zastanawiam się nad kupnem jako m.in.odtwarzacza LG V10, podobno ma dobry wzmacniacz i DAC:
https://lg.gadzetomania.pl/58284,lg-v10-najlepiej-grajacy-smartfon-na-rynku,
https://www.head-fi.org/threads/lg-v10-hi-fi-audio-quality-review-on-serious-audio-performance.785335/.

Na cokolwiek innego(np. nowszego,droższego) szkoda mi pieniędzy.
Nooo, chyba że znajdzie się uzasadnienie.

Osobny grajek wypychający kieszenie nie znajduje uzasadnienia- dla mnie.

#61 05 Sierpień 2018, 20:26:52 Ostatnia edycja: 05 Sierpień 2018, 21:03:54 by piramidon
Kupiłem:
https://allegro.pl/promocja-lg-v10-4gb-64gb-dual-sim-lte-szary-gw-i7404432881.html?fromVariant=7404416263

W drugim odnośniku z poprzedniego postu użytkownicy chwalą ten audiofilski telefon. A dyskusja prowadzona jest na 79 stronach.

Trzeba poczekać miesiąc i przygotować 125 zł na cło. Podobno urząd celny przetrzymuje jakiś czas telefon, co przedłuża czas oczekiwania.

Zacytuję jeden z opisów:
..."Ogólna charakterystyka dźwięku jest bardzo płaska, brak nacisku na jakąkolwiek częstotliwość trochę bardziej suchego w porównaniu z ZX2. Bardzo szczegółowe, bardzo rozdzielcze, dobra klarowność, dobra separacja, dobra scena dźwiękowa. To jest tak odrażające, że nawet niektóre niuanse i mikro dynamiczne szczegóły można łatwo zaobserwować. Najlepszy ze wszystkich ? Kopie ZX2 w tyłek, a następnie obniża częstotliwość treble, treble ciała, balans tonalny i szczegóły. Czemu ? Ponieważ jest to Flat, gdzie ZX2 jest bardziej cieplejszym i bardziej przyjemnym muzycznym podpisem.

Jak głośno to może być? Jezu Chryste ..... na moim MDR SA5000 .... Nie mogę złamać 60 z 75 maks. Objętości .... to dmucha mój mózg, uszy ... chyba zręczność, jeśli to zrobię .... let's nie idź tam. Potrzebuję mojego dobrego przesłuchania, aby przejrzeć dla was ludzi.

Tło jest czarne ... czarna smoła! Nie ma żadnych hałasów ani zakłóceń między otwieranymi aplikacjami

Scena dźwiękowa: bardzo szeroki, dobrze zbalansowany lewy i prawy. Przestronne i renderowane miejsce jest dokładne. 3. wymiar jest dobrze prezentujący. Pozycjonowanie instrumentów jest dokładne i zapewnia dobre renderowanie. Mogę dosłownie poczuć uderzenia perkusji zbliżające się do mnie z daleka z przodu, gdy dźwięk jest renderowany. 8,5 / 10 vs ZX2

Sound-Scape: lub pole dźwiękowe. Jest otaczający i wciągający. Otrzymuje 8,5 / 10 w stosunku do ZX2.

Bas: mocno! Super mocno! Dobra tekstura, żywe ciało tonalne! Bardzo szybkie, szczegółowe, dobre tempo. Airy ... i płaskie, dokładne, ale nie tak ciepłe i płynne jak ZX2, perkusja korpusu obudowy jest czymś, co cienkie w porównaniu z ZX2 jest bardziej suche, ale nie mniej dobra jakość basu. Może nurkować głęboko, gdy jest wywoływany, zanikanie jest krótsze niż ZX2 i nie może nurkować tak głęboko jak ZX2 .... ale hej, jest kontrolowany, a przy złożonym głębokim nurkowaniu basowym wcale się nie zniekształca. Oceniam to jako remis w porównaniu z ZX2 dla mniej wyrafinowanego, ale szczegółowego, ciasnego, dobrej jakości kontrolowanego i nie zniekształca VS bardziej wyrafinowanego, lepszego tonalnego ciała, płynnego i płynącego, głębszego nurkowania ... ale losowo zniekształca skomplikowane gry

Średnica: dobre rozdzielczości i rozdzielczość w całym średnim zakresie, ale mniej wyrafinowane w tonalnym ciele. Nie można uzyskać takiej dokładności tam, gdzie ZX2 przoduje. Każdy strunowy korpus tonalny jest cieńszy i nie tak gęsty ani wyraźny nie przenosi tego unikalnego korpusu tonalnego z różnych strun. Ale dzięki temu jest bardziej przewiewny, bardziej szczegółowy i nie pozostawia więcej miejsca w pobliżu obszarów górnych, aby można go było łatwo obserwować i bardziej satysfakcjonować. 7/10 porównuje do ZX2. Będzie to w dużej mierze zależało od osobistych preferencji. Niektórzy mogą to kochać, inni nie. Jestem z nim neutralny, chyba dlatego, że ZX2 mnie satysfakcjonuje w tej realistycznej i dokładności w tych sekcjach, więc nie jestem za bardzo szalony. Próbuję powiedzieć, gitara, skrzypce, Guzheng nie brzmi realistycznie autentycznie, ale rozdzielczości i definicje są tam, ale brakuje dobrego ciała. Słucham MDR SA5000, który jest jaśniejszy .... mógłby lepiej sparować z moim Z7 i bardziej organicznym? Nie wiem ... ale tonalny korpus instrumentów smyczkowych nie daje mi tego satysfakcjonującego uczucia w uchu.

Wysokie: genialne, bardzo szczegółowe, energiczne i przestronne. Dobrze zdefiniowane, dobre brzmienie ciała w rytmie. To nie jest szorstkie ani sybilanty. Ten region jest regionem, który radzi sobie lepiej niż ZX2. Więcej szczegółów na temat regionu treble gra bardzo ładnie z dobrą rozdzielczością i bardzo rozdzielczymi. Dostaje 10 / 9.5 vs ZX2. Uwielbiam to treble tutaj [IMG] . Bardzo satysfakcjonujące, wszystkie te melodie, zygzakowanie, zagrywanie, hit-hat i cymbały są po prostu świetne! Niuanse treble detali mogą być łatwiejsze i lepsze niż ZX2 prawdopodobnie ze względu na mniej płynne i średnie spektrum przepływu. Jednakże brzmienie tonów w każdym uderzeniu, ZX2 również się spisuje, a ta gęstość ciała w ZX2 sprawia, że ​​te treble są gładkie i muzyczne.

Kolejnym lepszym punktem, w którym pokonuje się ZX2, jest moc wyjściowa. Jezu .... Zx2 nigdy nie może dąć i zranić moich uszu jak ten.

Wniosek: czy to LG V10 może zastąpić DAP? Pewnie, ze tak ! Nie zdziwi mnie to, że ta ocena przeciwko ZX2 i V10 może łatwo porównać do Fiio X5 i przewyższyć X3 lub inne. Alternatywnie przełączałem się z ZX2 na ten telefon bez problemów. Poza tym jestem bardziej naturalna, bardziej szczegółowa i płaska, kocham to. Być może nigdy nie słyszałem z X3 / 5, ale z wysokimi wynikami na Titan ZX2 [IMG] . To zadowoli Ciebie, którzy uwielbiają DAPS z klasy średniej, a ostatecznie połączenie smartfona i dźwięku z przenośnością.

Ogólne wyniki w stosunku do ZX2 wyniosłyby 8/10. Ma lepsze wyniki, ale ma również gorsze wyniki w stosunku do Tytana. Ostatecznie dla kogoś, kto ściga "realistyczną tonalność", tak jak ja, oceniłbym V10 na 8 punktów, a ZX2 na 10 punktów odniesienia.

ZX2 jest cieplejszym, bardziej realistycznym brzmieniem ciała i organicznym, płynnym i muzycznym, o wiele lepszym brzmieniem ciała i wciągającym pejzażem dźwiękowym z wyjściem TRRS.
V10 jest bardziej płaski, więcej szczegółów w regionie treble, mniej tonalny realistyczny, mniej płynny i mniej muzyczny, ale bardziej analityczny [IMG]

Oba mają dobre zmysły przestrzeni i wciągające doświadczenia. Jeśli nie wyjdziesz z ZX2, będziesz pod wrażeniem tej sceny dźwiękowej i renderowanego pola

Najlepiej sparować się z czymkolwiek, co ma cieplejsze i grubsze sygnatury dźwiękowe. Na przykład MDR Z7 robi z tym cudowny IM-04"...

Popatrzcie na cenę ZX2

Mam tylko jedną wątpliwość. Telefon przecież nie służy tylko do słuchania. Żeby zresztą to był tylko telefon, a to przecież smartfon. A więc słuchanie muzyki to jedno (także w czasie jazdy autem?), a jeszcze nawigacja, połączenie z internetem (LTE), jakieś inne aplikacje w tle... Bateria będzie się zużywała jak szalona. A baterie to wciąż słaby punkt smartfonów. Mój ostatni telefon Nokia X2 wytrzymywał tydzień bez ładowania jeszcze pod koniec używania. Zaś obecny smartfon Huawei ładuję codziennie. Intensywne korzystanie z niektórych smartfonów (np. Samsungi) powoduje, że wciąż są "głodne".
Inną wątpliwość budzi wersja Androida (5 a nie 6), to może oznaczać, że wsparcie aplikacji po jakimś czasie się skończy. Z drugiej strony, nikt nie używa przecież smartfona dłużej niż dwa lata. ;)
A man can never have enough turntables.

Żeby to jeszcze miało max 4 cale ... Sześciocalowe dachówki to już nie są przenośne sprzęty. Chyba że w plecaku.Jakbym się musiał na to przesiąść z ipoda nano to bym nerwicy dostał.

Cytat: StaryM w 06 Sierpień 2018, 00:09:10Inną wątpliwość budzi wersja Androida (5 a nie 6), to może oznaczać, że wsparcie aplikacji po jakimś czasie się skończy. Z drugiej strony, nikt nie używa przecież smartfona dłużej niż dwa lata. ;)
Jest do 7.0:
https://www.gsmmaniak.pl/722584/lg-v10-android-7-nougat-nowa-aktualizacja-polska/

Tu jest pokazana miara mocy wzmacniacza w LG v10:
.."Ale właśnie dostałem swój V10 w zeszłym tygodniu i udało mi się go wypróbować zeszłego wieczoru z moim DT880 / 600 omów.

Byłem pod wrażeniem. Głośno i wyraźnie, bardziej poser niż z moją parą Sony A17 / NX5.

Dźwięk jest nieco jaśniejszy niż para Sony / Toppings.

Naprawdę rozważam zrzucenie DAP i używanie wyłącznie LG "...
Mam te słuchawki, może nie trzeba będzie kupować nowych do domu, do słuchania w ogrodzie kupuję Koss porta pro- mają impedancję 65 ohm i uruchomią wyższą głośność wzmacniacza ( >50 Ohm)

Cytat: StaryM w 06 Sierpień 2018, 00:09:10A więc słuchanie muzyki to jedno (także w czasie jazdy autem?), a jeszcze nawigacja
Do nawigacji używam Galaxy Tab3, 7cali lepiej mi odpowiada- oczy już nie te.

Cytat: piramidon w 14 Sierpień 2018, 08:50:32Do nawigacji używam Galaxy Tab3, 7cali lepiej mi odpowiada- oczy już nie te.
To oczywiście była taka ogólna uwaga. Większość ludzi używa smartfona do wszystkiego. ;)
A man can never have enough turntables.

Już mam w domu LG V10! Ładuje się po raz pierwszy.
Byłem w kilku sklepach poszukując słuchawek nausznych lub wokółusznych o impedancji 60 do 100 Ohm.
Problem! Nie mają.

Znacie jakieś w rozsądnej cenie?

W temacie słuchawek uderz do nich: www.audiomagic.pl
Nie znam się, to się wypowiem.