Przypadkowo kupiłem kolumny JVC SX3. Ktoś może coś o nich powiedzieć? W necie informacje tylko w zagranicznych językach, a ja nie znam.

Nie słyszałem tych kolumn, więc nic nie mogę szczególnego powiedzieć. Rozmiary 315 x 520 x 290 mm wskazują na to, ze są to dość duże monitory o konstrukcji zamkniętej zapewne, bo tak wówczas często robiono. Solidne, bo sporo ważą. Specyfikacja podaje że mają 25 Watt i 6Ohm.
Psmo przenoszenia 30 - 20.000 Hz, Skuteczność: 88 db/W/M.
Głośnik basowy 25 cm 250mm i  50mm wysokotonowy, podział pasma 2.000 Hz.
To nie są na pewno tak kultowe głośniki jak słynne JVC Zero, ale mogą całkiem przyzwoicie zagrać.
A man can never have enough turntables.

Bardzo fajne kolumienki, brzmią żwawo i energetycznie w stylu klasycznym dla dwudrożnych kompaktów. Na rynku wtórnym czasem się pojawiały w cenie od 300 do 600. Czy są warte więcej? Nie jestem pewny.

Już poznałem :)
Przytłaczające swoim rozmiarem jak na monitory. 52 cm wzrostu... ledwo je zmieściłem na półkach. 14 kg sztuka. Może półki dadzą radę  

Szukałem zamkniętych z dobrym basem. Znalazłem. Grają całkiem ładnie, nie męcząca góra, dołu jak dla mnie wystarczy. 

Potencjometry z przodu od wysokich i z tyłu od basu. Działają i to słychać. Jak mi się znudzą to zrobię z nich meble  Są z baaardzo grubej sklejki. 3 cm to chyba minimum. Jak na rok produkcji 1972 to są zachowane całkiem dobrze. Szkoda, że nie mają maskownic ale nie były przewidziane.