Cytat: porlick w 12 Kwiecień 2021, 23:33:52Oryginał jest wyłącznie do MF10X
To prawda. Większości innych wkładek nie da się porządnie skalibrować. Chodzi o tzw przesięg (hangout). Ale poszerzenie istniejących otworów nie jest trudne i wiele osób polecało takie rozwiązanie.
A man can never have enough turntables.

Ostatnio rewitalizowanej dla kolegi starego Bernarda. Gramofon ogólnie w bdb stanie technicznym, estetycznie nieco słabiej, ale po odmalowaniu i wypolerowaniu pokrywy będzie ok.
Headshell niestety niewymienny, na szczęście i o dziwo, otworki zrobiono podłużne. Co ciekawe, na bocznej krawędzi główki, od strony talerza, ma wykonany mały, wypukły znacznik, który pokazuje prawidłowy wysięg i łatwo dzięki niemu ustawić wkładkę na otworach.

Szkoda, że nie zrobiłem lepszej fotki, ale tu trochę słabo, ale jest to widoczne.

Czy stwierdzenie, że hedshell niewymienny znaczy, że inny niż oryginalny nie będzie pasował?

Montowany na stałe, bez szybkozłącza.

Cytat: RafałG w 14 Kwiecień 2021, 09:03:18Czy stwierdzenie, że hedshell niewymienny znaczy, że inny niż oryginalny nie będzie pasował?
Tak, jak kolega porlick napisał. Nie ma gwintu do odkręcenia. Bernard GS434 i Bernard G603 miały takie headshelle, choć każdy wyglądał inaczej.
A man can never have enough turntables.

Mój Bernard wygląda, że ma szybkozłącze, załączam zdjęcie. Ale po włożeniu wkładki nic się nie zaciska, końcówka obraca się w kółko a wkładka jest luźna. Czy czegoś jeszcze brakuje?

Cytat: RafałG w 16 Kwiecień 2021, 17:58:23Czy czegoś jeszcze brakuje?
No kolego, ze zdjęcia które zamieściłeś brakuje zasadniczej części. HEADSHELLA.
To jest taka wkręcana część w tą szybkozłączkę do której montujemy wkładkę z igłą.


#29 16 Kwiecień 2021, 18:56:27 Ostatnia edycja: 16 Kwiecień 2021, 18:58:15 by porlick
Czyli szukasz czegoś takiego- są różne wzory i kolory, byle z TAKIM ZŁĄCZEM.
I jeszcze ważna sprawa- otwory na śruby mocujące wkładkę, muszą być podłużne, by można było zamontować dowolną wkładkę, nie tylko Mf-kę Foniki.