Rush, 1974 - "Rush".

Zespół założyli mając ledwo co ukończone 15 lat. Debiutancki album ukazał się po latach sześciu.
To był rok 1974 a ja mam wrażenie, że to jakby coś bardziej współczesnego.
Super płyta. Nie wiem dlaczego wszyscy upatrują się tu hard rocka i ewentualnie z domieszką blues'a.
Czyżby słowo rock and roll było wtedy już zbyt obciachowe? To chyba przez ten wokal.

Jest moc. Naprawdę.
Wspaniałe energetyczne kawałki. A o ponadczasowości już wspomniałem.
Po prostu klasyka.
Zmiany nastąpiły od albumu numer dwa.
Więcej udziwnień (sorki, eksperymentowania), grania pod publikę czy dyktando wytwórni (ta akurat hamowała ich zapędy w czwarty wymiar żądając muzyki bardziej przystępnej...)
Tutaj mamy granie proste, momentami szorstkie ale też i balladowe. Każdy instrument gra jakby był pierwszoplanowy a jednocześnie wszystko jest poukładane. Nie ma jazgotu, nie zlewa się - czytelność pierwszorzędna. Dla mnie ten krążek jest świetny.


https://tidal.com/browse/track/20801305
Wojtek

One More from the Road (stylizowany jako One More For From The Road) to album koncertowy Lynyrd Skynyrd, zawierający trzy przedstawienia zarejestrowane w lipcu 1976 roku w Fox Theatre w Atlancie w stanie Georgia. Ta płyta była pierwszym koncertowym albumem zespołu i jedynym koncertowym albumem z klasycznej ery zespołu w latach 1970-1977, przed katastrofą lotniczą, w której zginął wokalista i autor piosenek Ronnie Van Zant, gitarzysta Steve Gaines i śpiewaczka wspierająca Cassie Gaines. Album został wydany we wrześniu 1976 r.


John Scofield - amerykański gitarzysta jazzowy. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych gitarzystów w całej historii jazzu i fusion. Grał i współpracował z takimi muzykami jak Miles Davis, Billy Cobham, MMW, Joe Lovano, Jack DeJohnette, Pat Metheny, Gerry Mulligan i inni.

John Scofield - Hand Jive


The Joshua Tree – piąty album studyjny irlandzkiego zespołu rockowego U2 z marca 1987 roku.

John Scofield – amerykański gitarzysta jazzowy i kompozytor. Jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych gitarzystów w całej historii jazzu i fusion. Grał i współpracował z takimi muzykami jak Miles Davis, Billy Cobham, MMW, Joe Lovano, Jack DeJohnette, Pat Metheny, Gerry Mulligan i inni.

Groove Elation!  - to płyta z 1995 r

A coś mnie dzisiaj tknęło.
Ivo Pogorelić play Chopin /2/
Polskie Nagrania SX 2063

Nagranie z X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina,
Warszawa 2-19 października 1980 r.

Płyta zespołu Variete. ,,PPA, Wrocław 2015" to album koncertowy z premiery spektaklu ,,Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variete". Spektakl w reżyserii Jacka Gębury powstał na podstawie piosenek zespołu i miał swoją premierę na 36 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Znakomite tłoczenie, dźwięk i akustyka na najwyższym poziomie. Dla zbieraczy wydano także płyty białe. Ot taka gradka dla mnie.

U mnie gra TSA- Live. Miło powspominać czasy szkolne

Super. W końcu na czymś takim człowiek się wychowywał.