Poprę StaregoM w temacie KNOSTI. Jestem zdania lepiej mieć to (KNOSTI) jak nie mieć nic.

Jasne ze tak, tylko plyn należy zmienić od razu.

Niestety nie mam myjki jeszcze. Czytając wasze wpisy zastanawiam sie nad tym by coś kupic. Raczej taniego. Co  stosuje? hm... kiedyś kupiłem płyn do czyszczenia monitorów komputerowych lub TV.  Oczywiście sprawdziłem na płytach, pierwsza rzecz to nie elektryzują się, druga szybko wyparowuje z płyty no i płyty są bardziej czyste. Czekam na wasze zdanie :) :) :) Tylko prosze nie krzyczec bo zaczne się jąkac :) :) :)
Pozdrawiam S.Ch.

Wszystko zależy od tego ile masz płyty, czy zamierzasz poszerzać kolekcję i jaką kwotę chcesz przeznaczyć na myjkę. Obecnie ON jest chyba najlepszym rozwiązaniem z dostępnych myjek. Jakość wykonania słaba, ale działa, a to jest najważniejsze. Tylko nie warto dokupywać zbyt wiele akcesoriów do niej - za drogie.

Rozumiem, płyt mam około 200-250 no i dokupuje po 5 miesięcznie. Teraz kupuje tylko nowe. Bo starych mam obecnie 99%. :)
Pozdrawiam S.Ch.

250 to już trochę jest. Ja bym się lepiej nastawił na stare wydania w stanie M / NM. Wznowienia z reguły brzmią gorzej i są drogie. Często ze starymi wydaniami wyjdzie Ciebie więc taniej, a i również poligrafia jest zwykle lepszej jakości.

Masz racje, ale już kupiłem w stanie niby NM a było VG, a jak kupie nową to wiem,że bedzie M :)
Pozdrawiam S.Ch.

Nie zawsze. ;D
Większość nowych wydań jest kiepska.
A te dobre kosztują krocie.

Ja mam różne doświadzenia, ale masz rację. Przez nieuwagę nie dopisałem, że zawsze warto kupić MoFi, Analogue, fidelity itp., tylko właśnie ceny.

To mój ostatni zakup, wszystkie nowe, ta w środku jeszcze nie rozpakowana, pozostałe dwie grają super :D
Pozdrawiam S.Ch.