Tu masz film:

Dotyczy gramofonu Denon, ale w innych robi się to tak samo. Od 1:55.
Pokazuje jak ustawić nacisk bez wagi. Najpierw ramię trzeba wyzerować, potem dopiero przekręcić przeciwwagę na około 2g. A na koniec ustawić antyskating na taką samą wartość jak nacisk.  To taki wystarczający sposób.

Nie jest dobrze, że nie można ustawić igły tak jak trzeba, bo to może oznaczać gorsze odtwarzanie. Myślę, że należałoby tam zamiast okrągłych otworów wykonać podłużne. Tak, żeby wkładkę można było przesunąć.
A man can never have enough turntables.

Udało się  ustawić nacisk i antiskating. co do igły/wkładki to mam nadzieję, ze fabryczne otwory były tak zaprojektowane, żeby igła była odpowiednio ustawiona. Obawiam się, że wykonując ręczne otwory pogorszę ustawienia , zamiast je poprawić, ale może w przyszłości się na to zdecyduję.
Teraz czekam na potencjometr obrotów i jeśli to ustabilizuje obroty to sprzęt będzie gotowy.
Planuję jeszcze poprawienie wtyczki i kabli sygnałowych, trochę słychać buczenie z sieci, ale to po odsłuchu kilku płyt, może się okazać, że trzaski z płyty są gorsze od tych szumów.
Aha, no i trzeba wypolerować pokrywę lub kupić nową.
Taki gramofon cały czas zapewnia coś do roboty.

Cytat: RafałG w 19 Kwiecień 2021, 21:35:22mam nadzieję, ze fabryczne otwory były tak zaprojektowane, żeby igła była odpowiednio ustawiona.
Oczywiście, ale dotyczy to wkładek z serii MF. Inne wkładki nie muszą mieć igły w takiej samej odległości od otworów mocujących i dlatego właśnie dobre headshell'e mają otwory podłużne.
Cytat: RafałG w 19 Kwiecień 2021, 21:35:22Teraz czekam na potencjometr obrotów i jeśli to ustabilizuje obroty to sprzęt będzie gotowy.
Sprawdź, czy nie zaczerniła się bańka żarówki podświetlenia czujnika obrotów. (Tę od autostopu też.) Gdyby tak było, koniecznie wymień- znajdziesz ją w sklepie motoryzacyjnym, do podświetlenia zegarów.

Po wymianie potencjometru obroty się ustabilizowały.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Chyba zamknę ten wątek póki co, w razie czego otworzę nowy bo:
mam mały problem z buczeniem - bez odtwarzania płyty, ale to może być też wina wzmacniacza. Na wszelki wypadek sprawdzę lutowanie wtyczki gramofonu. Ktoś pisał chyba na innym wątku o połączeniu uziemienia sygnału i masy zasilania, sprawdzę o co chodzi.
Obserwuje tez od jakiegoś czasu nagłe wyciszanie i pogłaśnianie - podejrzewam o to wzmacniacz(Tosca).

Cytat: RafałG w 23 Kwiecień 2021, 22:46:12Obserwuje tez od jakiegoś czasu nagłe wyciszanie i pogłaśnianie - podejrzewam o to wzmacniacz(Tosca).
Tak, to może być wzmacniacz. To mogą być kondensatory we wzmacniaczu.
Cytat: RafałG w 23 Kwiecień 2021, 22:46:12mam mały problem z buczeniem
No to nie taki mały...
A man can never have enough turntables.