Co myślicie o takich właśnie wydawnictwach, wznowieniach płyt CD (praktycznie całych dyskografii niektórych grup). Kupiłem niedawno taki 5ciopak Fields of the Nephelim i w zasadzie nie wiem czy to są remasty. Brzmi to wszystko całkiem przyzwoicie. Kilka miesięcy temu kupiłem też dyskografie Sisters of Mercy, ale tu wydaje mi się że się nie postarali. Jakieś to takie płaskie i ciche. Mam jedną płytę Sisters.. z lat 80 i jest nieporównywalnie lepsza brzmieniowo.

"Siostry Miłosierdzia" Gotycki Rock. Wielu muzyków się przewineło przez ten zespół. Dobra muzyka,kiedyś słuchałem.
Pozdrawiam S.Ch.

Witam zimnofalową bratnią duszę.
Czy wielu... po pierwszej płycie został tylko Andrew i dr avalanche (automat perkusyjny) ;) No i oczywiście Patrycia na Floodland. Może w latach 90, tak było trochę zmian w składzie, ale to już inny rozdział w twórczości Siostrzyczek.

Swego czasu zakupiłem zestaw płyt ZZ Top. Dość ładnie wydany, w kartonowym pudełeczku. Jakość dźwięku bardzo fajna, loudnes nie chwycił większości pozycji, co na dynamic range database można prześledzić - średnio DR wychodzi na 13, to nieźle całkiem. Polecam.


Cytat: kptsovva w 08 Maj 2014, 20:46:05
Witam zimnofalową bratnią duszę.
Czy wielu... po pierwszej płycie został tylko Andrew i dr avalanche (automat perkusyjny) ;) No i oczywiście Patrycia na Floodland. Może w latach 90, tak było trochę zmian w składzie, ale to już inny rozdział w twórczości Siostrzyczek.
Hej, musze się przyznac,że słyszałem tylko 2 pierwsze płyty z lat 80tych. Postaram się znaleśc trochę czasu i zapoznam się z resztą dyskografii. Byłem oczarowany ,brzmieniem i charyzmą wokalisty. Dzięki,że mi o nich przypomniałeś.Pozdrawiam.
Pozdrawiam S.Ch.

Jeśli chodzi o wielopaki posiadam 2
Pierwszy to ABBA 9 CD z czego 8 CD to płyty katalogowe i dokładka 1 CD na którym umieszczono wszystkie single i ciekawostki.
Płyty są remasterowane i brzmią świetnie.
Drugi box to Electric Light Orchestra 11 CD również remasterowany i płyty też brzmią świetnie.Dodatkowo na każdej z płyt umieszczono ciekawe bonusy.
Uważam te wielopaki za dobry zakup i mogę je polecić.

>nerlin1973
Siostry wystąpiły też pod szyldem THE SISTERHOOD płyta nazywa się "THE GIFT" 

Trafił mi się w okazyjnej cenie CD box Black Sabbath.
Sama oprawa jest przeciętnej jakości, płyty zapakowano w kartoniki z reprodukcjami oryginalnych okładek.
Całości dopełnia kartonowe pudełko.
Natomiast zawartość to czysty majstersztyk wytwórni Rhino Entertaiment Company.
Muzyka zremasterowana jest na najwyższym poziomie. Dźwięk ma piękną barwę i jest bardzo "czytelny" do najdrobniejszego szczegółu.

Do mojej kolekcji trafił kolejny box, 8 CD Ray Wilson. Jak ktoś nie kojarzy, jest to ostatni wokalista grupy Genesis, wyśmienity wokalista.
W sumie najbardziej jeśli chodzi o jego twórczość, interesowały mnie  dokonania z zespołem Stiltskin. To taka przygoda z grunge. Pojedyncze egzemplarze jego płyt osiągają ceny ok. 35 pln. a Stiltskin nawet 60 pln.
Z czysto ekonomicznego podejścia, zamiast wydawać 60 pln. za jedną płytę, postanowiłem ustrzelić box. który pojawia się w cenie od 80 - 150 pln.
Polecam, świetne granie :)


Sprawiłem sobie bardzo fajny box. Chris Rea Return Of The Fabulous Hofner Bluenote.
Wydawnictwo w formie książki do której włożono 2 LP 10" i 3 CD.

Projekt opowiada historię The Delmonts, gitarowego zespołu instrumentalnego z końca lat 50, który na początku lat sześćdziesiątych przekształcił się w bluesowy zespół The Hofner Bluenotes. Daje także krótką historię gitary Hofnera i jej znaczenie dla rozwoju muzyki w Wielkiej Brytanii. Książka (80 stron) jest bogato ilustrowana zdjęciami z epoki oraz wyśmiewanymi plakatami i wycinkami z gazet o zespole, z niektórymi obrazami Rei i zdjęciami gitar Hofnera. Muzykę nagrali Rea (gitara), Colin Hodgkinson (bas) i Martin Ditcham (perkusja), którzy pojawili się w książce razem z Nielem Drinkwater i Robertem Ahwai.

Fantastyczne gitarowe granie na najwyższym poziomie.
Gorąco polecam fanom bluesa i gitarowego plumkania w stylu lat 50'
Tym bardziej że box z 50 euro staniał do79 pln.