Regulamin rejestracji

Uwaga! Konta zakładane w celach reklamowych będą banowane bez ostrzeżenia. Będą też blokowane adresy IP.

Ogólna umowa rejestracyjna

Poprzez rejestrację na tym forum wyrażasz zgodę, że nie będziesz wysyłał/a żadnych treści, które są fałszywe, zniesławiające, niedokładne, obraźliwe, wulgarne, wyrażające nienawiść, napastliwe, obsceniczne, profanujące orientację seksualną, grożące, naruszające prywatność, przeznaczone dla dorosłych lub jakkolwiek naruszające polskie lub międzynarodowe prawo. Wyrażasz również zgodę na niepublikowanie żadnych materiałów chronionych prawami autorskimi, o ile nie posiadasz praw do tych materiałów lub pisemnej zgody właściciela praw do tych materiałów. Spamowanie, floodowanie, reklamy, łańcuszki, piramidy oraz podżeganie są również zabronione. Konta zakładane w celach reklamowych będą usuwane. Jedna osoba może założyć jedno konto.

Zauważ, że nie jest możliwe dla obsługi lub właścicieli forum sprawdzenie poprawności wiadomości. Pamiętaj, że nie monitorujemy na bieżąco wysłanych wiadomości, tak więc nie jesteśmy odpowiedzialni za zawarte w nich treści. Nie gwarantujemy dokładności, kompletności czy przydatności jakichkolwiek prezentowanych informacji. Wiadomości wyrażają opinię autorów i niekoniecznie opinię tego forum, jego załogi lub właściciela forum. Ktokolwiek uważa, że wiadomość jest niezgodna z regulaminem jest proszony o natychmiastowe powiadomienie administratora lub moderatora forum. Obsługa i właściciel forum zastrzega sobie prawo do usunięcia w rozsądnym czasie łamiących regulamin treści, jeśli uznają, że usunięcie jest konieczne. Jest to proces ręczny, więc nie możemy skasować lub zmienić wiadomości natychmiast. Te zasady mają również zastosowanie do informacji o użytkowniku w jego profilu.

Za zawartość wiadomości wysłanych przez Ciebie jesteś odpowiedzialny/a wyłącznie Ty.
Ponadto, wyrażasz zgodę na rekompensatę i pozostanie nieszkodliwym dla właściciela/i forum, jakichkolwiek powiązanych stron internetowych z tym forum oraz jego obsługi. Właściciel tego forum zastrzega sobie również prawo do ujawnienia twojej tożsamości (lub jakichkolwiek powiązanych informacji zebranych w tym serwisie) w przypadku formalnej skargi czy prawnych działań wynikających z Twojego użytkowania tego forum.

Masz możliwość, po rejestracji, wyboru nazwy użytkownika. Zalecamy, abyś wybrał/a odpowiednią nazwę. Nigdy nie udostępniaj hasła do konta, które za chwile zarejestrujesz, jakiejkolwiek osobie poza administratorem, z powodu bezpieczeństwa i dla zachowywania możliwości identyfikacji. Zgadzasz się również NIGDY nie używać konta innej osoby z jakiejkolwiek przyczyny. Jest również WYSOCE zalecane używanie złożonego i unikalnego hasła do konta, dla uniknięcia kradzieży konta.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu na to forum, będziesz mógł/mogła wypełnić szczegółowe informacje w profilu. Jesteś odpowiedzialny za wprowadzanie czytelnych i dokładnych danych. Jakakolwiek informacja, którą właściciel lub obsługa forum uzna za niedokładną lub wulgarną z natury, zostanie usunięta, z lub bez wcześniejszych uwag. Odpowiednie sankcje mogą zostać nałożone. Konta założone w celach reklamowych, niezwiązane z branżą audio będą usuwane bez ostrzeżenia.

Zapamiętaj, że z każdą wiadomością jest zapisywany twój adres IP na wypadek, jeśli miał(a)byś zostać zbanowany/a na tym forum lub zaszłaby potrzeba kontaktu z twoim dostawcą Internetu. Może się to zdarzyć tylko w przypadku większego naruszenia tej zgody.

Nasze forum używa cookie (plik tekstowy zawierający różne informacje, takie jak Twoja nazwa użytkownika i hasło). Cookie jest używane TYLKO do utrzymania użytkownika zalogowanego/wylogowanego. Oprogramowanie nie zbiera ani nie wysyła żadnych innych informacji do twojego komputera.

Regulamin forum Audio Cafe

1. Audio Cafe to forum przeznaczone na spotkania i dyskusje miłośników muzyki i sprzętu audio, którzy chcą porozmawiać z innymi hobbystami o tych samych zainteresowaniach.
2. Żadne teorie na temat sprzętu i dźwięku nie są na forum ani faworyzowane, ani zabronione, wszystkie traktowane są jednakowo.
3. Użytkownicy mogą dyskutować na tematy dowolne, szanując jednak istniejącą strukturę forum. Należy unikać dyskusji nie na temat w danym dziale (tzw off topic).
4. Struktura forum nie jest stała, jest po to, by użytkownikom było wygodnie dyskutować i może być dostosowywana zgodnie z ich wnioskami.
5. Wprowadzanie zmian, przyznawanie i odwoływanie uprawnień moderatorskich przeprowadza się w głosowaniach. Nie ma wymaganego poziomu quorum, ponieważ nie ma narzędzi pozwalających na osiągnięcie takiego quorum.
6. Dyskusje należy prowadzić zgodnie z zasadami kultury, w dyskusjach są ważne argumenty, które powinny być logiczne i rzeczowe.
7. Należy pisać możliwie jasno i zrozumiale, zgodnie z zasadami języka, aby inni użytkownicy nie mieli problemu ze zrozumieniem dyskutanta.
8. Podczas dyskusji należy zdecydowanie unikać tzw. argumentów ad personam, wszelkiego rodzaju wyzwisk i szyderstw.
9. Przeklinanie i wulgaryzmy będą skutkowały interwencją moderatora, zaleca się używanie słów, które nie są uznawane za wulgarne.
10. Wszelkie zachowania będące złamaniem obowiązującego w Polsce prawa będą skutkowały reakcją moderatorów adekwatną do wagi sprawy. Dotyczy to w szczególności szerzenia nienawiści z powodów rasistowskich, religijnych lub w związku z orientacją seksualną.
11. Zachowanie zwane powszechnie trollowaniem nie jest mile widziane. Takie zachowanie będzie skutkowało upomnieniami, ostrzeżeniami, aż wreszcie banem.
12. Moderatorzy mają zestaw narzędzi, które mają pomóc w utrzymaniu dobrej atmosfery na forum, najpierw upominają łamiących zasady, potem wdrażają system punktów karnych, który w rezultacie może skutkować zawieszeniem prawa do pisania na forum przez określony czas.
13. W przypadkach nagminnie powtarzających się nieakceptowanych zachowań może w wyniku wspólnej decyzji dojść do zawieszenia prawa do wszelkiego uczestnictwa na forum na czas nieokreślony (czyli tzw. ban wieczysty).
14. Użytkownicy są właścicielami praw autorskich do publikowanych treści, są też za nie odpowiedzialni. Forum jest jedynie platformą wymiany opinii i prezentowane treści nie muszą być zgodne z poglądami osób zarządzających forum.
15. Użytkownik ma możliwość edycji własnego postu przez 60 minut.
16. Usunięcie własnego konta z forum nie oznacza obowiązku usuwania postów takiego użytkownika przez zarządzających forum.