Można w nich regulować VTA ?

Tak. Zobacz opis tego modelu w tym wątku trochę wcześniej. Dodam, że w Polsce kwota 3000 zł za niego to spora okazja. (Mowa o wersji z ramieniem MA-505).

Uzupełniłem główny "post" czyli pierwszy o kilka dodatkowych informacji i w miarę możliwości będą go w dalszym ciągu kontynuował.
Na naszej arenie wszelakich forum aukcyjnych od jakiegoś czasu nic ciekawego się nie pojawia mówię o polskich odpowiednikach ale czasem zdarzają się perełki. Kilka może kilkanaście tygodni temu można było w miarę za niską cenę zakupić na jednej z aukcji alle... bardzo rzadki i ciekawy model. Micro Seiki Take-5 bo o nim piszę trafił zapewne do osoby, która przez długi czas będzie się cieszyła gramofonem może nie ze średniej czy też wyższej półki ale bardzo fajną konstrukcją oraz wyglądem kultowego z epoki Micro Seiki. Gramofon wyposażony w ciekawe ramię, wkładkę Micro Seiki oraz headshell firmowy a do tego niesamowicie rzadki (chyba jedyny na rynku polskim) za niską cenę to było trafienie w "dziesiątkę".

Na dzień dzisiejszy jest kilka innych modeli na "wybiegu" ale są one przeważnie już któryś tam tydzień w obiegu i nie ściągają one specjalnego zainteresowania wśród oglądających. Perełki znikają raczej szybko.

Oto Micro Seiki Take-5 w różnych odsłonach:

http://audio-database.com/MICRO/player/take-5-e.html
http://my-micro.de/take5.htm

MS Take-5.jpgMS T-5.JPG 

Od ostatniej mojej wizyty tu i przedstawienia Micro Seiki Take-5 nic ciekawego się nie pojawiło na naszym rynku. Albo spotkać można te z najniżej półki praktycznie nie mające większego wzięcia jak i te z wyższej gdzie już trzeba mieć bardziej zasobniejszy portfel (dodam iż wystawiane od kilku lat).  Ale jak się odwiedza czasami alledrogo lub OLX można coś fajnego trafić z tejże manufaktury. Wiem co piszę bo coś fajnego udało mi się nabyć i to w niższej cenie jak na eBayu.

No to pochwal się i zaprezentuj jakieś fotki.

No to już było gdzie indziej ale wrzucam:

Jeden z headshelli oraz wkładka Micro Seiki VF-3200 . I to wszystko u nas na tutejszym runku.

Wkładka na razie bez igły ale planuję kupić Shibatę.
http://www.pickupnaalden.com/english/turntable_needles_detail.asp?M=Micro_V-3200-E__3112_1165

201504141653.jpgH-b.jpg 

Odnoszę wrażenie że uchwyt powinien być po drugiej stronie.

Teraz mam taki zestawik.

Uchwyt jest OK.


Jedno trzeba przyznać. To są małe arcydzieła designerskie.
A man can never have enough turntables.

No i wreszcie coś ciekawego na naszym rynku gramofon Micro Seiki RX-2000. Cena do utargowania.

http://olx.pl/oferta/gramofon-micro-seiki-rx-2000-CID99-IDbl7bh.html#2ebe3bd579