Ponieważ pojawia się sporo ciekawych programów i audycji radiowych, telewizyjnych czy internetowych to niech to będzie miejsce w którym będziemy pisać: kiedy? na którym programie? i co? (filmy, audycje, reportaże), jakie koncerty na żywca ? kiedy i gdzie?TVP Historia - 22.06.2014 niedziela godz. 12.35 - "Historia bluesa"

Nie wiem czy to dobre miejsce ale sporo fajnych zdarzeń w to lato (za kilka dni) będzie w Dolinie Charlotty (Festiwal Legend Rocka) http://www.dolinacharlotty.pl/atrakcje/festiwal-legend-rocka

TVP Kultura - 29.06.2014 niedziela godz. 0.15 (dziś zaraz po północy) - "Santana Greatest Hits: Live at Montreux 2011"

W 2011 roku Carlos Santana wraz ze swoim zespołem odbył oszałamiający koncert w Montreux, podczas którego muzycy odegrali swoje największe przeboje oraz jedyne w swoim rodzaju covery.

#3 28 Czerwiec 2014, 17:00:15 Ostatnia edycja: 29 Czerwiec 2014, 20:04:45 by StaryM
No ładnie... a ja nie mam słuchawek. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że sąsiedzi mogą mi zrobić "kęsim".

dodane

Faktycznie świetnie zrealizowany  koncert. Szkoda, ze mam tylko takie dość byle jakie słuchawki. Chyba będę musiał pomyśleć o kupnie jakichś lepszych...
A man can never have enough turntables.

Mam na sprzedaż
http://audiocafe.pl/index.php/topic,100.0.html

#5 05 Lipiec 2014, 11:18:00 Ostatnia edycja: 05 Lipiec 2014, 11:25:50 by GregWatson
TVP Kultura - 5.07.2014 r godz. 19.05 - The Doors "The Doors"

Film dokumentalny 50 min. Pierwsza płyta legendarnej grupy ukazała się w 1967 roku i odniosła wielki sukces. Zespół zdobył międzynarodową popularność i stał się jedną z wiodących grup muzycznych na świecie, aż do tragicznej śmierci Jima Morrisona. Na krążku "The Doors" znajduje się jedenaście utworów. Do większości słowa pisał Morrison. Wyjątkiem jest "Alabama Song (Whiskey Bar)", gdzie wykorzystano twórczość niemieckiego poety Bertolda Brechta. Płytę kończy 12-minutowa psychodeliczna ballada "The End", jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów "The Doors".

Powtórka dzień później o godz. 13.00

TVP Kultura - 6.07.2014 r godz. 00.20 czyli 20 min dziś po północy - Iron Maiden "Rock in Rio" - 90 min

Iron Maiden na festiwalu Rock in Rio zgromadził na jednym koncercie największą publiczność w swojej historii - 250 tys. ludzi. Występ heavymetalowego zespołu zaowocował również albumem, "Rock in Rio", piątym w karierze nagranym wspólnie z wokalistą Bruce'em Dickinsonem.

TVP Kultura - 6.07.2014 godz. 22.45 - Metallica "Some King of Monster" - film dokumentalny (141 min).

Z heavymetalowego zespołu Metallica odchodzi basista Jason Newsted. Formacja pogrąża się w kryzysie. Między jej członkami ciągle dochodzi do nieporozumień, a nawet kłótni, co w połączeniu z nasilającymi się problemami osobistymi zagraża dalszemu istnieniu grupy. Zresztą już od dłuższego czasu muzycy nie koncertują oraz nie wydają płyt. W tej sytuacji menadżer zespołu wysyła swoich podopiecznych na specjalną terapię. Dzięki temu okazuje się, że ludzie, którzy spędzili razem wiele lat, nie do końca się znają. Ostatecznie wszystkie te problemy zaowocowały wydaniem znakomitej płyty pt. "St. Anger". Metallica otrzymała za nią nagrodę Grammy.

Koncert Iron Maiden jest bardzo ok, dokument o Metallice również. Nie zgodzę się tylko z tym stwierdzeniem - "Ostatecznie wszystkie te problemy zaowocowały wydaniem znakomitej płyty pt. "St. Anger". Jest to najgorsza płyta Mety, nie znam nikogo komu by się ona spodobała. Zespół był wtedy w rozkładzie, bas nagrywał Bob Rock, generalnie nieporozumienie w ich dyskografii.
Nie znam się, to się wypowiem.

Widocznie spodobała się "jury oceniającemu" skoro dostała nagrodę Grammy.