W takim razie jeśli nie mam ustawionego użytkownika i hasła, jak wpisać ścieżkę żeby Daphile widział dysk ?

Jak wynika z opisu na Daphile-wiki w dziale Storage nie jest konieczna ani nazwa użytkownika ani hasło. Link do tego działu Daphile-wiki jest:
http://www.daphile.com/wiki/index.php?title=Storage

Nadal mam problem z krótkimi przerwami podczas których słychać szum. Dzieje się tak nawet wtedy gdy odtwarzam z dysku wewnętrznego komputerka na którym zainstalowany jest Daphile czyli bez udziału sieci. Czy jest gdzieś zapis tych zdarzeń, coś w rodzaju logu zdarzeń systemowych ? Miał ktoś takie kłopoty ?
Wojtek

Cytat: Filwoj w 23 Luty 2015, 21:24:26Nadal mam problem z krótkimi przerwami podczas których słychać szum.
To są przerwy między utworami? Czy jakieś przerwy w trakcie utworu?
A man can never have enough turntables.

#594 23 Luty 2015, 21:49:25 Ostatnia edycja: 23 Luty 2015, 22:45:01 by Filwoj
W trakcie, tak jakby przez sekundę nie było sygnału tylko szum, a właściwie ułamek sekundy cisza, szum, cisza i wznowienie - łącznie sekunda przerwy. Czasami gra godzinę i dłużej, a czasami następują po sobie co kilka minut. Jak pisałem w tej chwili system odtwarza muzykę z tego samego dysku na którym się znajduje.
Edit
Teraz to już wisi - pod koniec utworu dostał czkawki, sekunda do przodu, sekunda do tyłu. Po kilkunastu ruszył dalej.
Edit 2
Wymontowałem komputerek z systemu i stwierdziłem, że bardzo się nagrzał. Rozkręciłem go i sprawdzając wiatraczek zauważyłem, że nie kontaktuje wtyczka zasilacza. Wymieniłem zasilacz i teraz testuję. Oby to było to, bo wtyczkę w zasilaczu łatwo naprawić.
Wojtek

Niestety objawy pozostały. Podpinam do testowania drugi komputerek.
Wojtek

Nie chcę być okrutny, ale wygląda na to, że jednak nie na każdym złomie da się słuchać muzyki. Całe lata temu pytano mnie często o możliwość zagospodarowania starych komputerów, na których już nawet Windows 95/98 nie bardzo chciał działać. O XP nawet nie wspominając.
Owszem, było możliwe zastosowanie dla takich sprzętów, ale kto się spodziewał, że Linux nie ma żadnych wymagań systemowych i będzie działać na starym złomie, to się rozczarował. Owszem budowano na starych 386 i 486 routery z dyskietkowym Freesco, stawiano sieciowe pamięci masowe (dziś nazywane NAS) i to działało jeszcze przez lata. Znam jeszcze dziś firmę, która ma router na Freesco (486DX i 16MB RAM), ale cudów nie ma.
Daphile ma jednak swoje wymagania, jest w nim jadro czasu rzeczywistego (co zresztą czasem może przeszkadzać, a nie pomagać), być może po prostu twój sprzęt obarczony jest jakimiś wadami.
A man can never have enough turntables.

Właśnie sprawdzam drugi komputerek. Mam na nim starszą wersję Daphile i na razie nie aktualizuję.
Ten który mi sprawia kłopoty to MINI PC SIEMENS Q5020 C2D 2X1400 2GB 80,
http://allegro.pl/mini-pc-siemens-q5020-c2d-2x1400-2gb-80-vb-fv-wroc-i5019320025.html
sądząc z opisu raczej o wystarczających parametrach. Oczywiście używany więc różnie może być.
Wojtek

Parametry są wystarczające. Jeśli jest sprawny, powinien działać. Podłączyłbym do niego jakiś napęd i sprawdził memtestem.
A man can never have enough turntables.

Panowie, może to już było, ale gdzie w Daphile włącza się gapeless ?