Powiedzcie mi dobrzy ludzie czym się różnią między sobą modele Cantona : Karat, Quinto. GLE, Fonum, LE, DC ?

To pytanie przypomina mi stary studencki dowcip:
- Czym się różni wrona?
- Tym,że ma jedną nóżkę bardziej.
Można porównywać dwa konkretne modele, ale nie dwadzieścia. Nowe, czy używane? Podłogowe, czy podstawkowe? Serii Fonum w ogóle nie powinno się chyba porównywać z innymi modelami, bo to już seria nieprodukowana. Nawet wśród używanych będzie spore zamieszanie w takich bardzo ogólnikowych porównaniach.
A man can never have enough turntables.


@agaj666

Musiałbyś jakiegoś maniaka Cantonów znaleźć by ci na tak postawione pytanie odpowiedział :)
Nie znam się, to się wypowiem.

Dlatego pytam tu, a nie na forum o paprykarzu szczecińskim

No to szanse na znalezienie odpowiedzi na to pytanie, tu na forum, oceniam że masz takie same jak na forum paprykarza szczecińskiego. Nie sądzę, żeby tu był ktoś kto ma produkty tej firmy tak oblatane by udzielić ci jednoznacznej odpowiedzi. Ja bynajmniej będąc tu od początku forum nie spotkałem się z tym. Nie mniej może jakiś nowy user się ujawni i ci pomoże. Zawsze pozostaje ci najbardziej znana w Polsce konkurencja z AS gdzie jest stosowny temat.
Nie znam się, to się wypowiem.

Jeśli ograniczymy wybór do podstawkowych i używanych to nadal jest spory rozrzut. Karat to seria produkowana do dziś, a Fonum raczej stara. Trudno porównywać. Słyszałem kilka modeli kolumienek podstawkowych firmy Canton, ale to za mało do wydawania ocen.  Ogólnie można powiedzieć, że wszystkie zestawy głośnikowe tej firmy mają coś wspólnego w brzmieniu. Moim zdaniem są to lekko natarczywe górne rejestry. Ale nie podejmowałbym się oceny poszczególnych serii.
A man can never have enough turntables.

W sumie będę wybierał z tych modeli, bo pasują i do półek i do kieszeni ;)
KARAT 20
KARAT 100
KARAT 920
KARAT 920 DC (czym się rózni od "zwykłego" Karata 920?)
QUINTO 510
C870.

Quinto 510 dość przypadkowo kupiłem. Czekam aż wróci do mnie piecyk od ulepszacza i zobaczymy jak to zagra. Póki co udało mi się upchnąć kable 4 mm2 w tych malutkich zaciskach.

Canton Quinto 510 to całkiem niezłe kolumienki podstawkowe. Miałem kiedyś i mają tylko jedną wadę, nie są symetryczne. Raziło mnie to przy odsłuchu w bliskim polu. Ale dało się zamienić średniotonowy z wysokotonowym miejscami i już było w porządku.
A man can never have enough turntables.