Cytat: XYZPawel w 08 Wrzesień 2014, 22:56:14
Jednak kupiłem sobie to:

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/05/26/asus-xonar-dx-pci-express-soundcard/2

za 200 zł na allegro :) niech no teraz ktoś mnie przebije w P/R :))

Gratuluję zakupu :)
Napiszę tak: nieźle wydane pieniądze, jeżeli chodzi o jakość dźwięku ale..
.. funkcjonalność na poziomie Gravis Ultrasound (przy możliwościach dzisiejszych zewnętrznych DAC)

Dał Ci coś ten upgrade z SB x-fi ?
PC (Spotify, AIMP) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600 | Brainwavz HM5

Cytat: XYZPawel w 07 Wrzesień 2014, 22:25:45no, ale można inne DAC stosować
ES9018 ma tą zaletę, że regulacja wzmocnienia w domenie cyfrowej jest rozwiązana najlepiej jak to można zrobić. Nie wystąpią słyszalne straty nawet na niskich poziomach. Kiedyś Sławek R opisywał na AS jak to jest rozwiązane w szczegółach. Nie do końca pamiętam na czym ten "patent" polega więc nie chcę wprowadzać w błąd podając szczegóły.

Cytat: StaryM w 08 Wrzesień 2014, 23:37:39
Seria Xonar ma parę fajnych urządzeń, ale akurat ta karta to do kina domowego.

Bo? fajna audiofilska odpowiedź :) "do kina domowego", czyli w domyśle, nie nadaje się do "prawdziwego" audio :) Z takimi poglądami trzeba walczyć :)

sorry Stary, ale stoisz tam gdzie jar1...

Cytat: BeatX w 09 Wrzesień 2014, 00:46:45Napiszę tak: nieźle wydane pieniądze, jeżeli chodzi o jakość dźwięku ale..
.. funkcjonalność na poziomie Gravis Ultrasound (przy możliwościach dzisiejszych zewnętrznych DAC) Dał Ci coś ten upgrade z SB x-fi ?

dopiero kupiłem, ale jakość dźwięku pewni niezawodnie taka sama jak x-fi, ale ma ciut lepsze parametry i lepszy ADC, a czasami coś tam pomierzę kartą i planuję też jakiś "room correction" wdrożyć :)

Mam jedna jak i drugą kartę i jeszcze Xonara DS. Jakoś XFi najbardziej mi podchodzi, mam pełen wypas z panelem czołowym. W DSie można wymieniać wzmacniacze operacyjne bo jest podstawka, ale czy jest sens.

ale ja mam tego oszukanego x-fi, czyli przefarbowane Live24 (czy jakoś tak) ;) generalnie jest nieźle ale pełne x-fi lepsze, ale ten Asus jeszcze lepszy :) oczywiście na poziomie parametrów ;) bo więcej to tylko jar1 słyszy :P

A MayaU5 macie jakieś doświadczenia? Chyba 180PLN teraz kosztuje.

Cytat: XYZPawel w 09 Wrzesień 2014, 08:49:12sorry Stary, ale stoisz tam gdzie jar1...
Sorry, ale chrzanisz... ;)
Po prostu stwierdziłem fakt, ja kupiłbym taką kartę, jak bym robił oparte na kompie kino domowe. Nie zastanawiałem się ani przez chwilę do czego się jeszcze nadaje i czy można nią zaorać pole, czy wrzucić węgiel do piwnicy. Osobiście niespecjalnie przepadam za kartami na PCI, ale ze swojego komputera domowego mam wyprowadzone wyjścia S/PDIF i nie odróżniam tego wyjścia od identycznego wyjścia cyfrowego w kompie audio.
Różnica jest taka, że jak analogowo wyjdę z mojego domowego komputera to jednak gdzieś tam w głośnikach troszkę brzęczy. Z tym, że domowy komputer nie jest wyspecjalizowany do audio, to zwyczajny blaszak.
A man can never have enough turntables.

sęk w tym, że nie ma potrzeby tworzyć wyspecjalizowanego urządzenia do tak banalnego sygnału jak audio :) PC jest równie dobry jak DACi za pierdylion USD :)

Cytat: StaryM w 09 Wrzesień 2014, 19:01:02jak analogowo wyjdę z mojego domowego komputera to jednak gdzieś tam w głośnikach troszkę brzęczy
Za tani kabelek.