Lizard

28/2018

Okładka kolejnego ,,Lizarda" jasno wskazuje na temat numeru. Oprócz świętowania 45. rocznicy wydania The Dark Side Of The Moon. W szczegółach zawartość prezentuje się następująco:

Jethro Tull w Bydgoszczy i Depeche Mode w Krakowie. Jak te zespoły wypadają obecnie na żywo? Co mają do zaoferowania? Nasi recenzenci sprawdzili, jak sprawy się mają.

Marcin & Bartłomiej Oleś Duo opowiadają Rafałowi Zbrzeskiemu o swojej drodze do muzyki, wspominają dotychczasowe kolaboracje oraz snują plany na przyszłość.

Skaldowie. O Brianie Wilsonie, tworzeniu przebojów oraz studiowaniu muzyki z Andrzejem i Jackiem Zielińskimi rozmawiał Grzegorz Tylec.

Pink Floyd. Teoretycznie o płycie The Dark Side Of The Moon napisano już wszystko. W związku z 45. rocznicą wydania albumu Piotr Chlebowski podchodzi do tematu na nowo.

Pink Floyd. Pryzmat rozszczepiający światło umieszczony na czarnym tle – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grafik nie tylko w historii muzyki rockowej. O tej kanonicznej okładce opowiada Edyta Chlebowska.

Geesin / Waters. Music From The Body jest niesłusznie postrzegany jako pierwsza solowa płyta Watersa. Całkowicie niesłusznie. O tym organizmie jednopłytowym w swoim cyklu opowiada Piotr Chlebowski.

The Master's Apprentices. Australia wydała w latach 60. i 70. masę bardzo ciekawych zespołów. Przypadek jednej z najciekawszych grup z Antypodów analizuje Jakub Kozłowski.

Zeuhl. Dziedzictwo zespołu Magma jest niezmierzone. Listę najbardziej intrygujących płyt wyrosłych na tej żyznej glebie przygotował Krzysztof Pabis.

The Mahavishnu Orchestra. Debiut tej formacji to jedna z najbardziej wpływowych płyt ulokowanych na granicy jazzu i rocka. Z tego powodu umieściliśmy ją w Kanonie Jazzowym, który prowadzi Rafał Zbrzeski.

Progresywny Rzecznik Ludu, czyliPatryk Antosiak i Jakub Szczepaniak udają się na wycieczkę do naszych południowych sąsiadów.

Suicide. Nowojorski duet jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów ostatnich czterdziestu lat. Temu fenomenowi przygląda się Łukasz Krajnik.

Chick Corea. Kariera tego pianisty wiodła przez najróżniejsze stylistyki. Aleksander Filipowski w pierwszej części swojej epopei (część druga w kolejnym numerze) skupia się na okresie awangardowym w dorobku tego muzyka.

Jethro Tull. Gerard Nowak dokonuje autorskiego wyboru ulubionych kawałków legendarnej kapeli prowadzonej przez Iana Andersona. Wybór to bardzo nieoczywisty...

Kranky. Jak ugryźć post rock i nową elektronikę? Piotr Kopka przeanalizował katalog legendarnej wytwórni i ma dla nas przygotowanych kilka wskazówek.

The Doors. Skąd wziął się kawałek Riders On The Storm? Jak przebiegała sesja? Jakie tajemnice tkwią w tekście? Jarosław Sawic analizuje ostatni utwór umieszczony na ostatniej studyjnej płycie zespołu zarejestrowanej z Jimem Morrisonem.

Recenzje płytowe: m.in. Black Sabbath, Klan, Antoni Gralak, King Crimson, Lotto.

Recenzje książkowe: m.in. Jimmy Page, James Brown, Bob Dylan

Blast From The Past. Smakołyki dźwiękowe sprzed lat przybliża Błażej Budny.

Literatura sautée, czyli literatura i muzyka w felietonie Piotra Kopki.

Damian Bydliński i jego Lostland – Zbrodnia Ikara, czyli stary człowiek i morze.

Poradnik kupującego: John Mayall. Dorobek artysty przegląda Bartosz Leśniewski.

Romana Makówka Photography: Rob Halford.

Cena 15 pln.

Metal Hammer

5/2018

Uwaga, do części nakładu dodano płytę CD z najnowszymi nagraniami takich zespołów jak Dimmu Borgir, Ihsahn, Anthrax czy Overkill.

 Człowiek z metalu (oryginalny tytuł: James Hetfield. The Wolf at Metallica's Door) Marka Eglintona.

Metal Hammer.

6/2018

MysticArt 

Nr. 68

Już do nabycia 68. numer Mystic Art! W środku wywiady z Dimmu Borgir, Machine Head, Morbid Angel, Cannibal Corpse, Watain, Judas Priest, Ministry, GWAR, Electric Wizard, Converge, Cavalera Conspiracy, Lao Che, Franz Ferdinand, Tribulation, Grave Pleasures, Anną von Hausswolff, Gold, Delain, Vuur, Blaze of Perdition, Thaw, Conan, Dr. Living Dead, Butcher Babies, Leaves' Eyes, The Analogs, Honeymoon Disease. O okolicznościach powstania debiutu The Obsessed opowiedział nam Scott "Wino" Weinrich, a reżyser Przemek Wojcieszek przedstawił nam prywatne TOP 10 swoich życiowych płyt.
Do tego recenzje muzyki, książek i filmów, przegląd wydawnictw niezależnych oraz felietony, tym razem autorstwa Wojtka Lisa (autora znakomitych książek o metalu w Polsce), Michała Mikołajewskiego (The Throne) i Krzysztofa Mirowskiego (współtwórcy legendarnego magazynu Produkt)

Cena 9.90 pln.

Metal Hammer

7/2018

W najnowszym numerze pisma wywiady z Powerwolf, Lucifer, Craft, Madball, The Body, ale także z legendą polskiej sceny – grupą Betrayer.

DANIEL WOLAK "Archiwum Polskiego Rocka 1961-2016" tomy1/2+CD

Wydawca: WDAXROCK
ISBN978-83-62356-06-5

Cena 77 pln.

David Coverdale - Wino, Kobiety i Śpiew.

Michał Czaplicki, Maciej Snowacki
424 strony + wkładka ze zdjęciami kolorowymi, miękka oprawa.
Cena 40 pln.

W czasach, kiedy wyrywało się kartki z zachodnich katalogów ze sprzedażą wysyłkową (chodziło o te kartki, gdzie prezentowano elektronikę), by mieć taki niby a'la katalog ze sprzętem żeby sobie potem od czasu do czasu oczy nim nacieszyć - miałem taką książkę. To było coś!
Tak mi się przypomniało...

Też ją mam :)
To był idealny podręcznik jak wybierać sprzęt i go rozmieszcać w pokoju odsłuchowym. Świetna sprawa jak na tamte czasy a był to rok 1988 :)
Wiele się nauczyłem dzięki tej publikacji.