Myślę ,że już czas na ten temat. Za kilka dni będę kalibrować ciekawy zestaw tzn.ramie Zontek na podstawie AdFontes z wkładką Lyra.Chciałbym wrzucić jakieś foty z tego wydarzenia,mam nadzieję ,że właściciel się zgodzi.

Już kiedyś pytałem ale może coś się zmieniło, ktoś się dorobił : ) Czy jest ktoś z Bydgoszczy lub okolic, albo też przejeżdżający przez Bydgoszcz, kto posiada urządzenie dra Feickerta i mógłby dokonać, oczywiście odpłatnie, kalibracji na moim sprzęcie?

Niestety jestem z Warszawy więc nie pomogę.

W piątkowy wieczór ustawialiśmy ramię pod wkładkę mono .Gramofon to Zontek +ramie Zontek + wkładka Miyajima mono. Całość wykonaliśmy przyrządem dr. Feickert. Protractor jest w wersji 1 ,czyli tej starej z białą płytą z naniesionymi krzywymi i długim wysięgnikiem ,który umożliwia justowanie nawet 17' ramion Zrobiłem kilka fotek aparatem telefonicznym ,więc wybaczcie jakość.Miałem też trudność z wygodnym ustawieniem się. W tej wiadomości pierwsze trzy foty

A teraz cdn.

A dziś będziemy kalibrować małżeństwo ramię Zontek/plinta AdFontes.To będzie kalibracja w wersji full ,czyli protractor + pomiary. Zdam relację.

A to ciekawie sie zapowiada......)

Myślałem o nakręceniu "filmu" ,ale od strony technicznej jestem za krótki do tego.Szukam kogoś z Warszawy kto ma wieksze doświadczenie w kręceniu i montażu obrazu. Szkoda ,że nie mozna wrzucić takiego wideo bezpośrednio na naszą stronę.

Kolejna kalibracja za mną. Dziś u Bernarda składaliśmy w jedna całość ramię Zontka 13calowe . Na ramieniu wisiała Lyra dorian a całość na podstawie AdFontesa. Narzędzia to Protractor Feickerta oraz program Adjust+ Feickerta. Oraz niezbedniki czyli waga,latarka i sporo zapału.Sam pomiar to rezonans ramię/wkładka 13Hz i 5dB wzmocnienia.Ten rezonans można zmienić o ok 2 Hz w dół odpowiednim ustawieniem magnesów ,ale na razie niech ten układ sobie pogra. Za jakiś czas skoryguję. Azymut wyszedł na +2,5 i jest prawie idealny. Sprawdzimy go za pół roku.