Bum. Nie masz problemu z tasmami innymi niz japonskie. Slowem Basf, Revox...itd. U mnie, przy tych tasmach wystepuje ewidentny koc na kolumnach...(((

#31 20 Maj 2014, 22:14:35 Ostatnia edycja: 20 Maj 2014, 22:17:56 by bum1234
Nie mam takich problemów. Nawet stare stilonki zachowują się dobrze przy 38cm/s. Mam parę BASfów LPR35 pochodzących z jakiegoś studia radiowego z Norwegii - byly tylko raz nagrywane - nawet na 19cm/s zachowują się normalnie. Mój szpulak jest dwuścieżkowcem. Mechanizm jest identyczny ja w Twoim, ale elektronika i głowice są zupełnie inne.

 Moj ma 4 slady. Moze tu jest przyczyna. Bez predkosci 38. Maxell i ciety vhs, graja bez problemow.

Prawdopodobnie tak właśnie jest. Można spróbować pokombinować z prądem podkładu, ale to trochę ryzykowne bez sprzętu pomiarowego.

Wlasciwie Teac zostal kupiony, glownie ze wzgledu na korekcje EE pasujaca do cietych vhs.
Przy moich zdolnosciach, nic nie bede grzebal..)

Witam wszystkich.Zostałem tutaj zaproszony,więc wpadłem.

Cytat: Marek-41 w 27 Maj 2014, 21:03:40Witam wszystkich.Zostałem tutaj zaproszony,więc wpadłem.
Przyjemnego pisania. :)
A man can never have enough turntables.

>>bum1234
Ja mam Tascam`a 32, podejrzewam, że to to samo w środku w obu magnetofonach, ciekawe, czy brzmią podobnie...

Twój jest nowszy. Na pewno ma inne sterowanie i inną mechanike. Podejrzewam, że tor sygnałowy jest tez zmieniony, ale myśle, ze zachowuja sie podobnie. Nawet ze starych stilonek mozna uzyskac bardzo dobry dźwięk :)

Cytat: bum1234 w 18 Sierpień 2014, 10:29:12Nawet ze starych stilonek mozna uzyskac bardzo dobry dźwięk
Stare Stilony o ile nie są zużyte mają zbliżone właściwości do naprawdę bardzo dobrego profesjonalnego Basfa/Emtec 911. W 1981 roku kupiłem sobie po pracach ręcznych w Hamburgu GX620. Po wielu latach ten magnetofon trafił do mnie do renowacji. Był w opłakanym stanie zewnętrznym. Na szczęście okazało się że po dokładnym myciu i czyszczeniu wszystko wróciło do prawie fabrycznej świetności. Po tych czynnościach sprawdziłem go elektrycznie. W dawnych czasach był ustawiony pod Stilony AN35/25. Niestety nie dysponuje już takimi taśmami więc założyłem do regulacji profesjonalnego Basfa911. Okazało się że niepotrzebnie przygotowałem magnetofon do regulacji bo chodzi on tak jakby przed chwilą opuścił fabrykę i na tym Basfie nie była w zasadzie potrzebna korekta w stosunku do nastaw sprzed lat. Drobna korekta tylko z powodu że już leżał na stanowisku regulacyjnym. Byłem pod wrażeniem.