Cytat: lok w 20 Maj 2014, 09:29:33Nie trać czasu na półśrodki. Szkoda czasu i pieniędzy. Do tego możesz się tylko zrazić.
Poszukaj Sun Audio SV-Universal . Świetny wzmacniacz. Bardzo dobre trafa Tamury, a to podstawa we wzmaku lampowym.
Moduł uniwersalny możesz zapakować różne lampy 2A3, 300b, VT-25, KT88, 6L6GC. Lampy dobierzesz pod głośniki.

Z polskich konstrukcji opartych o 300B godne polecenia są monobloki Phoenix Audio
http://lampowce.pl/artykuly/monobloki-300b-phoenix-audio/

Polska konstrukcja, która bardzo się mi podoba od strony designerskiej, wykonana na lampach mocy KT88 z fajnym pilotem -

EGG-SHELL PRESTIGE 12WKT
Nie znam się, to się wypowiem.

No wygląda ślicznie. Na dodatek lampy KT88 należą do tych "szlachetniejszych" i faktycznie mają znacznie lepsze brzmienie niż popularne EL34.
A man can never have enough turntables.

Czy to dobrze, że te lampy są tak "opatulone"? Jeszcze ta szybka od przodu. Bardziej to teraz podobne (te fantazyjne otwory wentylacyjne) do jakiejś farelki.

@Darion

Myślę, że producent tego wzmaka uwzględnił emisję ciepła z lamp i być może obudowa spełnia rolę radiatora.
Może występuje podobny efekt jak w końcówce mocy - Pass Labs Aleph 30? ;) 
Nie znam się, to się wypowiem.

 Wiem, że serwis Lampowiec dobrze ogarnia wzmacniacze różnego typu. O nich mi opowiadał znajomy, który z nimi dość długo współpracuje. Ja będę im pewnie zlecał naprawianie wzmacniaczy lampowych ale to za jakiś czas. Serwis prowadzi swoją stronę na lampowiec.pl także tutaj jest trochę więcej danych o ofercie i zakresie napraw.

Cytat: kamil33 w 02 Czerwiec 2017, 09:41:34Wiem, że serwis Lampowiec dobrze ogarnia wzmacniacze różnego typu. O nich mi opowiadał znajomy, który z nimi dość długo współpracuje. Ja będę im pewnie zlecał naprawianie wzmacniaczy lampowych ale to za jakiś czas. Serwis prowadzi swoją stronę na lampowiec.pl także tutaj jest trochę więcej danych o ofercie i zakresie napraw.
Tak od razu bez gry wstępnej? Najpierw chcielibyśmy buzi dostać, a potem reklamę. ;)
A man can never have enough turntables.

Sporo chińszczyzny ostatnio oglądam w necie i muszę przyznać, że jeśli jeszcze nie to za chwilę skasują prawie całą konkurencję. Robią coraz lepszą i coraz bardziej wyrafinowaną elektronikę, w całkiem sensownych pieniądzach co jest decydujące. Tak też jest oczywiście ze wzmacniaczami lampowymi. Dobrym przykładem na to jest np. końcówka mocy Douk Audio 300B za 2.4 kzł, w tym budżecie chyba bezkonkurencyjna. Wiadomo odsłuch jest najważniejszy, ale zakładam, że Chińczycy coraz lepiej odrabiają prace domowe i byłbym zaskoczony gdyby coś w tym przypadku koncertowo spierdzielili.
Poniżej kilka poglądowych zdjęć, wygląda to co najmniej dobrze jeśli nie bardzo dobrze.
Nie znam się, to się wypowiem.

Bardzo przyzwoita konstrukcja. Za taką samą Fezz życzy sobie 9 kafli. ;)
A man can never have enough turntables.

@StaryM

Nie wiem jak teraz, ale jeśli chodzi o montaż to kiedyś Fezz był milion lat od tego co widać w tym chińczyku ;)
Nie znam się, to się wypowiem.