Ciekawe...
Thomson to marka wykupiona przez chiński koncern, ktory między innym produkuje telewizory TCL (nawiasem mówiąc w Polsce). Być może to nie jest kompletna wtopa...
A man can never have enough turntables.

No właśnie też tak sobie pomyślałem. Te gramofony oferują więcej udogodnień niż u innych producentów. Bo i zamontowana wkładka i USB, bluetooth, pokrywa.
Dla początkujących jak znalazł, małe koszty a jak wsiąkną w nośnik to zawsze po odsprzedaży można zainwestować w coś szlachetniejszego :) ;)

Jak zacznie wsiąkać, może wymienić wkładkę na jakąś rozwojową. Na zdjęciach w sieci ramię wygląda całkiem przyzwoicie, wykonanie porządnego napędu talerza jest dużo prostsze, natomiast wykończenie dechy to już żaden problem. To jednak założenia teoretyczne, bo zdjęcia nie oddają niestety jakości wykonania. Tak było z gramofonem K&M, który kiedyś widziałem na fotkach i robił dobre wrażenie, a w rzeczywistości to była totalna wtopa i wzorcowy wręcz przypadek tandety. Miejmy nadzieję, że ten Thomson będzie na drugim biegunie i dobre wrażenie robi nie tylko na zdjęciach. Od czegoś trzeba zacząć, a lepiej mieć wybór na starcie.

Cytat: porlick w 12 Październik 2020, 11:18:00Tak było z gramofonem K&M, który kiedyś widziałem na fotkach i robił dobre wrażenie, a w rzeczywistości to była totalna wtopa i wzorcowy wręcz przypadek tandety.
Nie da się ukryć, to było coś paskudnego.
A man can never have enough turntables.

Witam wszystkich . Chciałbym się pochwalić tym co miałem i tym co mam obecnie.
Pierwszy po długiej przerwie był Nordmende RP1100 ,gramofon prosty i w miarę dobry ,znany też pod innymi markami Sanyo ,Grundig ,Phate Marconi itp. Teraz posiadam Nordmende RP1400 z racji posiadania wieży 1400 . Gramofon to uproszczona wersja JVC QL 6 i występujący też pod różnymi markami jak Saba , Phate Marconi.

Witaj kolego. Powiem że ten RP 1400 to kawał pięknej maszyny :) gratuluję. Podoba mi się też dostawa płyt pod gramofon (H0 ?)  ;)Tak H0 ,może nieskromnie pokaże jak to wygląda o 1m dalej w prawo...

Brak mi słów żeby to co widzę skomentować :) Brawo, bajeczny zbiór. Jak rozumiem to hobby No. 2

Ale żeby utrzymać temat wątku. Napisz co tam wisi w koszyku RP 1400 ?

P.S.
Sam miałem zbiór H0 który kompletowałem swojemu pierworodnemu :)
Ale pojawiło się nowe pokolenie i syn zabrał dla swojego synka. Tylko kiedy to pojeździ jak on ma dopiero rok ;D

To co powinno być AT12 XE ,igła niestety podróbka ,ale mam już na oku wkładkę z nową igłą .

Interesujący zbiór modeli. Mnie jednak bardziej interesuje sprzęt. Nie widać, co to za kolumny, a chyba to coś interesującego. Gramofony oba fajne. Wkładka AT12XE jest świetna. Miałem ją, ale to było w takim okresie, gdy eksperymentowałem i niestety sprzedałem. Jeśli na Ebay trafi ci się igła NOS, a zdarzają się, to warto brać. Do tej wkładki można też dostać zamiennik ze szlifem shibata. Drogo, ale znawcy twierdzą, ze jest odlot. ;)
A man can never have enough turntables.