Cytat: WOY w 14 Październik 2021, 08:33:34Treść utworu "Brown Sugar", poruszająca takie tematy jak niewolnictwo czy gwałt, od lat wzbudzała kontrowersje - przypomina "The Times". W zeszłym miesiącu krytyk muzyczny Tom Taylor stwierdził, że "bestialstwo handlu niewolnikami, gwałtu i niewyobrażalnego cierpienia związanego z tym procederem nie powinno być okraszone płytkim tekstem i solówkami gitarowymi".
Olga Tokarczuk napisała w jednym ze swoich esejów o współczesności, że ludzkość obecnie trapiona jest plagą (nie pamiętam, czy tego akurat słowa użyła) literalizmu, który zabija sztukę. Literalizm najogólniej mówiąc to odczytywanie wszystkiego dosłownie, bez zostawiania miejsca na ironię, żart, metaforę.
Jeśli taki ma być świat, taka ma być cywilizacja, to cieszę się, że niewiele czasu mi już pozostało.

Cytat: WOY w 15 Październik 2021, 12:52:54Myślę, że doczekamy czasów, gdy nasze dzieci i wnuki będą urządzały w opuszczonych kościołach restauracje - mówi Jacek Jędrzejak, wokalista i basista Big Cyca.

Amen. :D
A man can never have enough turntables.

Blisko osiemdziesięcioletni Roger Waters ożenił się piąty raz. Kamilah Chavis, z którą wziął niedawno ślub pracowała jako kierowca, wożąc Watersa. Ma 43 lata.
A man can never have enough turntables.

Nawet nie umiem tego skomentować ???
Co tym ludziom na stare lata [wulgaryzm].

...seks, pieniądze?

Zależy, z której strony patrzeć.

Na WP znalazłem taki oto tytuł Oburzająca debata w TVP. "On się nie obnosił z homoseksualizmem"

I dalej czytam:
"Tuż po emisji produkcji odbyła się debata o kinie, którą prowadził Michał Rachoń, a ekspertami byli Piotr Bernatowicz, Jędrzej Kodymowski, Piotr Lisiewicz i Mikołaj Mirowski. Cała ich rozmowa była próbą udowodnienia, że Mercury zapisał się w historii muzyki za sprawą swojego talentu, a nie orientacji seksualnej. Punktowano, że lider Queen nigdy otwarcie nie mówił o swoim homoseksualizmie i miał "żonę, z którą chciał założyć rodzinę, co byłoby definicją szczęśliwego domu". W rzeczywistości Mary Austin nigdy nie była żoną Freddiego."

Oczywiście cytuję wyrywkowo pełny tekst na WP.

"Zabrakło informacji, że do końca lat 60. za kontakty homoseksualne w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkał Mercury, groziła kara śmierci. A "publiczna manifestacja" orientacji homoseksualnej pozostawała zabroniona do końca wieku. Więc gdyby muzyk miał się z tym "obnosić", po prostu trafiłby do więzienia."

Nawet nie przypuszczałem że PIS już tam wówczas był ;D

Cytat: WOY w 28 Listopad 2021, 14:07:55Na WP znalazłem taki oto tytuł Oburzająca debata w TVP. "On się nie obnosił z homoseksualizmem"
W kilku innych mediach też to zauważono. Najpierw pada deklaracje, ze homoseksualizm nie był ważny, a potem dyskutują wyłącznie o homoseksualizmie. Myślę, że oni tam na prawicy mają jakieś ukryte fobie seksualne, bo nikt nigdy o tym tyle nie gadał, co oni.
A man can never have enough turntables.

To tylko tematy zastępcze. "Wyimaginowany wróg", by odwrócić uwagę od spraw ważnych.

Jak podaje radiozet.pl, szwedzka wokalistka Anna Von Hausswolff nie mogła zagrać planowanych koncertów we Francji. Wszystko przez katolików, którzy oskarżają ją o promowanie satanistycznych treści. Wokalistka nie zamierza się poddać i szuka nowych miejsc, gdzie będzie mogła wystąpić bez większych problemów.

Muzyka Anny Von Hausswolff jest określana mianem "pogrzebowego popu", bo jest to mieszanka darkwave'u, rocka eksperymentalnego oraz ambient popu. Wokalistka gra na organach piszczałkowych i w 2020 roku wydała instrumentalny album "All Thouhgts Fly", który w całości wypełnia muzyka organowa. Co za tym idzie, artystka występuje w kościołach, by promować swoją muzykę.Cytat: WOY w 13 Grudzień 2021, 13:14:27Wokalistka nie zamierza się poddać i szuka nowych miejsc, gdzie będzie mogła wystąpić bez większych problemów.
No jeśli potrzebuje kościelnych klasycznych organów, to pół Europy ma z głowy. Zapewne nikt nie będzie protestował w krajach skandynawskich, ale jak widać już we Francji wygląda to inaczej. Kościoły należą do Kościoła.
Oczywiście niektórzy z chęcią zaczęłi by szukać paraleli w islamie. Nie będę rozwijał tego, a tylko przypomnę, że islam jest młodszy od chrześcijaństwa o 600 lat. Sześćset lat temu w Europie zaczynała się na dobre rozwijać inkwizycja i płonąć stosy. Dziś już chrześcijanie takiej Anny Von Hausswolff na stosie spalić nie mogą. Co nie znaczy, że by nie chcieli. :D
A poza tym to dość ciekawa muzyka nawet, choć niezupełnie z mojej bajki. Ale rzucę linka córce, może jej się spodoba. Ciekawy jest też teledysk. Ogromna rolę w nim odgrywa ciemność. A dziś niełatwo znaleźć ciemność prawdziwą w plenerze (a to nie wyglądało na studio).
A man can never have enough turntables.

Meat Loaf, czyli po naszemu Góra Mięsa, nie żyje. W Polsce znany raczej tylko tym, którzy się kiedyś interesowali muzyką. Szczyt jego kariery to druga połowa lat siedemdziesiatych. W USA to była wielka gwiazda. Kilka informacji z Wikipedii dołączam tak na wszelki wypadek.

Cytat: WikipediaGłównie znany ze swoich występów na scenie muzycznej i płyty Bat Out of Hell (1977), która sprzedała się w ponad 43 milionach egzemplarzy, niemal wyrównując wynik finansowy albumu Thriller Michaela Jacksona. Mimo tego, że od jej wydania minęło trzydzieści lat, nadal corocznie sprzedaje się około 200 000 jej kopii. Do jego najpopularniejszych piosenek zaliczyć należy ,,I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" oraz ,,Rock and Roll Dreams Come Through", pochodzące z innego albumu, czyli z Bat Out of Hell II: Back Into Hell (1993), który sprzedał się w ponad 18 milionach egzemplarzy.

Meat Loaf wystąpił w około pięćdziesięciu filmach i programach telewizyjnych, czasem jako on sam. Najbardziej znany jest z roli w musicalu The Rocky Horror Picture Show (1975), gdzie zagrał Eddiego.
A man can never have enough turntables.