Pytam bardziej po to żeby wiedzieć ile mogę ewentualnie zainwestować żeby koszt nie przerusł wartości sprzętu .

Nie ma reguły. Są sprzedawcy żądający ponad tysiąc za ten model, zwykle oczywiście odrestaurowany i w nowej obudowie, często kosztownej. Ale czy dostaną te pieniądze? Jedyny sprzedany na Allegro w ostatnim czasie poszedł za 111 zł. Nie był w pełni sprawny.
A man can never have enough turntables.

Dzięki za odpowiedzi , zostawię sobie według zaleceń dual 1239 a .

Na szybko, nie mogłem znaleźć serwisówki. Muszę pogrzebać w archiwum, bo na pewno ją gdzieś mam. Jak się dokopię, zamieszczę linka.

Cytat: porlick w 24 Luty 2020, 20:30:12
Na szybko, nie mogłem znaleźć serwisówki. Muszę pogrzebać w archiwum, bo na pewno ją gdzieś mam. Jak się dokopię, zamieszczę linka.
Ok , niema pośpiechu , narazie mam coś innego na głowie .

Znalazłem. Jest w udostępnionym folderze, ze zdjęciami mojego Duala.
Voila':
https://drive.google.com/folderview?id=1V3BW-U0-W30uke_d_y47x6I8x1hp6im9

Dzięki , napewno się przyda

Napęd talerza wygląda tu inaczej, ale sprawy mechaniczne związane ze startem i powrotem ramienia powinne być te same.

Zastanawiałem się co zrobić z gramofonami i chyba duala 1239a zostawię tak jak jest a model 1225 wyciągnę z obudowy i zrobię go niezależnego . Mam pytanie co będę potrzebował żeby to zrobić , obudowę zrobię sam , jestem stolarzem to nie będzie problemu , ale co dalej . Napewno jakieś zasilanie , będzie potrzebny zasilacz czy normalny kabel prądowy ? Do dźwięku czincz ? Może coś jeszcze ?

Mój też siedział pierwotnie we wspólnej obudowie. Wykonałem indywidualną obudowę z ramy sklejonej z paru warstw sklejki (55mm) i oklejonej fornirem. Na spodzie jest przykrecona podstawa z warstwowo złożonych kształtek z mdf, w których są gniazda doosadzenia amortyzatorów, na ktorych spoczywa plinta z mechaniką gramofonu i wykonane są złącza do śrub blokady transportowej. Obejrzyj zdjęcia z budowy:

https://drive.google.com/folderview?id=1vn9yMHEf1vbspxqV3wZOGJnDn89uk7FL