Przeczytałem w WP.

""Na znak protestu przeciwko szerzeniu na Spotify dezinformacji na temat COVID-19 i szczepionek Neil Young poprosił właścicieli tej platformy o usunięcie stamtąd jego utworów. Muzyka skłonił do tej decyzji podcast Joego Rogana, który na Spotify stale podważa skuteczność szczepień przeciw koronawirusowi i wprost zniechęca do szczepień. Rzecznik platformy ogłosił, że prośba Younga zostanie spełniona.

,,Mogą mieć albo Rogana, albo mnie. Nie obu" – tak brzmiało kluczowe zdanie ultimatum, jakie w liście otwartym Neil Young postawił Spotify. Stwierdził też, że platforma rozsiewa fałszywe informacje o szczepionkach. Jego zdaniem treści podważające skuteczność szczepień bądź szerzące spiskowe teorie na ich temat mogą zagrażać życiu tych, którzy uwierzą pseudoekspertom.""

Zaimponował mi. Okazuje się, że nie tylko on zaprotestował. Czytałem wczoraj o tym, ale byłem poza domem i nawet teraz nie pamiętam nazwisk. Z drugiej strony okazuje się, ze wśród znanych artystów jest cała masa takich, którzy mają poglądy jak nasza Edzia Górniak. Jednym z antyszczepionkowców jest Eric Clapton, który się doczekał nawet ostrej riposty Briana May'a. May się nie pier*** z mistrzem Claptonem i zjebał go konkretnie.
Cytat: Rzeczpospolita,,Uwielbiam Erica Claptona, jest moim muzycznym bohaterem, ale pod wieloma względami ma inne poglądy ode mnie" – powiedział ,,The Independent". – ,,Antyszczepionkowcy to szaleńcy. (...) Istnieje wiele dowodów na to, że szczepienie pomaga. (...) Zawsze może zdarzyć się jakiś efekt uboczny, ale mówienie, że szczepionki to spisek, który ma nas zabić, to totalna głupota".
A man can never have enough turntables.

No to towarzysze z Rosji kamandy Pinka Floyda nie posłuchają...
A man can never have enough turntables.

Brzydzę się polityką i niezmiernie rzadko wypowiadam związane z nią opinie.
Ale całą tą ruską hołotę zmusiłbym do zamieszkania za Uralem.

Cytat: EskaRockNiedawno zespół Rammstein wydał specjalne oświadczenie, w którym wyraził swoje zaniepokojenie sytuacją w Ukrainie, wysyłając jednocześnie słowa otuchy dla swoich fanów. Teraz okazuje się, że pomoc Rammstein, to nie tylko kilka słów na Facebooku, ale realne działania. W ostatnich dniach, zauważono Tilla, który pomaga uchodźcom na dworcu w Berlinie.

Sytuacja na terenie Ukrainy jest wyjątkowo zła i wygląda na to, że prędko ten konflikt się nie zakończy. Cały świat stara się pomóc jak może poszkodowanym, a w Polsce czy w Niemczech, jest wiele punktów pomocy uchodźcom. Jeden z nich znajduje się na dworcu w Berlinie i jak się okazuje, działa tam sam Till Lindemann!
A man can never have enough turntables.


To mnie cieszy, że są artyści, którzy potrafią się zachować przyzwoicie. Tych, ktorzy nie potrafią, wymieniać tu nie będę, ale jest ich całkiem sporo i to w tej krainie "wolności" jaką są USA.
Cytat: tvn24Till Lindemann, wokalista niemieckiej metalowej grupy Rammstein, odwołał swoje koncerty w Rosji - informuje Deutsche Welle. Wcześniej muzyk pomagał na dworcu w Berlinie uchodźcom z Ukrainy. "Nie mogę uwierzyć, że przede mną pośrodku całej tej apokalipsy stoi wokalista Rammstein" - napisała na Instagramie Alisa, której opłacił nocleg i obiad.

Jak informuje Deutsche Welle, Till Lindemann miał zaplanowane na koniec roku 2022 koncerty w Nowosybirsku i Moskwie w ramach trasy "Ich hasse Kinder". Występy odwołał po ataku Rosji na Ukrainę. Jednocześnie muzyk zapowiedział, że chce zagrać koncert w stolicy Ukrainy, Kijowie, "jeśli pozwolą na to okoliczności".
A man can never have enough turntables.

Przepiękny gest muzyków z zespołu Scorpions .

Za WP.
""Wind Of Change" Na jednym z ostatnich koncertów grupa zdecydowała się zadedykować ten wielki przebój Ukraińcom. - Następny utwór to wołanie o pokój i myślę, że dziś powinniśmy to wykrzyczeć jeszcze głośniej! Dedykujemy ten utwór dla wspaniałych ludzi Ukrainy - powiedział ze sceny frontman Klaus Meine. Pierwsza zwrotka tego ponad 30-letniego przeboju zawierała zmienione frazy, które były wyświetlane na ekranie tak, aby fani również mogli je zaśpiewać w nowej wersji.

Zamiast słów "Podążam za rzeką Moskwą Do Parku Gorkiego, wsłuchując się w wiatr zmian w sierpniową, letnią noc żołnierze przejeżdżają, słuchając wiatru zmian" zaśpiewano "Posłuchaj mego serca, ono mówi Ukraina i czeka, by zmienił się wiatr. Ciemne i samotne noce, nasze nadzieje i sny nie umrą, czekając na zmianę wiatru" - brzmi zmieniony fragment piosenki. Innym akcentem nawiązującym do wsparcia Scorpions dla Ukrainy była gitara Matthiasa Jabsa przemalowana w niebiesko-żółte barwy."

To to jest dopiero wiadomość.

Legendarny zespół rockowy Pink Floyd wydał nowy singiel, po raz pierwszy od 28 lat. Grupa postanowiła spotkać się w studiu nagraniowym po bardzo długiej przerwie w szczytnym celu. Nowy utwór ma wesprzeć Ukraińców uciekających z ogarniętego wojną kraju.

Właśnie oglądałem, trzeba przyznać, że robi wrażenie.

A poza tym dodam jeszcze kawałek z YT - również w temacie. Zdecydowanie antywojenny w swojej wymowie klip zespołu Hunter. Kurde! Zacofany jestem, pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą. Na starość muszę robić remanent w swoich upodobaniach muzycznych. Nie dość, ze musiałem polubić niektóre kawałki Disturbed, to w zasadzie Rammstein stał się dla mnie jedną z ciekawszych współczesnych kapel, to teraz jeszcze jakiś Hunter. :)Film ma ograniczenia wiekowe, więc trzeba być zalogowanym na YT.
A man can never have enough turntables.