Zmiana planów , zamieniłem duala 1225 z dualem 1239 A , tamten trafił do kombajna . Mam pytanie dotyczące wkładki Shure m75 typ d z igłą Nb 71 , jaką ustawić siłę nacisku , szukam informacji o tej igłę i nic konkretnego nie znalazłem , wiem że najlepiej było by wymienić igłę ale narazie musi zostać taka jak jest .

Poczytaj:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=446.0

Przywiozłem z gramofonami trochę płyt niemieckich , jest ich około 200 sztuk , musiałem je zabrać w komplecie , moje pytanie czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć co z nimi zrobić , ktoś taką muzykę zbiera lub słucha , może ktoś tym handluje . Nie chcę tego wyrzucać , może ktoś to wykorzysta .

No cóż. To jest muzyka, która nie cieszy się popularnoscią w naszym kraju. Clayderman to jeszcze jeszcze, ale takie typowo niemieckie to bez szans. Sprawdź co tam masz z muzyki poważnej, to da się sprzedać, ale na kokosy nie ma co liczyć.
A man can never have enough turntables.

Jeśli ktoś chce to oddam to za darmo ( może za jakąś jedną płytę ) ewentualnie , mi się nie chce z tym bawić , może ktoś ma więcej czasu i ochoty

Tak a'propos igły do Shure'a M75. W Wamataudio mają niezłe zamienniki od Stylus Co. Sam używam i jestem zadowolony. Szlif eliptyczny, igła klejona, trzon kanciasty, nawet nie kwadratowy, tylko o przekroju trapezowym. Sama igła wygląda dość nietypowo, jak na eliptyka.