#20 06 Maj 2021, 19:36:02 Ostatnia edycja: 06 Maj 2021, 19:46:07 by porlick
Syn ma drukarkę 3D. Już mi drukował nóżki do gramofonu. Nie te magnetyczne, tylko zwyczajne, twarde. Mój gramofon ma wewnętrzną konstrukcję tłumiącą, więc nie potrzebuje dodatkowych. A pilota gdzieś wsadziłem- jak znajdę, pogadam z synem, może druknie.
Z oldskula znalazłyby się u mnie jeszcze kolumny- IQ Sat15 z przełomu lat 80-90. Choć oznaczenie sugeruje małe pudełeczka, to pokaźne, trójdrożne paczki na 20 cm basie. Bardzo mi się podoba ich charakter. Kupione za marne grosze, stan prawie idealny (trochę drobnych rysek na obudowie, samodzielnie podklejona miejscami tkanina maskownicy, dorobione emblematy na maskownicy.

Całkiem fajne i chyba mają potencjał.
To ja pokarzę dużą NM 1400 z Denonkiem.

#22 07 Maj 2021, 23:08:55 Ostatnia edycja: 07 Maj 2021, 23:22:56 by porlick
Pięknota.
Tak było fajne, kiedy nie oszczędzano aluminium...

Przy okazji- znam fajny warsztacik, w którym dorabiali mi emblematy na kolumny i gramofon. W dawnym sprzęcie to częsty brak, więc jak komuś potrzebne, mogę pośredniczyć w wykonaniu. Wypalane laserem na specjalnym laminacie.

Można prosić o namiary tej f-my na PW? Tak blacha ameliniowa 3mm na frontach ,to były piękne dni ,jak śpiewała Kunicka. ;)


Na L4 trochę nadrabiam zaległości i zająłem się regeneracją starej Unitry , przy pomocy kolegi AT9100 dostał nową końcówkę na STK ,gra całkiem ładnie i przede wszystkim ma już w sobie podstawowe  zabezpieczenia do kompletu jeszcze przejrzałem M9010 i 9109. Odrestaurowałem PA1801 ten wymagał sporo pracy ,a jeszcze udało się uruchomić takiego ulepa MSD 5220 z Mag-moru.

Nabyłem takie ustroistwo , kombajn ,wszystko w jednym. Całkiem miły sprzęt byle go nie otwierać ,spędziłem całe popołudnie i wieczór ,ale wszystko działa jak należy. Wymienione paski ,jedna przekładnia od przewijania i ogólny przegląd ,smarowanie potencjometrów, czyszczenie itd. Ogólnie pacjent przeżył i ma się dobrze ,do emerytury będzie zdrów.

 Dziś stargałem ostatni element z  zestawu NM 1400 ,jest to receiver .

Bardzo stylowy.
A man can never have enough turntables.

Wpadł mi w ręce kolejny egzemplarz Duala, tym razem 1222. Zachowany w dość dobrym stanie, lecz do dopracowania jest mechanizm regulacji nacisku- nie wiem w jaki sposób było to mozliwe, ale został uszkodzony kołnierzyk wokół łożyska ramienia, za który zahaczona jest sprężynka regulacji nacisku igły. Jeśli nie dam rady tego naprawić, regulacja nacisku będzie musiała być ustawiana przeciwwagą. To bardzo wiekowy  model, jeszcze z epoki pokrywy bez zawiasów, zdejmowanej ręcznie.