W Winyle.pl 59 pln. a ponieważ mam tylko dwa headshelle, jeden zamontowany to drugi jest ładnie schowany :)

Aktualizuję, bo wpadło mi coś takiego w oko:

65,55 zł  19%OFF | Gramofon winylowa płyta długogrająca rekord Stylus igła pudełko na Album pudełko wystawowe na wysokiej klasy wkład magnetyczny do materiałów kolekcjonerskich
https://a.aliexpress.com/_dWBSTm5

Bardzo fajne. Kiedyś widziałem na Ebay, ale było sporo drożej, więc nie kupiłem.
A man can never have enough turntables.

Masz teraz okazję.

U mnie nie miałoby to racji bytu- w Dualu mam płytkę montażową, a w świeżo zakupionym CEC-u, headschell przykręcany śrubką z góry.

Teraz to ja już mam takie coś od Audio-Techniki. ;)
A man can never have enough turntables.

Ale panowie, rozwiązanie dla kolekcjonerów wkładek z headshellami wprost idealnie tanie i praktyczne.

Oczywiście. Tym bardziej, że kolekcjonowanie wkładek z headshellami ma sens. Wkładki możemy wstępnie skalibrować i po zmianie wystarczy tylko podregulować nacisk igły na płytę.
A man can never have enough turntables.

Mając wiele różnych standardów płyt, wygodnie mieć kilka wkladek już na headshell'ach- do lp, mono, 78rpm- już ustawionych i gotowych do wymiany. Tylko nacisk i gotowe. Niektóre główki mają możliwość zastosowania dodatkowych obciążników, to jak się postarasz, możesz nawet nacisk skorygować obciążeniem i nawet nie trzeba będzie kręcić przeciwwagą.

Cytat: porlick w 30 Lipiec 2020, 21:54:38
Niektóre główki mają możliwość zastosowania dodatkowych obciążników, to jak się postarasz, możesz nawet nacisk skorygować obciążeniem i nawet nie trzeba będzie kręcić przeciwwagą.
???

Tak. Potwierdzam. Niektóre headshelle typu Technics mają dodatkowy mały gwintowany otworek i można wkręcić tam dodatkowy ciężarek.
A man can never have enough turntables.