Ja niestety Ad Fontesa nie słyszałem, ale jak miałbym wybierać między 8'' a 14'' ramieniem to wybór byłby tylko jeden. Cudów nie ma.

Ja sobie gram na pro ject 5.1 z ortofonem brozne, do tego pre nuda by Ahaja. Z pewnością nie jest to analogowa nirvana, ale z krytyką pro jecta jako zasadą się nie zgadzam. W tej konfiguracji 5.1 w moim systemie gra dobrze. Oczywiście - może być lepiej, ale to wymaga większych nakładów. 

Cytat: gzrech w 30 Lipiec 2014, 20:24:46
Ja sobie gram na pro ject 5.1 z ortofonem brozne, do tego pre nuda by Ahaja. Z pewnością nie jest to analogowa nirvana, ale z krytyką pro jecta jako zasadą się nie zgadzam. W tej konfiguracji 5.1 w moim systemie gra dobrze. Oczywiście - może być lepiej, ale to wymaga większych nakładów.
Jeśli jesteś zadowolony to wspaniale. A co byś zrobił gdybyś mógł porównać inny gramofon (np.Ad fontes) w swoim systemie. Ja takie porównania słyszałem w róznych konfiguracjach i zawsze wygrywał gramiak z dłuższym ramieniem.Prosze też nie sądzić,że jeśli chwalę AdFontesa to mam jakieś w tym interesy. Ja nawet nie znam Andrzeja z wyjątkiem świata wirtualnego. Powtórzę jeszcze raz . Ten gramofon jest bezkonkurencyjny brzmieniowo a jego cena jest śmiesznie niska.

Cytat: miniabyr w 30 Lipiec 2014, 21:18:14Powtórzę jeszcze raz . Ten gramofon jest bezkonkurencyjny brzmieniowo a jego cena jest śmiesznie niska.

Szczera prawda. AdFontes stoi u mnie od niedzieli. Brzmienie nieporównywalnie lepsze niż w moim poprzednim gramofonie, a gra na tej samej wkładce. Za tę cenę u innych producentów zaczynają się dopiero gramofony-niezabawki, a tu dostajesz dzieło sztuki, które brzmi tak, że można się zdziwić. Na prawdę nie warto wydawać podobnych pieniędzy na coś innego.

hmm, dzieło sztuki...
Być  może, ale zdecydowanie nie moja bajka.  Oprócz uszu mam też oczy i AF u siebie bym nie postawił i tyle.

Cytat: gzrech w 30 Lipiec 2014, 20:24:46Ja sobie gram na pro ject 5.1 z ortofonem brozne, do tego pre nuda by Ahaja. Z pewnością nie jest to analogowa nirvana, ale z krytyką pro jecta jako zasadą się nie zgadzam
Gzrech, nie przejmuj się. Rób swoje. Ci którzy krytykują P-J 5.1, 6 Perspex czy wyższe modele zazwyczaj nigdy takiego gramofonu nie mieli. Przynajmniej masz ramię zrobione przez fachowców. Nie jest to wybitna konstrukcja, ale przynajmniej można dopasować do niego wkładkę.

AF jest poprawnie działającym gramofonem jeśli chodzi o napęd. Ramię nie jest mocną stroną tego gramofonu. Bardzo trudno dopasować do niego wkładkę, żeby nastąpiła synergia. Nie w długości ramienia tkwi granie. Oczywiście 12-calowe ramiona topowych firm produkujących ramiona są bardzo dobre, choć i tak mają problemy, których nie mają porządne ramiona 9-calowe z kompensacją dynamiczną. No, ale marketing forumowy działa ślicznie i prawie każdy poleca nasz forumowy gramofon. I słusznie, bo niechaj Pan Andrzej sobie zarobi. Tylko nie róbmy ludziom wody z mózgu, że ramię 14-calowe produkcji Pana Andrzeja  zagra lepiej niż każde 9-calowe firmowe, bo to nie jest prawda. Analogowa jazda nie zależy od długości ramienia i masy talerza. Gramofon i przede wszystkim ramię trzeba umieć zaprojektować i wykonać. Wg mnie dobrze zrobił moderator z AS Jozwa Maryn. AF z firmowym ramieniem np. firmy Jelco może zagrać wybitnie.

Jak wolisz prostkąt to pewnie dałoby się z producentem dogadać. Mi się podoba taki, jaki jest.

Cytat: kangie w 30 Lipiec 2014, 22:52:20Wg mnie dobrze zrobił moderator z AS Jozwa Maryn. AF z firmowym ramieniem np. firmy Jelco może zagrać wybitnie.
Z tego co wiem to właśnie nie zagrało wybitnie i powrócił do oryginalnego ramienia AF.

Pamiętajmy, że mówimy o bardzo subiektywnej części audiofilskiego hobby. Ramiona dłuższe, krótsze to nie jest coś, co jest jak matematyczne 2+2=4.Oto jeden z najdroższych wyrobów sztuki gramofoniarskiej. Jest gorszy od Ad Fontes, bo ma ramię o długości 9 cali? ;)
A man can never have enough turntables.

Cytat: StaryM w 30 Lipiec 2014, 23:01:17Jest gorszy od Ad Fontes, bo ma ramię o długości 9 cali?

Nie. Mam na myśli tylko, że za te konkretne pieniądze to najlepszy wybór. Poza tym rozmawiamy tutaj jaki gramofon warto kupić, a Ad Fontes zdecydowanie warto.