

Cytat: Tadeiro w 11 Listopad 2015, 10:51:37
Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić podróby.


No właśnie, spotkałem się ostatnio z taką opinią, że na Alledrogo jest sporo podróbek.

@WOY

Jako słuchawki przenośne faktycznie są super i co ważne są lekkie. Staremu już pisałem na FB, że w konfrontacji z CAL! jednak poległy, ale CALe to jest inna budowa (zamknięta) no i są cięższe co może być już pewnym dyskomfortem.
Nie znam się, to się wypowiem.

Piszesz o starej wersji CAL? Tak pytam bo nowa wersja cenowo już znacznie odstaje od Porta Pro.

Tak starszą wersję miałem na myśli.
Nie znam się, to się wypowiem.

#6 23 Listopad 2015, 07:15:09 Ostatnia edycja: 23 Listopad 2015, 07:43:49 by frost1971
Ja po długich poszukiwaniach słuchawek do mobilnego zestawu,zdecydowałem się na dokanałowe Shure SE 215.

Napisz coś więcej, co zdecydowało że właśnie Shure.
Podoba mi się ten odłączany przewód (mam dość lutowania).

#8 28 Listopad 2015, 11:08:36 Ostatnia edycja: 28 Listopad 2015, 11:33:27 by frost1971
Napiszę coś pózniej. W zasadzie miałem napisane już,ale pisałem w telefonie. Chciałem dodać jeszcze zdjęcie,Chrome wyświetlił że za mało pamięci odświerzył stronę,ale już bez tego co napisałem,wszystko znikneło. Ech można się ...

#9 28 Listopad 2015, 13:20:06 Ostatnia edycja: 28 Listopad 2015, 13:22:46 by frost1971
 Co zdecydowało? No więc dobre opinie w internecie zwróciły już kiedyś moją uwagę na te słuchawki (brałem je pod uwagę przy ewentualnym wyborze). Miałem kilka typów,a że te udało mi sie i posłuchać i pomacać ,to już nie szukałem dalej. W przypadku pozostałych typów z mojej listy, istniała duża szansa obejrzenia tylko przez opakowanie,o braku możliwości posłuchania nawet nie wspominając. Se215 jak założyłem i posłuchałem,to od razu wiedziałem że mają wszystko to czego szukam, Wygoda w użytkowaniu,dobra izolacja od świata zewnętrznego,no i dźwięk całkiem na poziomie,zdecydowanie lepszy niż w słuchawkach które dotychczas użytkowałem. Wiem że można jeszcze lepiej,ale też i drożej. A te na moje potrzeby w zupełności wystarczą,bo codziennie nie używam,tylko od czasu do czasu. Słuchawki dobrze się trzymają,wchodzą dość głęboka do ucha. Shure wyglądają i są solidnie zrobione,również kabel.Są to monitory douszne między innymi z przeznaczeniem dla muzyków na scenę. Jak grają? Scena jak na takie słuchawki nie jest najgorsza.Według mnie grają równo,jest bas,ale nie dominuje nad całością, jest wtedy kiedy trzeba,dobrze oddaje dolne partie w ostrzejszej muzyce (metal),wokale brzmią naturalnie, środek też dobrze wyważony. Góra całkiec całkiem,spotkałem się w internecie z opinią że czasem skrzeczą, ja takiego czegoś nie zauważyłem. Nie rzuca się raczej przesadnie w uszy,nie mam wrażenia żeby góra śała, jest jak dla mnie akurat,dużo też pewnie będzie zależało od jakości nagrania i to do czego będą podpięte. Po całości dźwięk się nie zlewa, nie jest męczący można słuchać długo z przyjemnością.
Przy okazji udało mi się też pomacać i chwilę posłuchać Shure SRH1540,co prawda na mobilnym grajku,ale warto na nie zwrócić uwagę. Muszę się jeszcze raz wybrać ich posłuchać,ale ze swoim wzmacniaczem. To tak z grubsza.