#10 11 Grudzień 2019, 05:46:24 Ostatnia edycja: 11 Grudzień 2019, 05:50:02 by porlick
Wlasnie tak napompowanym balonem reedycyjnym jest Riverside, Wasteland, ktore to wydawnictwo w ściśle limitowanej ilości pojawiło się na rynku. 2cd + dvd, cena- o dziwo, nie powalającej zbytnio, 125zł.
Mój egzemplarz z pierwszego wydania jest jednak jeszcze bardziej limitowany, bo podpisali mi się na nim wszyscy z zespołu!

To już nie tyle reedycja, co wielki r a r y t a s :)
Gratuluję.

Pokazałem to tylko jako ciekawostkę. A co do limitowanej reedycji Wasteland, to dziś gadałem ze znajomym z lokalnego Empiku- mówił, że nawet nie próbowali tego sprowadzić. Albo trzeba zamawiać przez net, albo to, co było przeznaczone na sklepy, rozdrapały większe placówki.

Może to i nie reedycja ale jednak.
Na stronie Mystic Production napisano.
cyt:

"Takie sytuacje zdarzają się w muzycznym świecie – od czasu do czasu ktoś odkrywa nieznane taśmy ze studia, zgubiony lata temu materiał, który ku uciesze fanów może wreszcie oglądać światło dzienne.
Mamy i my podobny przypadek, czyli wisienkę na torcie sensacyjnych reedycji płyt Kobong i Neuma. Już pod koniec października ukaże się bowiem nieznany dotychczas materiał Neumy, który przeleżał w ukryciu 21 lat! Nagrania pochodzące z roku 1999 zostały zarejestrowane w momencie, kiedy Kobong przechodził do historii; gdyby wówczas nie rozstali się z Robertem Sadowskim, dźwięki, które znajdziecie na płycie o adekwatnym tytule ,,Szkice", zapewne zasiliłyby trzeci album kultowej formacji. Dzisiaj można powiedzieć, że ten materiał to szczery do bólu pomost między dziedzictwem Kobonga a tym, co pojawiło się na pierwszej płycie Neumy. Surowe dźwięki powstające gdzieś na przecięciu kobongowej matematyki i rodzącej się idei improwizacji, która w pełnej krasie pojawiła się na płycie ,,Weather". Dźwięki zarejestrowane zostały przez kobongowy trzon – Wojtka Szymańskiego, Bogdana Kondrackiego i Maćka Miechowicza, dodatkowo w nagraniach udział wzięła skrzypaczka Ewa Jabłońska. Za nagranie – oczywiście w kultowej ,,Kobongowni" - odpowiadał Marcin ,,McGyver" Teperek, zaś finałem nowego i zadziwiająco doskonałego brzmienia był miks i mastering analogowych taśm Adama Toczko. Płyta opatrzona okładką autorstwa Wojciecha Szymańskiego (za projekt całości odpowiada Wojtek wraz z Ewą Jabłońską) zamyka wielką sagę połamanych dźwięków, szalonych improwizacji, stanowiących nadal, po wielu latach awangardę gitarowej alternatywy. Na razie Neuma pozostaje w nagraniach, ale kto wie, czy - prawem zaskoczenia – nie będzie miała współczesnej kontynuacji. To na razie niech pozostanie tajemnicą... "

Cena 40 pln.


Kapitalna okładka :)
A man can never have enough turntables.

#15 11 Styczeń 2021, 20:00:07 Ostatnia edycja: 11 Styczeń 2021, 20:04:07 by WOY
Od 22 lutego zaczną pojawiać się reedycje płyt winylowych tłoczonych przez Rhino z dopiskiem 180g. Syeor . Co to oznacza ?

Cytat: WOY w 11 Styczeń 2021, 20:00:07Co to oznacza ?
Znalazłem rozwinięcie tego skrótu, bo to skrót: "Start Your Ear Out Right". Ale co to oznacza technicznie, to nie mam pojęcia.
A man can never have enough turntables.

#17 01 Czerwiec 2021, 09:14:39 Ostatnia edycja: 25 Listopad 2022, 15:59:09 by StaryM Powód: techniczny
Corruption postanowił wydać reedycje swoich płyt. Dwóch pierwszych które wydano tylko na kasetach i czterech kolejnych od dawna niedostępnych :)

24128.jpg

33494.jpg

100392.jpg

266214.jpeg     

Na rynek trafia sporo reedycji co bardzo cieszy bo niektóre "rarytasy" na giełdach dostaną finansowo po dupie.
Kolejna radocha jaką wyszperałem z rocka to Phenomena.
Hard rock z takimi tuzami jak: Tony Martin Rondinelli, Giuntini Project, ex-Empire (GER), ex-Voices Of Rock, Dario Mollo And Tony Martin, Tony Martin, ex-Misha Calvin, ex-The V, Magnus Karlsson's Free Fall, Lightning Strikes, ex-Silver Horses, ex-Black Sabbath, ex-Blue Murde.
Glenn Hughes Hughes And Thrall, ex-Marc Bonilla, Wet Paint, Michael Men Project, Frankie Banali And Friends, Hughes Turner Project, ex-John Norum, ex-Nikolo Kotzev, Black Country Communion, ex-Heaven And Hell, Liesegang, ex-Heaven And Earth, California Breed, Glenn Hughes, Voodoo Hill, The Dead Daisies, ex-Black Sabbath, Iommi, ex-Deep Purple, The Bobaloos
Cozy Powell ex-Blue Murder, Tipton Entwistle And Powell, Bedlam (UK), Big Bertha, ex-Glenn Tipton, ex-The Snakes, ex-Gary Moore, ex-Cozy Powell, ex-Whitesnake, ex-MSG, ex-Black Sabbath, ex-Rainbow, ex-Yngwie Malmsteen
John Wetton ex-Wishbone Ash, Liesegang, Mogul Thrash, ex-Uriah Heep, Wetton-Downes

4 CD Boxset, cena 94 pln.

289724074_max.jpg

Zapowiedź kolejnej dość poszukiwanej płyty The Sisterhood "Gift". Ma się pojawić pod koniec stycznia przyszłego roku. Widuję ją od czasu do czasu
na aukcjach w osłabiających cenach 1500 - 100 pln.