Skoro idzie nowoczesność, to zapytam Was o cyfrowe nadawanie radia (rozsiewcze, nie przez net albo sat).
Kto ma i korzysta ?

W stolicy w roku 2013 uruchomiono nadawanie DAB+, jest kilka stacji Polskiego Radia.
Zakupiłem sobie USB stick DAB+, czasami nagrywam sobie koncert nadawany na żywo z PR3 i jakość mi się podoba. Wiem, że jest tam jakaś kompresja (nie wiem czy, i na ile, stratna) ale i tak wyraźnie lepiej niż po FM.

Macie jakieś doświadczenia ?

Nie odbierałem co prawda nigdy jeszcze radia cyfrowego, ale jeżeli jakość tego , " jak się na mieście mówi" , porównywalna do stacji internetowych jest , to chyba nie korci mnie , aby po to sięgnąć.
Dodatkowo, odbiorniki , nie są jeszcze w rozsądnych cenach.
Jakoś rozumiem i popieram " cyfrówkę " w TV, ale jako " nowe  bo cyfrowe " w świecie radia, nie do końca daje się przekonać.
Ale mi rym wyszedł ;)

robiz

Ja niestety mam złe doświadczenia z cyfrą.Nie chodzi tu o cyfrowe radio, ale w ogóle o cyfrowy sposób przekazu dzwięku .Słuchałem sobie i nawet nagrywałem z cyfry plus poprzez satelitę.Z początku rewelacja.Brak szumu i wspaniały dzwięk.Stacji było kilka i wszystkie nadawały poprawnie.Jednak z czasem stacji zaczęło przybywać i radykalnie spadała jakość przekazu.I wtedy mnie olśniło.Kasa, i tylko kasa.
Przekaz analogowy to jedna częstotliwość i jedna stacja .Zmniejszanie jakości transmisji nie daje żadnych korzyści.W cyfrze , to co innego.Tutaj mamy przesył informacji w pakiecie.Możemy, więc nadawać kilka programów w bardzo wysokiej jakości , lub kilkanaście w gorszej.Więcej programów, to więcej reklam, więc.
Nie chce się zakładać, ale mam raczej pewność, że i tutaj sytuacja się powtórzy.
I tak kasa zabije nowszą i teoretycznie znacznie bardziej obiecującą technologię.