O tunerach to dział, więc piszę :P
Wychowałem się na tunerach, pamiętam czasy kiedy Trójka była mono (sic!), a całe płyty nagrywało się albo z Trójki właśnie, albo z Dwójki (Tomek Beksiński...) i z sentymentu chyba kupiłem na allegro tytułowy tuner za symboliczne pieniądze. Kupiłem w ciemno. Przeważnie zanim kupię jakikolwiek sprzęt szukam choćby schematu, a tutaj nic - kompletna pustka w całym Internecie.
Po rozpakowaniu okazało się, że tuner nie działa (choć miał być sprawny), ale szybki demontaż obudowy, "zapstryknięcie" płytki panela czołowego i coś się dzieje. Poczta Polska... wrrr... (Także spokojnie Panie Jacku :) )

Aplikacja więcej niż standardowa: Głowica FM APLS-a, pośrednia LA1265, stereo AN7470 ( czyli w zasadzie uPC1161).
Podłączam antenę, wzmacniacz, słuchawki... i stroję - auto "ucieka", na manualu "łapie" i gra! Wieki całe nie słuchałem radia z "powietrza", ale zatkało mnie, zwłaszcza, że mam w identycznej niemal aplikacji ONKYO TX-7520, ale gdzie um tam do UHER-a.
Zaznaczę w tym miejscu, że żadnego hi-endu w środku nie ma, może trochę lepiej filtr pilota wygląda, może deemfaza inaczej ustawiona, nie wiem. Schematu brak, pomierzyć nie mam czym niestety.

Jeszcze tylko podciągnąłem "0" dyskryminatora i tuner zaczął łapać stacje na automacie. Niestety, mój sprzęt do strojenia toru FM został w miejscu, którego nie będę tu wymieniał, bo mi się lekarz zabronił wkurzać. A na oko - nawet takie wprawione jak moje - poprawne zestrojenie p.cz. łatwe nie jest,  żeby nie powiedzieć niemożliwe.

Reasumując, tuner pokazał pazury, a po dokładnym strojeniu całego toru FM pewnie będzie jeszcze lepiej.

Pytanie, a zarazem prośba do kolegów - jeśli ktoś ma schemat będę dozgonnie wdzięczny :)


We're all living in Amerika, Amerika ist wunderbar :)
http://youtu.be/BxroiTRg7Tg