Cytat: bum1234 w 18 Sierpień 2014, 11:51:45
Z tego co pamietam Stilon nie produkował taśm, tylko konfekcjonował AGFĘ. Taśma przychodziła w duzych belach i w Gorzowie cieto ją i nawijano na szpuleczki :)
W ogóle? Nawet na licencji, tylko sama konfekcja?

Cytat: merlin1973 w 07 Maj 2014, 22:11:33Tak jak w tytule, wszystko o magnetofonach szpulowych. Zaczynamy od rozpakowania:)
No nie, jak to się mogło uchować? Taką Arię też bym chętnie przygarnął - fajne podwójne wskaźniki we wspólnej obudowie. Trafiały się w jednej ale w klasycznym układzie.

Podróż w czasie.
Do kupienia na pewnym portalu jest Koncert - od narodzin w ogóle nie używany. Wszystko w stanie jakby wczoraj opuścił fabrykę. Z 1985 roku. "Dziwnie" się na niego patrzy - wszystko aż lśni. Cena spora. Ale i kiedyś była spora. Druga Aria była chyba za jedną czwartą ceny Koncerta.
Chyba nawet taki Koncert w pewnym czasie miał cenę nowego "malucha" - oczywiście chodzi o cenę oficjalną, "polmozbytowską".

Czasami wędruję po różnych sklepach zastanawiając się co bym kupił gdybym kupił...

Okazało się, ze mógłbym kupić nowy magnetofon. W dodatku to magnetofon szpulowy. To już pełnia szczęścia. Magnetofon szpulowy!

Ale zawsze jest ale...

Od dwóch lat produkuje go firma Thorens. Stąd pewnie ta gramofonowa obudowa :)
Kiedyś za dwa tysiące dolarów można było kupić naprawdę dobry szpulowiec. Dziś już nawet nie można tego tłumaczyć małą ilością produkowanych egzemplarzy (około 100 sztuk rocznie).

12 000 euro za TM-1600!!!

Ale kto bogatemu zabroni...

Szpule jak felgi u sąsiada w Focusie