#80 14 Czerwiec 2016, 16:10:16 Ostatnia edycja: 14 Czerwiec 2016, 16:13:00 by Mack
Daphile jest systemem operacyjnym z preinstalowanym odtwarzaczem plików .
Zastępuje  Windowsa i jest systemem typu headless  czyli do jego obsługi nie jest wymagany monitor ani klawiatura ani mysza. Nie potrzeba też 'wgrywać' żadnych sterowników, wszystko co trzeba jest już zaimplementowane w systemie.
Pójdź za radą StaregoM i poczytaj wątek o tym na forum. 

"postawiłem" terminal. Zainstalowałem normalnego Windowsa XP. Wszystko działa jak należy. Działa jako zwykły komputer.Nawet zostało jeszcze 950M wolnej pamięci Flash.  Ale Jak pisze Mack - jako że Daphile  robi za system operacyjny - to zainstaluję na terminal Daphile. Zobaczymy co to jest warte?  Pytanie !!! Jak to instalować? do wyboru mam z zewnętrznego CD-Romu  Czy z pendraywa? Znalazłem Daphile pliki ISO 64 bit*86 i 32*86. Które z nich powinienem zainstalować? Czy nie jest to związane z procesorem terminala ? / czy obsługuje platformę 64 bit/ Proszę o rozjasnienie co i jak...

Najłatwiej będzie z pendriva wersja 32 bit a reszty dowiesz się tutaj :  http://audiocafe.pl/index.php/topic,169.0.html
Przeczytaj wątek, jak by co to zadawaj pytania. Ale najpierw poczytaj. Raczej wszystko zostało tam wyjaśnione.

Wersja 64, czy 32 zależy od komputera, na którym system operacyjny ma być zainstalowany. System 64-bit nie da się na komputerze 32-bit zainstalować.
A man can never have enough turntables.

Przygotowałem bootowalnego pendrajwa zgodnie z podana instrukcją. Włozyłem do gniazda USB Pena z bootowalnym "wsadem 32 bitowym", Wyciągnąłem kartę CF z terminalu- uruchomiłem terminal-Wcisnąłem F12 pojawiły się białe napisy na czarnym tle /nie ma możliwosci wpisania czegokolwiek/. Daphile nie startuje, jest czarny ekran. Straciłem na zabawy cały dzień i porazka. Próbowałem z pendrajwa 8G i z karty mikro SD 2 G. Opis wg. którego działełem dotyczy terminala Fujitsu. Ja mam terminal HP model T5740 /ram 2G, Flash 2 G/ Wydajemi si8ę że metodyka instalacji jest ta sama w obu przypadkach . Zatem, co jest grane?

Jak startuje komputer to są białe napisy na czarnym tle (tzw. tablica post), jak startuje Daphile też są biale litery na czarnym tle.
F12 to w w wielu komputerach nie jest miejsce na wpisywanie czegoś, ale na wybór dysku, z którego będzie startować. Być może w twoim przypadku musisz najpierw wejść do BIOSu komputera i ustawić, żeby czytał USB i żeby można był startować z dysków USB. Do BIOSu wchodzi się naciskając podczas startu klawisz DEL, a czasem F2 (lub inne kombinacje nie wiem jak jest w twoim przypadku).
A man can never have enough turntables.

StaryM właśnie tak zrobiłem jak piszesz. W biosie przestawiłem napędy , zupełnie tak samo jak przy instalacji Windowsa. USB z " wsadem"ustawiłem jako pierwszy. Spróbuję jeszcze  dać 64- bitowy

Bez sensu. Jak 32 nie poszedł to i 64 nie pójdzie. Co to za sprzęt? Jaki procesor (dokładnie) i ile pamięci?
A man can never have enough turntables.

Nie wszedł żaden z nich /32 i 64 bity/ Oto z czym mam do czynienia:Terminal Thin Client HP T5740,Procesor Intel Atom CPU N280 1,66GHz,Szybkość procesora 1666MHz,Pamięć FLASH 2GB,Pamięć 2GB RAM DDR3,Chipset - Intel GL40,WIFI. Windows XP wszedł bez problemu z zewnętrznego CD-romu /z pena nie próbowałem/ Daphile nie chce wejść wogóle ani z CD -romu ani z pendrajwa. Cała procedura instalacji Daphile była wiernie przeprowadzona wg. podanego opisu na tym forum. Wygląda to tak jakby w praktyce terminal nie 'widział" bootowalnego pendrajwa, mimo że w Biosie  jest on ustawiony  startujący jako pierwszy.

Jednak żle to sformułowałem . Wygląda to tak, jakby terminal nie chciał połknać zawartości pendrajwa