Tytuł jest celowo prowokacyjny. Niedawno spotkałem się z atakiem na Radio 357 i nadawany tam obecnie Top Wszech Czasów, zaś argumentem była rzekoma współpraca Niedźwiedzkiego z SB. Czy współpracował, czy dał się zapisać jako TW? W sumie to nie wiadomo od momentu, gdy IPN stał się tubą propagandową rządu, a nie naukowym instytutem.

Ezra Pound, wybitny amerykański poeta był zafascynowany Hitlerem, Mussolinim i faszyzmem. Knut Hamsun - laureat nagrody Nobla - również. Czy ich dzieła literackie w związku z tym należy spalić?

Dziś przeczytałem, że zmarł w więzieniu ponad osiemdziesięcioletni Phil Spector. Zmarł w trakcie odbywania kary za popełnione morderstwo, co nie ulega wątpliwości. Zapewne jego życie nie było wzorem godnym naśladowania. Ale był też autorem rewolucyjnej techniki nagrywania płyt, zwanej "ścianą dźwięku". Mając zaledwie 21 lat stał się właścicielem wytwórni płytowej i realizacji nagrań poświęcił resztę swej ścieżki życiowej. Między innymi to on właśnie nagrał słynny album The Beatles "Let it Be". Pracował z największymi artystami i z wymyślonej przez niego techniki nagrywania korzystały największe gwiazdy różnych gatunków muzycznych.  John Lennon, George Harrison, Tina Turner, Leonard Cohen...
Nawet jeśli ktoś nie pracował z Philem Spectorem, to i tak korzystał z wymyślonej przez niego "ściany dźwięku".
A man can never have enough turntables.