Również na wesoło- może nie całkiem w temacie, ale w sumie, to niedaleko. Właśnie przesluchslem całe nagranie ;))

https://youtu.be/M1imf3tbEqY

Zapodałem sobie pierwszy krążek grupy Supertramp - "Supertramp" z 1970 roku.

Dziś to klasyka. A kiedy się ukazał ten album to oddźwięk był raczej zerowy. Progresywny rock. Dla mnie głównie zestaw miłych dla uszu spokojnych i bardzo melodyjnych ballad. Jeszcze ekipa nie wiedziała dokładnie w jaką stronę mają podążać. Ba, tu nawet nie było chętnego współtworzyć za bardzo ten zamysł - nikt nie chciał napisać jednej linijki tekstu... Jakby wszyscy się wstydzili a tylko dutki pewnego milionera ciągnącego ich za uszy zmuszał do czynów. Kilka lat tej sytuacji w końcu przyniosło efekty i powstało SUPER...Świeżynka prosto ze sklepu- nowe Porcupine Tree, Closure/ continuation.
Miód na uszy...

Przegapiłbym ten moment, gdyby nie wzmianka na oficjalnym Facebookowym profilu Pink Floyd. A więc trzeba sobie przypomnieć. ;)

https://recenzja.info.pl/muzyka/a-saucerful-of-secrets/

",,A Saucerful of Secrets" członkowie zespołu nagrywali długo. Od października 1967 aż do kwietnia 1968. Dziś wydaje się to wręcz żółwim tempem. To była druga płyta grupy i jednocześnie ostatnia nagrana z udziałem Syda Barreta. Barret pogrążał się w chorobie psychicznej, a do tego jeszcze miał skłonność do narkotyków, co powodowało, że przeważnie nie dawał rady grać. Już wcześniej do zespołu dołączył David Gilmour, który początkowo miał tylko zastępować Barreta w sytuacjach awaryjnych."

Moim ulubionym utworem jest "Set the Controls for the Heart of the Sun". To w nim ostatni raz razem grają Gilmour i Barret.
A man can never have enough turntables.

Czasem człowiek musi, bo inaczej się udusi...
Inflacja jest, więc taniej nie będzie, to to kupiłem coś, czego mi brakowało. :)
Zaczynam słuchać.
A man can never have enough turntables.

Na początek dzisiejszego dnia

Dave Brubeck, Gerry Wulligan, Paul Desmond, Alan Dawson i Jack Six - We'reAll Togerher Again For The First Time


Patricia Barber - A Distortion Of Love

Album z 1992 r

Teraz całkowita odmiana.
Zespół Voo Voo i ich album - 7.
dwudziesty szósty album studyjny polskiego zespołu post-rockowego Voo Voo, wydany 7 marca 2017.


Eric Clapton - Unplugged

Album nagrany i wydany w 1992 r. Składa się utworów zarejestrowanych w czasie koncertu z serii MTV Unplugged w Anglii. Zawiera akustyczne wersje zarówno hitu "Tears in Heaven" i mocno przerobioną piosenkę "Layla".