Na listopadowej akcji obniżkowej (11.11) kupilem na Aliexpress docisk- jeszcze do mnie nie dojechał :-(

Swój stabilizator sprzedałem za jakieś tam grosze na Allegro. Gdy spróbowałem go raz zastosować do nieco krzywej płyty, to okazało się, że aby ją przycisnąć do talerza, powinien mieć ciężar kamionkowego garnka do kiszenia kapusty (razem z kapustą). Oczywiście przy rozmiarach nie wykraczających poza label musiałby być skonstruowany z materii spotykanej jedynie w czarnej dziurze. Jednym słowem, poczekam na dalszy rozwój audio vooodoo. ;)
A man can never have enough turntables.

Kupiłem to bardziej jako bajerek z poziomiczką i stroboskopem, jak docisk. Nie chcialem też zbytnio narażać łożyska talerza, więc wybrałem z tych raczej lżejszych.
Żeby nie przedobrzyć z ciężarem, dobrze byłoby mieć szpindel z gwintem i taki też docisk.

W końcu dotarł do mnie i muszę przyznać, że wykonanie pierwsza klasa! Tak samo też się prezentuje :-)

#44 31 Maj 2020, 18:46:44 Ostatnia edycja: 01 Czerwiec 2020, 10:55:39 by StaryM
Odświeżę trochę wątek , mój ostatni zakup to figurka z której zrobiłem docisk ( około 400 g ), wiem że to temat rzeka ale mi się podoba , czy słychać różnice, raczej nie albo ja jej nie słyszę .

Pozwoliłem sobie edytować, żeby zmniejszyć wyświetlanie zdjęcia do rozsądnych rozmiarów. Przy okazji taka uwaga, do wszystkich, zmniejszajcie obrazki w jakimś programie i nie wstawiajcie zdjęć prosto z aparatu. Nawet telefony robią dziś zdjęcia o szerokości ponad 5000 pikseli, a tak dużych monitorów nie ma.
Figurka ciekawa, ale czy nie kołysze się na płycie czasem? ;)
A man can never have enough turntables.

Oto mój drugi docisk. Stalowy, trochę cięższy od pokazanego powyżej. Na spodzie samoprzylepny plusz, na szczycie ozdobna wklejka z laminatu węglowego.

No właśnie się nie kołysze , też się nad tym zastanawiałem , ma szeroką podstawę . Mam film jak to działa ale niewiem jak go dodać i czy się da