Tak się składa że nie znam angielskiego :P

Coś z tym zdjęciem jest nie tak, nie ładuje się. Chyba należałoby je zmniejszyć i wrzucić jeszcze raz.
A man can never have enough turntables.

Zdjęcie miałem w telefonie,było z nim coś nie tak,przeniosłem do kompa i naprawiłem w IrfanView.Teraz jest OK.

Tu jeszcze o tych dwóch wkładkach oraz Music Hall Introduces Mini MM Phono Preamplifier,Triangle ART Introduces Apollo MC Cartridge,New Air-Tight PC-1 Magnum Opus Phono Cartridge, DS Audio DS-W1 "Nightrider" Optical Phono Cartridge and Equalizer i wiele wiele więcej.


http://www.analogplanet.com/

#14 31 Styczeń 2016, 22:33:45 Ostatnia edycja: 31 Styczeń 2016, 23:11:31 by frost1971
Exel Sound z Yokohamy po latach współpracy z innymi firmami,stworzył własną serię wkładek "Hana". Konstruktorem jest Masao Okada.W aktualnym katalogu znajdują się cztery modele wkładek Hana. EH,EL,SH,SL. Wszystkie są konstrukcjami MC  (waga 5g). Wkładki różnią się materiałem,oraz szlifem igły,a w parach poziomem wyjśćiowym. EH i SH (H-high) wytwarza nominalne napięcie 2 MV ,natomiast EL i SL (L-low) 0,5 MV. W tańszych wkładkach  (typ E) montuje się igłę syntetyczną o szlifie  eliptycznym,w droższych (typ S) jest igła diamentową że szlifem Shibata. We wszystkich wkładkach Hana stosuje się sztywne wsporniki aluminiowe. Dla wkładek typu Low zalecana impedancja wejściowa powyżej  400 Omów,a dla wysokonapięciowych 47 K Omów   Oznacza to ,że modele High można podłączyć do standardowego wejśćia MM. Rodzaj  materiału z jakiego została wykonana igła przekłada się na deklarowaną w danych technicznych górną granicę pasma przenoszenia. W przypadku modeli EH i EL jest to 15 Hz - 25Hz,a dla SH,SL wynosi 15 Hz - 32Hz. Za wkładkę EH  w Polsce zapłacimy około 1850 zł,zaś za wkładkę SL 2550 zł

W katalogu firmy Phasemation pojawiła się wkładka,która powstała z okazji 10 lecia istnienia firmy. PP-300 ,to podstawowy model  wkładki typu MC. Zastosowano w niej igłę że szlifem liniowym i rozwiązania pierwotnie przewidziane dla flagowego modelu PP - 1000,a więc magnes samaro-kobaltowy,duraluniniową obudowę z powłoką DLC (Diamond-Like Carbon). Powłoka ma postać cienkiej warstwy węgla uzyskanej w procesie odparowania. Rozwiązanie tego typu charakteryzuje się bardzo wysoką sztywnością,oraz znakomitą izolację elektryczną. Właściwości  powłoki są zbliżone do diamentu. Napięcie wyjściowe wkładki PP-300 wynosi 0,28 mV, a impedancja wewnętrzną 4 Ohmy. Zalecany nacisk,to 2g. Cena wkładki w Polsce,t 6900 z

Hm... technologia kosmiczna w analogowym zastosowaniu. Niestety nigdy nie przekonam się, czy wkładka jest warta swojej ceny. :)
Swoją drogą ciekawe, że coraz więcej wkładek MC ma HO (high output). To a propos poprzedniego wpisu. Jest to jakiś sposób zachęcenia ludzi do ich stosowania, bo nie muszą wtedy zmieniać przedwzmacniacza.
A man can never have enough turntables.

No myślę że w porównaniu z budżetowymi wkładkami ( tak do 1000 zł),ta różnica będzie zauważalna.