Cytat: StaryM w 16 Maj 2017, 00:23:21A może jako lokatę kapitału?
To niesamowite jakie niektóre modele potrafią osiągać ceny. Trzeba rzeczywiście poważnie się nad tym zastanowić i może sprzedać zgromadzone złoto. Ale trzeba być ostrożnym. I maksymalnie sprzedać je przed upływem dwudziestu lat. Wtedy już odejdzie większość osób wiedzących do czego służy kaseta i ołówek. A to tylko przez ich chęć kupna sobie młodości kasety osiągają takie ceny. Ich dzieci już to nie rusza i towar osiągnie w jednej chwili wartość śmieciową - tam też wyląduje w jednym lub kilku kartonach. Na topie natomiast będą routery wi-fi czy karty micro SD  :)

Kasety miały to do tego, że zawsze były atrakcyjnie ubrane w folie. Nawet teraz kolekcjonerzy tych dawnych nośników dźwięku najbardziej cenią sobie właśnie takie modele - "srebrne" Agfy, "złote" czy "czerwone" Maxelle... Końcowe lata bytności kaset to nie tylko coraz mniejsza ich różnorodność, coraz mniejsza jakość samej taśmy - także folie stały się mocno wzorniczo nieatrakcyjne. Ilekroć teraz wspominkowo przeglądam sobie kasety przeważnie zawsze natrafiam też na te Philipsy z końca produkcji - może magnetofony miały jeszcze parę lat życia przed sobą, ale przy takich kasetach... :)

Poczekaj jeszcze trochę to zobaczysz co się będzie działo z cenami kaset. Te z okresu lat '80 kosztować będą po ponad 100 pln. a te robione obecnie, strach będzie włożyć do magnetofonu.
Identycznie wygląda historia z lampami elektronowymi i winylami. Moda powraca ale skutecznie omija jakość.

Jest trochę drożej w stosunku do paru lat wstecz. Znowu człowiek czuje się jak w 1985 w Peweksie. Ten dreszczyk zakupu tylko jednej sztuki za tyyyle kasy :)

Co jest szerokie na 0,15 cala?
Taśma w kasecie.

Lou Ottens z zespołem inżynierów opracował system nagrywania i pierwszą kasetę magnetofonową CC. Było to w 1963 roku.
23 listopada, TVP Kultura, 10:55 - "Kaseta, dokumentalna składanka", 95 minut.

Ostatnio przytargałem do domu Revox A-77 Professional. Jest zabawa.


Witam,
Jako nowy użytkownik przedstawiam super ofertę jaką znalazłem na OLX.
3 kasety BASF za uwaga 1500zł!
https://www.olx.pl/oferta/kasety-basf-chrome-CID99-IDDngIj.html#ed3577c621

Nic tylko brać. ;)

Droższe niż maseczki na koronawirusa. :D
A man can never have enough turntables.

Niektóre kasety ludzie kupują naprawdę za ogromne kwoty. Ale czy to jeszcze tylko kasety? A może to portal do lat ich młodości. Trzymasz taką w ręku i jakbyś na powrót był w 1980 roku. No, ale ten konkretny "trójpak" przeniesie delikwenta jedynie do 1993 :)