Po prostu wiadomości. Co się dzieje lub wydarzy w dziedzinie muzyki jak i sprzętu audio.

Formacja Black Country Communion zaszyła się w studio w Hollywood i rozpoczęła rejestrację nowego albumu.
Obecny skład to:
Glenn Hughes   (wokal, bas)
Joe Bonamassa (gitara)
Jason Bonham   (perkusja)
Derek Sherinian (klawisze)

Portugalska firma Vicoustic, specjalizująca się w produkcji ustrojów akustycznych na potrzeby profesjonalistów i audiofilów, zaprezentowała zupełnie nowy, dość rewolucyjny ustrój akustyczny ,,trzy w jednym".
Nazywa się VicTotem. Ustawia się go na podłodze, a składa się z podstawy oraz trzech ruchomych elementów. Może być absorberem, rozpraszaczem lub pułapką basową. Jak to możliwe? Każdy z modułów VicTotem ma dwie różniące się powierzchnie. Jedną – materiałową o dużej skuteczności pochłaniania; drugą – drewnianą, działającą rozpraszająco. Każdy z modułów można ustawić w innym położeniu, różnicując tym samym działanie ustroju. Z kolei ustawiony w narożnikach pomieszczenia, VicTotem działa jako pułapka basowa. Co ważne, ustrój można dowolnie przestawiać i stosować w różnych punktach pomieszczenia w zależności od potrzeb (nagranie, odsłuch). Jest oferowany w wielu kombinacjach kolorystycznych  (8 kolorów materiałów, 5 rodzajów wykończeń drewnianych).

28 kwietnia 2017 ukaże się najnowszy, pierwszy od ponad dekady album Life of Agony, który będzie nosić tytuł "A Place Where There's No Pain".
Następca płyty "Broken Valley" z 2005 roku trafi do sklepów nakładem wytwórni Napalm Records. Materiał został wyprodukowany przez Matta Browna i sam zespół w klasycznym składzie z okresu przełomowego debiutu "River Runs Red": Mina Caputo (wokal), Joey Z (gitara), Alan Robert (bas) i Sal Abruscato (perkusja). "A Place Where There's No Pain" to piąty krążek zespołu, ale pierwszy nagrany od momentu zmiany płci przez Keith Caputo i przybrania imienia Mina Caputo.

Deep Purple.
3 lutego trafi do sklepów limitowana EP-ka, z utworami które nie zmieściły się na albumie, oraz z wcześniej niepublikowanymi kompozycjami. 

Nergal i John Porter zaprezentowali "My Church is Black" - pierwszy singiel projektu pod szyldem Me And That Man. Utwór znajdzie się na albumie "Songs of Love and Death", który trafi do sprzedaży 24 marca 2017 roku pod banderą Cooking Vinyl.
Nergal komentuje: "'My Church is Black' był pierwszym utworem stworzonym na potrzeby Me And That Man. Napisałem główny motyw i instynktownie zacząłem śpiewać tekst, przyszło mi to zupełnie naturalnie. Wybrałem tą kompozycję na pierwszy singiel, a zarazem numer otwierający cały album. Ten kawałek to manifest. To nowa energia, odkrywająca nieznany mi wcześniej gatunek muzyczny. Buduje ona pomost pomiędzy dwoma światami: radykalną sceną, z której pochodzę oraz tą nową krainą, pełną cieni i znaków zapytania".


Dave Mustaine, lider Megadeth, został zaproszony do nagrania gitarowego solo na potrzeby nadchodzącego wydawnictwa Body Count, zatytułowanego "Bloodlust". Premiera albumu planowana jest na marzec 2017 roku pod egidą Century Media.

 "Metalmania" odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim "Spodku". Do festiwalu dołączyły zespoły Vader, Infernal War, Thaw, In Twilight's Embrace, Mord'A'Stigmata, Entropia, Stillborn i Mentor.

@WOY

Projekt Portera i Nergala - Me And That Man - średnio mi robi, jest to oczywiście zagrane i zrealizowane tak jak trzeba ale widzę w tym kalkę, podążenie za pewna modą na takie granie jak np. King Dude.

Co do Metalmanii to naprawdę fajna obsada będzie i do tego bardzo mocno obsadzona mała scena, z której to kilka kapel zasłużyło spokojnie na to by zagrać na dużej.
Nie znam się, to się wypowiem.

@ Bertrand

Trudno oczekiwać od tej klasy artystów, słabej muzyki i aranży. Ale fakt pogonili za modą. Jak zwykle w takich przypadkach zapewne chodzi o kasę.

A Metalmania ? Kosa :)